Автор Тема: Лоша новина за Windows Phone - Google спира Google Sync  (Прочетена 15163 пъти)

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Аз също не съм фен на Джава, но не мога да отрека, че има предимства като memory management, thread-safe функции, синхронизация на нишки, които на С/С++ трябва собствена или някаква 3-th party библиотека. Освен това преди 2.2 нямаше JIT, всеки производител си слага лаунчер, който може да е написан с "краката" и аз не се учудвам, че Acer-a лагва. Цианоген и Нексусите са чист Андроид и всичко там работи както трябва.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
E aз досега ти бърборя, че имам нексус 7 и лагва... Дори току-що изваден от кутията, пак лагва !  ::)

shoshon, изчакай малко и вземи нещо с WindowsPhone 8. :) Че 7.5 си изпя живота, а засега само той се продава в бг...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Абе, като ви чета тука, уж всичките сте разбирачи, а се чудя как така Андроида не ви върши работа!?
Аз до преди 1 година имах Дел Страйк, а сега СониЕриксон Нео. Освен да говоря по телефона, друго от което имам нужда е навигация, файлов мениджър със sftp и самба клиент, а на делла ползвах и rdp клиент. Всичко си ми работеше перфектно, докато не му счупих стъклото. Нео-то, дето когато го купувах си беше среден клас и още не съм обновил андроида си ми работи достатъчно бързо със всички тези приложения, само без rdp-то, щото екрана му е малък, а френда има иШит, та то мъки да му инсталираш rdp клиент! Та я сега на този сайт чакай едни минути и пиши едни кодове, та хайде сега на другия, а за sftp клиент не ми издържаха нервите да търсим!
Е па, не заради солидарността към опен сорса не бих си купил нито телефон, нито пад на епъл и само от това, че съм чел, че и в Уинсоус фона не може да се инсталира от външен източник, а само от магазина им и нямам изобщо желание да го разглеждам!
Не отричам, че ипада работи много по-гладко, но кел файда от това, като не ми дава нужната ми функционалност!?
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Ми всичко i има вградено sftp.. само ти трябва JailBrake, ако не се лъжа...

То за повечето неща и в андроида ти трябва роот  ::)
Активен

Mitaka

  • Гост
Ами че аз на ишита нямам никакви дертове да си кача каквото си поискам :)
Само дето не измекрствам, за да спестя долар-два, а си купувам това, което ми трябва.
И работи!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ми всичко i има вградено sftp.. само ти трябва JailBrake, ако не се лъжа...

То за повечето неща и в андроида ти трябва роот  ::)

JailBrake-нат е пада и не ми издържаха нервите да търся и тествам! Намерих само ftp.
За андроида, само съм му разрешил от менюто да инсталира и от външни източници и няма проблем! GPS програмите(3 броя) ми са инсталирани от сд картата
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами че аз на ишита нямам никакви дертове да си кача каквото си поискам :)
Само дето не измекрствам, за да спестя долар-два, а си купувам това, което ми трябва.
И работи!

А плащане през оператор, а не с банкова карта може ли!? Питам, щото на андроида само GPS-то ми е измекярско, а друго всичко ми е от маркета безплатни програми. По принцип не инсталирам нито на компа, нито на телефона програми които са безплатни с орязани възможности и платени за допълнителна функционалност, щото винаги ме е било яд, че това което ми трябва от програмата е в платената версия, но пада не е мой.
Активен

Mitaka

  • Гост
Ами че аз на ишита нямам никакви дертове да си кача каквото си поискам :)
Само дето не измекрствам, за да спестя долар-два, а си купувам това, което ми трябва.
И работи!

А плащане през оператор, а не с банкова карта може ли!? Питам, щото на андроида само GPS-то ми е измекярско, а друго всичко ми е от маркета безплатни програми. По принцип не инсталирам нито на компа, нито на телефона програми които са безплатни с орязани възможности и платени за допълнителна функционалност, щото винаги ме е било яд, че това което ми трябва от програмата е в платената версия, но пада не е мой.

Това, че в БГ не може плащане през оператор не е проблем на  телефона.
То аз не знам и на кой телефон го може де :) И май не всичко може да се плаща през оператор.
А дори тогава - трябва да имаш кредитна/дебитна карта, обвързана с акаунта.
Аз имам една, която седи винаги на нула, и ако реша да плащам нещо - зареждам точната сума в картата, и и плащам.
А навигации на телефона не ползвам - много ядат батерията :)

100 кинта е една китайска навигация, която си идва в комплвект със софтуера. Пък ако искаш го трий и си сложи  iGo, което поне според мен е най-добрият навигационен софтуер.

