Автор Тема: "разместващи се пластове" при гледане на филм [решен]  (Прочетена 8267 пъти)

bodrasmqna

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
а да попитам как се е получило това :) В смисъл аз не съм правил абсолютно нищо примерно както при Убунту има опция за драйвера да го инталираш от падащите менюта тук в Кубунту даже не го знам къде е, както казах нищо не съм правил :) Та как се е получило така?  (а иначе вътрешно винаги съм си знаел, че нещата ще се оправят от само себе си както стана :P )
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
По подразбиране си ги има в дистрибуцията свободните драйвери за повечето карти, отгатва каква ти е картата и зарежда подходящия драйвер, това се отнася за всичките ти железа.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

bodrasmqna

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
А също пропуснах да кажа още нещо. Понеже аз не знаех това което казваш за свободния драйвер та си мислех, че нямам драйвер изобщо и затова си инсталирах този който е от сайта на АТИ най-новата версия сега от 28 април и имаше разместващи се пластове (video tearing) което също ме беше озадачило доста, но в предишните постове ти беше казал, че драйвера бил скръб... имаш право :) И в крайна сметка от това което виждам свободния драйер е по-добър от този в сайта ..
« Последна редакция: May 02, 2010, 19:33 от bodrasmqna »
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
3D-то му е слабо, инсталирай sauerbraten (игрица е това, доста динамична, има я в хранилището) и виж с колко fps върви със свободния и после със тоя от ati  ;D  Но ако не ползваш някакви приложения, за които 3D-то е от голямо значение, по-добре свободния.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
А също пропуснах да кажа още нещо. Понеже аз не знаех това което казваш за свободния драйвер та си мислех, че нямам драйвер изобщо и затова си инсталирах този който е от сайта на АТИ най-новата версия сега от 28 април и имаше разместващи се пластове (video tearing) което също ме беше озадачило доста, но в предишните постове ти беше казал, че драйвера бил скръб... имаш право :) И в крайна сметка от това което виждам свободния драйер е по-добър от този в сайта ..

Свободния не е чак толкова по-добър. Просто бягай от ATI като от чума. Винаги имат проблеми с драйверите и в един момент стари продукти (карти) изпадат и драйверите им вече не ги поддържат. При това не говорим за 3D и т.н. ами за най-обикновенно 2D.

Затова Свободния се е заел да поддържа такива карти които остават без поддръжка от официалния драйвер.

Честно да ти кажа - от трън на глог. По-добре си вземи една nVidia да ти е мирна главата.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
"paskal case" / "camel case"
Общ форум
Apache 3 7703 Последна публикация Aug 11, 2006, 10:01
от ivak
Проблем с "struct cdev" и "struct semaphore"
Общ форум
halturata 22 13058 Последна публикация Aug 14, 2007, 17:31
от tarator
Проблем с "reboot", "halt" и т.н.
Настройка на програми
turboshark 5 7458 Последна публикация Sep 22, 2007, 00:13
от turboshark
SUSE Linux Enterprise 10 Server "Subscription"
Кошче
badmind 2 3746 Последна публикация Apr 01, 2009, 18:21
от seaman
Postfix Unknown Local Recipient "Message"
Настройки на софтуер
Neoromantic 8 6029 Последна публикация Feb 07, 2010, 15:15
от Neoromantic