Автор Тема: Коагато Google беше конкурент на Yahoо  (Прочетена 26120 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #15 -: Nov 03, 2018, 10:14 »
   Още в началото на века Yahoо допуснаха някои сериозни грешки.
Освен подценяването на Google, те не подобриха достатъчно Yahoо mail.
Gmail предлагаше 1 GB свободно пространство а Yahoо mail си
остана само с 6 MB. Просто не проявиха достатъчно гъвкавост.
Активен

bot

  • Гост
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #16 -: Nov 03, 2018, 10:24 »
   Още в началото на века Yahoо допуснаха някои сериозни грешки.
Освен подценяването на Google, те не подобриха достатъчно Yahoо mail.
Gmail предлагаше 1 GB свободно пространство а Yahoо mail си
остана само с 6 MB. Просто не проявиха достатъчно гъвкавост.

 освен това не можеше да се интегрира в тъндърбърд защото не беше РОР3 съвместим


Да видим прав ли съм. Според мен хората на бизнеса и властовите центрове не разбират от технологии (в частност компютри). Това означава, че имат погрешни очаквания, надежди и планове, какво могат да направят и какво не.
 

 На последното събрание на белите (и липсващи) коси в нашата компания се реши следната глупост - да се премине на model based coding. Какво означава това - редиш едни блокчета подобно на Лего в Simulink - пакет, който е част от MathLab, след това натискаш един бутон и хоп - програмата за контролера, който управлява двигателите на самолета е готова. И това, поради факта че в компанията има 30 програмиста, които според мнозинството не правят нищо друго освен да си чешат топките. То по принцип всеки в компанията го прави, ама понеше софтуерният бизнес е най-наразбран затова е винаги на прицел.
« Последна редакция: Nov 03, 2018, 10:39 от bot »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #17 -: Nov 03, 2018, 11:42 »
   Ами щом некви меринджеи решават как точно да работят програмистите
(т.е. реално вършещите работа) ,това е егати организацията !
   А как се решава проблема със сигурността на кода ?!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #18 -: Nov 03, 2018, 12:35 »
Момент, контролери на разни неща в самолета се програмират по този начин?!   :o Кои са тези самолети, да зная, да не летя с тях? Питам сериозно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #19 -: Nov 03, 2018, 12:43 »
Цитат
да се премине на model based coding. Какво означава това - редиш едни блокчета подобно на Лего в Simulink - пакет, който е част от MathLab, след това натискаш един бутон и хоп - програмата за контролера, който управлява двигателите на самолета е готова.

Какво е това  model based coding не зная....Обаче симулации на система с някава мат програма e много хубаво нещо и дава много точни резултати. Но би трябвало нещото да е готово, изпроектирано, изтествано и след това да се върти на симулации.

Обаче за съжаление това е област Теория на сигналите, Обработка на сигнали...Числени методи.... която почти никой не го разбира....Въобще не е за програмисти....Чистите математици и те много много не го вдяват..... Може би е за електрониции....

Преди бях писал, че Spice програмите за електрониката дават много точни тезултати, особенно за аналоговата електроника. И там може на блокове визулано....само дето блокчето ти е елемента - с бая сложен модел на елемента. Гейта пък тук се пробваше да ползва ГНурадио-то пак за подобна цел. Щото и там е с блокове. И aз се пробвах, но беше много слабо. Липсваха много  блокове...

Чувал съм че щом ти е готов модела, програмата може да го изкомпилира в готов код.... Е такъв код е хубаво за демонстрация....Щото няма да зависи от целият пакет MathLab.....Ама за готов продукт. Силата на тези програми е в симулацията...Да видиш как нещото се държи при различни параметри. И евентуално нещо да промениш.

В линукс Octave e 100% аналог на MathLab, обаче пък няма Simulink.
« Последна редакция: Nov 03, 2018, 12:52 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #20 -: Nov 03, 2018, 12:53 »
Кои са тези самолети, да зная, да не летя с тях?

Спокойно всичко е застраховано. [_]3 >:D
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #21 -: Nov 03, 2018, 13:08 »
Изобщо не ме бърка, че някой ще вземе много пари, като си ида
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #22 -: Nov 03, 2018, 17:49 »
Момент, контролери на разни неща в самолета се програмират по този начин?!   :o Кои са тези самолети, да зная, да не летя с тях? Питам сериозно.
F-35

А компютрите отиват към телефонизация и право в джоба - стават терминали към Файсбук. Поне това виждам по улиците, кафенетата, летищата, колите, офисите (седнала на комп с 2х24" монитора и сърфира на телефона), даже на срещи с гаджета, както и велосипедисти и пешеходци, майки с деца, в училище. Никой не купува персонални комютри вече, в краен случай таблет.
« Последна редакция: Nov 03, 2018, 17:50 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bot

  • Гост
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #23 -: Nov 03, 2018, 18:25 »
Момент, контролери на разни неща в самолета се програмират по този начин?!   :o Кои са тези самолети, да зная, да не летя с тях? Питам сериозно.

