Автор Тема: Проблем с неро!  (Прочетена 2842 пъти)

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с неро!
« Отговор #15 -: Jan 31, 2010, 23:41 »
Някога, преди години, когато ползвах Уиндоус, имаше много безплатни и доста по-леки алтернативи на нерото. Сега не се сещам за имена, но не ползвах неро, а нещо друго. Пак затворено, но напълно безплатно. И си записваше без никакви проблеми, съвсем качествено.Наистина не разбирам хората, които като си купят компютър и почват да се "снабдяват" със най-скъпите комерсиални програми, без определена и съвсем належаща нужда за това. При положение , че за уиндоус има безброй много напълно безплатни алтернативи. С по-малко възможности от платените, но вършат също много неща съвсем качествено. И какво, като на десктопа ти има 50 иконки на най-скъпите приложения, когато си ги ползваш само за украса, а не за работа?Това за мене е пълна еснафщина.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Проблем с неро!
« Отговор #16 -: Feb 01, 2010, 04:53 »
Ами ползвай те си каквито искате затворени боклуци. Аз също съм ги пробвал и то щото едно време нямаше сносна алтернатива за уин освен нерончо. Обаче спрете да замърсявате форума с тия затворени боклуци и да ми казвате колко са велики. З
Е стига си мрънкал, как ти е писнало от "затворените боклуци", при положение, че  явно си доста изостанал с материята... Въпросният "затворен боклук" вмомента, може би е една от най-добрите записващи програми за линукс с GUI ... Има адски много много възможности и настройки, които нито въпросното Brasero, нито дори к3б имат... бразерото, можеш да го сравняваш само с Nero Express, но с Burning Rom-a никога... :)
Вземи го пробвай има trial версия, пък може да не ти хареса, ако пак не ти хареса - ела и плюй...
И не коментирай "едното време" защото тогава, защото много неща се променят. Типичен пример : едно време за да си подкараш X-a трябваше бая конфигурационен фаил да надрънкаш наръка, а сега всичко е автомат...

Времето минава, нещата се променят !
« Последна редакция: Feb 01, 2010, 04:58 от vyrgozunqk »
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с неро!
« Отговор #17 -: Feb 01, 2010, 07:47 »
Това си е изхвърляне. Нерото да е по-добро от к3б.. Ха ха. Както и да е, имаш пълната свобода да си вярваш.А пък това за подкарването на Х , дето трябвало да пишеш фермани - нещо си сънувал. От както се помня на Линукс (7-8) години нямам такива спомени. Напротив, имаш яко голям xorg.conf и възможност за лесни настройки, докато сега автоматичният режим ако нещо не успее да се справи ти се образува просто огромен проблем...
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

lubo4be

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 79
    • Профил
Re: Проблем с неро!
« Отговор #18 -: Feb 01, 2010, 10:02 »
Господа, не знам какво значение има дали Неро е добро или не.
Успя ли да се справиш със задачата?

Да оправих се, просто в "/root/mediа/" -  "propertis" на "cdrom" и в раздела  "permissions" долната част има едно  "ownership".
И поленцето User го промених на усера на който съм в момента!

PS: Прoсто с неро съм от както се помня! Не претендирам че е най-добрият софт за запис на дискове!
« Последна редакция: Feb 01, 2010, 10:07 от lubo4be »
Активен

Dell OEM
Intel® Pentium® III Processors 866 Mhz, 256x2 SDRAM, 80 HDD x2; DVD-RW NEC;

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с неро!
« Отговор #19 -: Feb 01, 2010, 10:33 »
Може и да съм изостанал  :) Все пак да ти кажа, че аз почти не ползвам каквото и да е ЦД -ДВД от както имам флашка. И все пак когато ми се наложи, ползвам някоя чисто линукска и то там си е ясно какво искаш и какво правиш и всичко е ок. Хич незнам какви опции има в линукската версия, но в уина гледам че до няколко години ще и фотошоп ще сложат както е тръгнало :)
Точно преди една седмица един приятел ме пита как да си направи буутващ диск с бектрак и познайте какво е направил с нерончо. Ами диска си буутва ама с някаква опция за дос дискета така му е казало нерото :)
Повечето линукски програми просто им казваш какво искаш и ок. без да се мотаеш по безкрайната върволица от безполезни менюта и не нужно за обикновенни записи "екстри"
Мога да си заложа главата че ако сложа човек пред едно неронче и едно к3б и му задам в писмен вид какво искам ще се оправи поне двапъти по бързо със задчата пред линукската програмка  ;D ;D Даже има ввероятност пред неро да се загуби  ;D
И последното нещо, което подчертах и преди е че на неро му липсва едно основно нещо - не е свободен :)
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Проблем с неро!
« Отговор #20 -: Feb 02, 2010, 00:23 »
Нерото наистина е добро, аз също плюех преди, но го пробвах и ми хареса. Имам дискове които брасеро ги трие и не може да ги запише или да ги изтрие, казва, че няма диск, гнома също не ги вижда в писачката (един вид диска е за коша, ни се записва нито може да видиш, че има диск - за dvd rw-та говоря), нерото пали и ги записва, след това си ги ползвам нормално. А neroaacenc енкодера е велик за музика и филми, само не мога да го впрегна в някоя прграма за Линукс да ми кодира звука на филмите той, вместо faac :(
« Последна редакция: Feb 02, 2010, 00:25 от tolostoi »
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

A4o

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Re: Проблем с неро!
« Отговор #21 -: Feb 02, 2010, 01:31 »
Имам спомен, че нерото ми записваше 2 пътипо -бързо от тва вграденото бразеро ли кво беше ли гном брейкър ли, абе тва може би е единствената програма, дето от уиндоуса ми харесва!
Активен