Автор Тема: Проблем с неро!  (Прочетена 2847 пъти)

lubo4be

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 79
    • Профил
Проблем с неро!
« -: Jan 28, 2010, 14:48 »
Здравей те,имам следния проблем с нерото!

 


Ако може стъпка по стъпка да ми се обясни!
Искам да използвам неро защото има фукцията UDF!

Линукса ми е Мандрива 10.0
Активен

Dell OEM
Intel® Pentium® III Processors 866 Mhz, 256x2 SDRAM, 80 HDD x2; DVD-RW NEC;

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с неро!
« Отговор #1 -: Jan 28, 2010, 15:01 »
Без да се обождаш, ама как може да ползваш неро под линукс! За уин може и да е добра обаче като знам какви алтернативи има... а и колко много иса ми е пре*****
Какъв им е проблема на Бразеро и К3Б?
« Последна редакция: Feb 04, 2010, 17:18 от bop_bop_mara »
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Проблем с неро!
« Отговор #2 -: Jan 28, 2010, 15:17 »
Nero за Linux има от... Whatever
На снимката ясно си пише, че има проблеми с правата. Това е доста характерно за Mandriva. Може да смениш Security Level на по-ниско ниво( В Security таб-а ) или да примениш нивото на достъп до устройството ( От Drives таб-а )

Ако питаш мен обаче, най-лесния начин си остава да се логнеш като root
Успех!
Активен

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
Re: Проблем с неро!
« Отговор #3 -: Jan 28, 2010, 16:27 »
UDF не е фукция, а файлова система... Всеки модерен софтуер за записване на дискове я поддържа - да ползваш Nero под Линукс е голямо наказание. Иначе както съфорумците вече посочиха - проблема ти е в правата(както си пише на съобщението). Sudo/root и си в джаза - грубо, но ефективно. Мандрива 10 е доста стара, не е лошо да обмислиш и някоя нейна по-актуална версия...
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с неро!
« Отговор #4 -: Jan 28, 2010, 16:43 »
Здравейте, мъчил съм се и аз да записвам под Linux преди време с това Nero for Linux. Умряла работа беше тогава, предполагам и сега е така. Ползвал съм и K3B (на Slackware  и KDE) и си е много добро приложение, не ми е правило болежки.
« Последна редакция: Jan 28, 2010, 16:45 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lubo4be

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 79
    • Профил
Re: Проблем с неро!
« Отговор #5 -: Jan 28, 2010, 21:32 »
UDF не е фукция, а файлова система... Всеки модерен софтуер за записване на дискове я поддържа - да ползваш Nero под Линукс е голямо наказание. Иначе както съфорумците вече посочиха - проблема ти е в правата(както си пише на съобщението). Sudo/root и си в джаза - грубо, но ефективно. Мандрива 10 е доста стара, не е лошо да обмислиш и някоя нейна по-актуална версия...

През роот съм! Акалнт съм направил,ама никога несъм влизал през него!
Активен

Dell OEM
Intel® Pentium® III Processors 866 Mhz, 256x2 SDRAM, 80 HDD x2; DVD-RW NEC;

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблем с неро!
« Отговор #6 -: Jan 28, 2010, 22:21 »
/off
Ами,повече от 600 диска съм записал с това гадно Неро за Линукс и имам скапани само 2 (два) и то по моя вина.Това е информация,не реклама!
Пиша го,защото отидохте в крайност,както биха го направили само дебианци.А тук не са само такива.
Софтуерът си е достатъчно добър,поне толкова,колкото са и всички други.Хайде да не се лъжем,а да си казваме истината все пак,такава,каквато си е.Ahead не е коя да е фирма.А който не знае как да работи с Неро (или не иска),то поне да си мълчи,или да не говори по спомени от преди няколко години.Точно тогава приложението си беше отврат,не сега.
Ще ви кажа и защо го ползвам - защото прочетох на няколко места преди време,че единствено той поддържа най-стриктно стандартите за запис върху диск,независимо за какво.Това беше наистина преди доста време,но има и съвременни публикации за това,въпреки,че и другите приложения за запис върху дискове взеха да се съобразяват все по-добре със стандартите.
Записвал съм и с K3B и мога да кажа само хубави неща за приложението.Ползвам го и сега,понякога.
И понеже си имам лиценз за Нерото продължавам да си записвам с него.Това за лиценза го казвам за тези,които ще ме подхванат веднага,че съм пират.Е,не съм.

Поздрави!

/off

Това Mandriva 10.0 какво значи?2010 ли?Ако не е така,то сложи си последната Мандрива,аз съм имал същия проблем,преди 2 години,когато бях с нея и си правеше каквото си иска.

Сега проверих в Distrowatch.com,ами тя 10.0 е от 2004 година бе?!Какви ги вършиш?
Слагай последната Мандрива и предполагам,че няма да имаш проблеми.
« Последна редакция: Jan 28, 2010, 23:42 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Проблем с неро!
« Отговор #7 -: Jan 31, 2010, 17:21 »
Още един глас в полза на NERO, и аз го ползвам, рядко наистина ама не ми се занимава да търся причната по която DVD-тата ми се записват много бавно с K3B и бързо с NERO, дори преведох част от GUI-то на български, щото ми е кеф да ми говори на български.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Проблем с неро!
« Отговор #8 -: Jan 31, 2010, 18:31 »
А пробвахте ли новото Nero - 4.0.0.0-1 :)
Инсталирах го преди няколко часа, в пакета вече има и Nero Express... Интересно се развива и ми харесва факта, че не е претруфено с всякакъв род боклуци, като уиндоуското, напомня ми за доброто - старо Nero 4 :)
Активен