 Контролерите са за двигатели Pratt & Whitney, сега работим по програма за един руски самолет на Яковлев - Иркут МС-21.

 

В линукс Octave e 100% аналог на MathLab, обаче пък няма Simulink.


 SciLab е още по добър аналог, има и инструмент, който позволява дирекно да се пуснат програми от Матлаб, апък аналога на Симулинк там е XCos.


   А как се решава проблема със сигурността на кода ?!


Кодът по правило се проверява от независим екип/организация, при нас кодът се изпраща в една дъщерна компания в Индия и се тества там.


F-35


 няма да коментирам, защото е извън цивилния сектор
« Последна редакция: Nov 03, 2018, 18:35 от bot »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #24 -: Nov 03, 2018, 18:52 »

Кодът по правило се проверява от независим екип/организация, при нас кодът се изпраща в една дъщерна компания в Индия и се тества там.


Е сега аз се притесних.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bot

  • Гост
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #25 -: Nov 03, 2018, 19:04 »

Кодът по правило се проверява от независим екип/организация, при нас кодът се изпраща в една дъщерна компания в Индия и се тества там.


Е сега аз се притесних.

 Хората са кадърни, всичко се прави по стандарти, при нас може и да се претупват някои работи но там всичко се изпипва в детайли.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #26 -: Nov 03, 2018, 19:48 »
Яху мяху гугъл мугъл аск джийвс май ексайт бинг минг и дуксан дукус още търсачки.

Дето е казано - се търсачки деа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #27 -: Nov 03, 2018, 20:01 »
Яху мяху гугъл мугъл аск джийвс май ексайт бинг минг и дуксан дукус още търсачки.

Дето е казано - се търсачки деа.

E-e-e от седмици чакам някой да каже за Аск-а. Каза се Алта-та и тя вярно беше най-популярна. Но на запад, като да беше Аск-а.

Евала Ачка. Като дойда пак до Варна, ще те черпя бира  [_]3 [_]3 [_]3
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #28 -: Nov 04, 2018, 08:13 »
Цитат
да се премине на model based coding. Какво означава това - редиш едни блокчета подобно на Лего в Simulink - пакет, който е част от MathLab, след това натискаш един бутон и хоп - програмата за контролера, който управлява двигателите на самолета е готова.

Какво е това  model based coding не зная....Обаче симулации на система с някава мат програма e много хубаво нещо и дава много точни резултати. Но би трябвало нещото да е готово, изпроектирано, изтествано и след това да се върти на симулации.

Аз пък случайно зная. Май не съм споменавал публично, но какво пък, безобиден съм като божа кравичка. Та моите синове учат в природо-математическа гимназия.

Там всяко лято се организират лагери на морето с европейско (до) финансиране, където учат точно тези неща. Най-известни са две технологии, едната я спомена Бота.

Винаги съм разглеждал нещото като играчка без никакво практическо приложение. И също съм леко притеснен да чуя, че точно контролери ще се управляват от това. От друга страна днешните контролери са бая мощни и вече не е необходимо да се програмират на Асемблер и дори Ц.

В страни от темата е, но ако питате мен, най-подходящ е Rust. Това е на теория де. Няма никакъв инструментариум, който да е създаден, но езика ми се вижда най-подходящ точно затова освен основното му предназначение, което е почти същото. Все си говорим за минимализъм, висока производителност и намаляване на грешките.

=*=

Връщайки се на темата щом ЕС натиска това да влиза в училищата, то явно много се разчита да бъде някакво бъдеще. Всеки знае, че който успее да пробие в училище, после има стабилно разпространение. Така се е случило с Юникс, така се е случило с Мак, така се опитват да се случи с Хром ОС.

А  от езиците най-известни са случайте с Ц, Паскал и Бъзик.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Коагато Google беше конкурент на Yahoо
« Отговор #29 -: Nov 04, 2018, 09:18 »
Аз съм твърза ЗА, програмирането на контролери да се прави на Асемблер или поне на С. Колкото по-малко излишен код има, толкова по-малко неща могат да се объркат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.