Автор Тема: "разместващи се пластове" при гледане на филм [решен]  (Прочетена 8276 пъти)

bodrasmqna

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
мисля,че драйвера ми е инсталиран правилно.Ето вижте:
 dimitar@dimitar-laptop:~$ fglrxinfo
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Mobility Radeon HD 4300 Series
OpenGL version string: 1.4 (3.2.9551 Compatibility Profile Context)

Иначе през другите плеъри филмите си вървят както трябва (с изключение на разкъсващите пластове разбира се) а през xbmc ви обясних как прави,бутах разни опции но не се оправя.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
То проблема не е, че не ти е инсталиран драйвера, а че самият дрйвер е скръб :) дадох ти линк как става, ако решиш да слагаш по-нов (т. е. последният излязъл, в хранилището е възможно да е по-стар) Пробвай през smplayer да смениш VO (video output) с някой от gl-ите, абе пробвай ги всичките и виж с кой ще ти е най-добре.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

bodrasmqna

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Ето същият проблем като моя:

http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=63595
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Ти продължаваш да си пишеш и да не четеш какво те съветвам  ;D  успех, с "оправянето" на проблема.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

bodrasmqna

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Направих това,което казваш - пак същата работа.Аз попринцип така го правех,само че ей така

sudo sh ati-driver-installer-10-2-x86.x86_64.run --buildpkg Ubuntu/karmic && sudo dpkg -i * (дефакто съм инсталирал това,което ти казваш,че не е задължително).Попринцип съм нов и не разбирам много,но мисля,че същото съм правел.Та мисля,че може би открих някакво възможно решение:
http://www.mplayerhq.hu/design7/news.html
и в частност последния пост за АТИ.

Та тегля аз mplayer-vaapi-20100224-FULL.tar.bz2 24-Feb-2010 11:33   15M  това и следяйки README файла трябва да карам по командите:
# apt-get build-dep mplayer
$ ./checkout-patch-build.sh
$ cd mplayer-vaapi
$ ./mplayer -vo vaapi -va vaapi <URI>
$ ./mplayer -vo vaapi:gl -va vaapi <URI>

при което за жалост стигам само до втората.Изписва ми:
ERROR: you need VA API headers for this project

Та според вас това може ли да е решение на проблема ми? И ако да как да се оправя с този ERROR които ми дава.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Провери тук:
http://www.splitted-desktop.com/~gbeauchesne/libva/pkgs/
Изтегли си пакетите за твоята архитектура.
Виж и това how-to:
http://www.hanempire.wo.tc/4?expandComment=1
На китайски е май :) обаче командите се разбират :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

bodrasmqna

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Направих всичко от китайският сайт,но пак не става,ето вижте дори се вижда на Synaptic,че е инсталирано това вече:

http://i199.photobucket.com/albums/aa123/bodrasmqna/9a27d6d4.png

Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Направих всичко от китайският сайт,но пак не става,ето вижте дори се вижда на Synaptic,че е инсталирано това вече:

http://i199.photobucket.com/albums/aa123/bodrasmqna/9a27d6d4.png
- и аз не разбирам китайски ... ама ти това погледна ли го
... libva1-dbg libva-dev libva1 ...
Вероятно си забравил да инсталираш libva-dev пакета

П.П. Дръпни си и libva1-dbg за всеки случай - ако после почне да дава грешки и по време на работа ;-)
Активен

bodrasmqna

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Инсталирах и тях и след това даже инсталирах и останалите няколко неща които не са инсталирани и пак същата работа. Ето:

http://i199.photobucket.com/albums/aa123/bodrasmqna/-1.png
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Това което се опитваш да направиш (с компилирането) звучи много добре, дори толкова хубаво, че не вярвам да е истина  ;D  хардуерно ускорение за видео с ати карта, не стваше до сега, т. е. не работеше. По-горе имах предвид това, пиша го за не знам кой път
[color=rgb(48, 48, 48)]Пробвай през smplayer да смениш VO (video output) с някой от gl-ите, абе пробвай ги всичките и виж с кой ще ти е най-добре.[/color]quote]Ако остане време, ще погледна какво го мъчи това което ти дава грешка, инсталирай и dev-а на драйвера за ати ако не си (каза че си, но за всеки случай) защото той е нужен точно при такива компилирания. Възможно е и да трябва някакъв още по-нов драйвер за да сработи това ускорение.
Edit: Обърках се, бях дал линк за intel-ска карта.
« Последна редакция: Mar 05, 2010, 19:52 от tolostoi »
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

bodrasmqna

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
dev-a проверих инсталирал съм го.А отностно gl-ите пробвал съм ги и на Mplayer и на SMplayer.Все така си е.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Спри ефектите рестартирай и пак пробвай gl-ите, работеха що годе нормално, пробвал съм, но то май положението по-зле става с тези драйвери, вместо обратното.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

bodrasmqna

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Това последното подейства! :) Не мога да повярвам.. Може би повече от месец се занимавам с този проблем и какво ли не пробвах...Благодаря много,tolostoi.Значи последно - иключих ефектите,рестартирах и след това вече gl-ите на M и SMplayer и прорабти (а до момента бях пробвал gl-ите без да рестарирам и без да изключа ефектите). Благодаря също на всички които се отзоваха :)
« Последна редакция: Mar 06, 2010, 01:46 от bodrasmqna »
Активен

bodrasmqna

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Здравейте отново :) Искам да ви кажа, че проблема слава Богу е решен изцяло. Днес си инсталирах Кубунту 10.04 и понеже аз проверявам дали има video tearing (разместващите пластове) с клипа на chica bomb (бързото премигване в самия клип е много добър показател) та забелязах, че няма :) след което си инсталирах драйвера и се появиха... та най-чудното което става в момента (махнах драйвера) мисля, че съм без драйвер, но compiz-a ми върви без разместващите пластове идеално, филмите също :)
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Разместването на пластовете = артефакти на видеото. Ползваш комерсиалния драйвер на ATI, а той има много некадърен support за XVideo - аз би трябвало да знам, след като 2 години си трових нервите с него и нон-стоп имах същите проблеми. Предполагам, ако използваш по-нова версия на свободния драйвер на ATI няма да имаш такива проблеми - това, обаче, няма как да стане в Ubuntu 9.10...
т. е. ти в момента си със свободният драйвер radeon [_]3
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
"paskal case" / "camel case"
Общ форум
Apache 3 7908 Последна публикация Aug 11, 2006, 10:01
от ivak
Проблем с "struct cdev" и "struct semaphore"
Общ форум
halturata 22 13320 Последна публикация Aug 14, 2007, 17:31
от tarator
Проблем с "reboot", "halt" и т.н.
Настройка на програми
turboshark 5 7704 Последна публикация Sep 22, 2007, 00:13
от turboshark
SUSE Linux Enterprise 10 Server "Subscription"
Кошче
badmind 2 3774 Последна публикация Apr 01, 2009, 18:21
от seaman
Postfix Unknown Local Recipient "Message"
Настройки на софтуер
Neoromantic 8 6073 Последна публикация Feb 07, 2010, 15:15
от Neoromantic