Автор Тема: Какво означава това в резултатите на Google?  (Прочетена 4314 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Някой може ли да обясни какво означава това в резултатие които връща Гоогле?
След зеленичкият URL и преди Cashed понякога(доста рядко) се изписва име на държава във вида:
Код:
- Държавата -

Днес за първи път ми направи впечатление, като може би го има от много време и просто не съм го забелязвал.

Първоначално си мислех че е нещо свързано с Гео локацията на хоста, но не е така.
Търсенията на screenshoot-овете са за думите pictures bulgaria в google.co.uk

« Последна редакция: Apr 27, 2010, 20:57 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Naka при регистрация на URL  в google ти се дава възможност да избираш локация в която да се ориентира извеждането на страницата като резултат. Примерно основно да се популяризира страницата ти в България. За това изкарва тези съобщения.

п.с. Май не го обясних като хората обаче можеш да разгледаш webmaster tools там е обяснено по-точно.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
п.с. Май не го обясних като хората обаче можеш да разгледаш webmaster tools там е обяснено по-точно.
Във webmaster tools одавна имам регистрация и това го знам. Но нарочно не бях задал към коя държава да е насочен сайта, защото имах предвид да е насочен към всички Англо говорящи.
<meta http-equiv="Content-Language" content="en">

Без задаване на Target user in: срещу резултата ми се изписва - Bulgaria - и излиза доста добре в google.co.uk

Сега го смених на Target user in: uk и ще пиша какъв е резултата и дали това е причината да се изписва - страната -.



« Последна редакция: Apr 27, 2010, 20:54 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Това беше причината. Ако не е зададено  'Geo Target' / target user in: взима гео локацията на хоста. На много места четох, че IP-то било много важно в коя държава се намира, но очевидно това не така и от гоогле са направили това да може да се променя.

- Държавата - се появява когато в някакво локално тръсене излиза резултат който е външен - с друго IP(извън локала) или пък за страницата е зададено target user in:страна извън локала

Например:
хоста ми е с БГ IP и НЕ Е зададено target user in:
При търсене в google.bg не се изписва държава
При търсене в google.co.uk се изписва  - Bulgaria -
При търсене в google.co.uk и избрано (_) (*) pages from the UK няма никакви резултати. :'(

хоста ми е с БГ IP, задал съм target user in: UK
При търсене в google.bg се изписва  - Обединено кралство -
При търсене в google.co.uk не се изписва държава
При търсене в google.co.uk и избрано (_) (*) pages from the UK  не се изписва държава и резултата излиза много напред.

Надявам се това да бъде полезно на някой. ;D

« Последна редакция: Apr 30, 2010, 11:18 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.