A4o

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Re: Проблем с неро!
« Отговор #9 -: Jan 31, 2010, 19:08 »
Аз па сигурно трите диска дето съм ги записал са с неро - просто с другите програми не вървяха нещата. И ми хареса, ама вече не записвам, а ако пак почна - ще е с него.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с неро!
« Отговор #10 -: Jan 31, 2010, 19:19 »
Аз веднага се сещам, как Планц се е сдобил с лиценза. Не казва цялата истина, а трябва. Взел си е тоя боклук за боза и са му дали безплатен. Ахийд не е коя да е фирма вярно. Никаква не е. Няма такава. От доста отдавна се казва Неро, ама на бозаджии, какво да им разправяш, не увират. Оня пък се прави на интересен и ползва руутски права под екс. А бре нямам думи направо.

Ползвайте си го със здраве и си вярвайте, че се придържа към стнадтите, като например тоя дето произведителя казва, че нямаш право да презапишеш повече от десет пъти диск. Има такива. Даже на ХП са такива.

И най-добре си се върнете на М$ Шиндош да си пуцате CS.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lubo4be

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 79
    • Профил
Re: Проблем с неро!
« Отговор #11 -: Jan 31, 2010, 22:47 »
/off
Ами,повече от 600 диска съм записал с това гадно Неро за Линукс и имам скапани само 2 (два) и то по моя вина.Това е информация,не реклама!
Пиша го,защото отидохте в крайност,както биха го направили само дебианци.А тук не са само такива.
Софтуерът си е достатъчно добър,поне толкова,колкото са и всички други.Хайде да не се лъжем,а да си казваме истината все пак,такава,каквато си е.Ahead не е коя да е фирма.А който не знае как да работи с Неро (или не иска),то поне да си мълчи,или да не говори по спомени от преди няколко години.Точно тогава приложението си беше отврат,не сега.
Ще ви кажа и защо го ползвам - защото прочетох на няколко места преди време,че единствено той поддържа най-стриктно стандартите за запис върху диск,независимо за какво.Това беше наистина преди доста време,но има и съвременни публикации за това,въпреки,че и другите приложения за запис върху дискове взеха да се съобразяват все по-добре със стандартите.
Записвал съм и с K3B и мога да кажа само хубави неща за приложението.Ползвам го и сега,понякога.
И понеже си имам лиценз за Нерото продължавам да си записвам с него.Това за лиценза го казвам за тези,които ще ме подхванат веднага,че съм пират.Е,не съм.

Поздрави!

/off

Това Mandriva 10.0 какво значи?2010 ли?Ако не е така,то сложи си последната Мандрива,аз съм имал същия проблем,преди 2 години,когато бях с нея и си правеше каквото си иска.

Сега проверих в Distrowatch.com,ами тя 10.0 е от 2004 година бе?!Какви ги вършиш?
Слагай последната Мандрива и предполагам,че няма да имаш проблеми.

http://distrowatch.com/table.php?distribution=mandriva Това ми е линукса.
Активен

Dell OEM
Intel® Pentium® III Processors 866 Mhz, 256x2 SDRAM, 80 HDD x2; DVD-RW NEC;

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблем с неро!
« Отговор #12 -: Jan 31, 2010, 23:11 »
Аз веднага се сещам, как Планц се е сдобил с лиценза. Не казва цялата истина, а трябва. Взел си е тоя боклук за боза и са му дали безплатен. Ахийд не е коя да е фирма вярно. Никаква не е. Няма такава. От доста отдавна се казва Неро, ама на бозаджии, какво да им разправяш, не увират. Оня пък се прави на интересен и ползва руутски права под екс. А бре нямам думи направо.

Ползвайте си го със здраве и си вярвайте, че се придържа към стнадтите, като например тоя дето произведителя казва, че нямаш право да презапишеш повече от десет пъти диск. Има такива. Даже на ХП са такива.

И най-добре си се върнете на М$ Шиндош да си пуцате CS.

/off
Не мисля,че купуването на лиценз е някакво прегрешение,точно обратното.Пък и това всеки си го решава за себе си в крайна сметка.И не трябва да го коментират някакви екзотичности.
Свободен съм да ползвам,като спазвам условията разбира се,всякакви приложения.И го правя,защото така съм решил,независимо от лаенето на другите.Които май излъчват освен жлъч от устата си и алкохолни пари.
Дали е Ahead или Nero няма значение.Дали работя само с Дебиан или и с Windows - също.Това си е мой свободен избор,в който мненията на другите нямат никакво значение.
С един израз - кучето да си лае,керванът пак ще си върви.
Много беззъбо куче...Опита се само да лае.А което само лае,не хапе,казват хората.
Ами да си лае.То само това си може.

/off
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с неро!
« Отговор #13 -: Jan 31, 2010, 23:32 »
Ами ползвай те си каквито искате затворени боклуци. Аз също съм ги пробвал и то щото едно време нямаше сносна алтернатива за уин освен нерончо. Обаче спрете да замърсявате форума с тия затворени боклуци и да ми казвате колко са велики. Започвам да мисля, че чичко Бил плаща на някой за това.
« Последна редакция: Jan 31, 2010, 23:34 от tyuio »
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Проблем с неро!
« Отговор #14 -: Jan 31, 2010, 23:40 »
Господа, не знам какво значение има дали Неро е добро или не.
Успя ли да се справиш със задачата?
Активен