То трябва Гугъл и Апле още малко да си подобрят навигациите, и ще отпадне нуждата от външни такива :)
За Епълските казват, че бъркали. Мен до сега не ме е обърквала...
Гугълската пък като си намисли някакъв маршрут, ако не искаш да го спазиш - не преизчислява... а си кара както си знае.....
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами че аз на ишита нямам никакви дертове да си кача каквото си поискам :)
Само дето не измекрствам, за да спестя долар-два, а си купувам това, което ми трябва.
И работи!

А плащане през оператор, а не с банкова карта може ли!? Питам, щото на андроида само GPS-то ми е измекярско, а друго всичко ми е от маркета безплатни програми. По принцип не инсталирам нито на компа, нито на телефона програми които са безплатни с орязани възможности и платени за допълнителна функционалност, щото винаги ме е било яд, че това което ми трябва от програмата е в платената версия, но пада не е мой.

Това, че в БГ не може плащане през оператор не е проблем на  телефона.
То аз не знам и на кой телефон го може де :) И май не всичко може да се плаща през оператор.
А дори тогава - трябва да имаш кредитна/дебитна карта, обвързана с акаунта.
Аз имам една, която седи винаги на нула, и ако реша да плащам нещо - зареждам точната сума в картата, и и плащам.
А навигации на телефона не ползвам - много ядат батерията :)

100 кинта е една китайска навигация, която си идва в комплвект със софтуера. Пък ако искаш го трий и си сложи  iGo, което поне според мен е най-добрият навигационен софтуер.

То трябва Гугъл и Апле още малко да си подобрят навигациите, и ще отпадне нуждата от външни такива :)
За Епълските казват, че бъркали. Мен до сега не ме е обърквала...
Гугълската пък като си намисли някакъв маршрут, ако не искаш да го спазиш - не преизчислява... а си кара както си знае.....

Как пък да не изкарам кредитна/дебитна карта заради и-нет плащания! Онлайн купувам само от бг сайтове с наложен платеж и ща не ща, заради 1-2-5-10 лева за приложение ще си го търся кракнато!
Активен

Mitaka

  • Гост
Хахахахах, точно като на баща ми мисленето :)
И той е много скаран с този метод на плащане... все си мисли, че някой може да го обере :D
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Хахахахах, точно като на баща ми мисленето :)
И той е много скаран с този метод на плащане... все си мисли, че някой може да го обере :D

Не! Аз не поради причините на баща ти, а просто работя в брой, от чужди сайтове не купувам, града ни е малък и с една обиколка по центъра си плащам всичко на гише, а всички бг сайтове предлагат наложен платеж който не ми оскъпява покупката, а ако реша все пак да си купя нещо от чужд сайт, имам 2-ма приятели с опит които биха ми го купили нЯщото което желая и заради някакви си приложения не бих си направил труда. Не, че нямам и някой друг лев в банка, но в моята банка се банкира с тан кодове, а не с ел подпис който също нямам :D .
Падам си по простичките и ефективни неща ;)
Активен

Mitaka

  • Гост
Че какво по-просто от картата?
Толкова просто, че веднъж ми опукаха 500 лева :)
Не, че не ми върнаха парите после...

От тогава - картата блокирана за плащане в Интернет, и само ако плащам нещо - отблокирам, плащам и пак блокирам.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
От тогава - картата блокирана за плащане в Интернет, и само ако плащам нещо - отблокирам, плащам и пак блокирам.

Когато имах производство имах и карта, но за да имам за не предвидени случаи пари в брой. Примерно, изненадат ме гости които трябва да заведа на добър ресторант и лимит от 400лв. на ден ми е напълно достатъчен, или пък се наложи спешно да пътувам за на майната си. За всичко друго си планирам приходите и разходите и като влязат кинти през седмицата, отивам, тегля всичко в брой и разнасям по пера към доставчици, работници и сметки.
Сега нямам работници, не ми се налага спешно да пътувам, за да имам за непредвидени разходи, а също така и не ми идват и гости които да не мога да заведа в кварталната кръчма. Всеки ден си правя обиколката по кафетата на центъра, щото и там живея и хич не ми е проблем, ако днес има опашка на едно гише, да си платя сметката утре.
Малкия град си има едно основно предимство! Даже и от автомобил нямаш нужда :D и хората се познават, поне по физиономия :D . Живял съм и в голям град и не за всеки това което изтъквам е предимство, но за мен е!
Активен