Автор Тема: HAUWEI E173  (Прочетена 6642 пъти)

fitiware

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
HAUWEI E173
« -: Mar 27, 2013, 09:49 »
Здравейте , имам лайф сд на линус damn small linux щото ми изгоря харда на лаптопа . Имам usb modem на мтел HAUWEI E173 . Инсталирах vwdial.dsl . Добавих вендорите от dmsg но като напиша vwconfig не ми детеква усб модема и съотвенотно несъздава vwconfig в /etc . Но като устройство в ls usb i dmsg и modprobe се получават нещата . Кажете защо несъздава конфиг файла в /etc зада го редактирам на нстройките на мтел
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #1 -: Mar 27, 2013, 09:56 »
Здравейте , имам лайф сд на линус damn small linux щото ми изгоря харда на лаптопа . Имам usb modem на мтел HAUWEI E173 . Инсталирах vwdial.dsl . Добавих вендорите от dmsg но като напиша vwconfig не ми детеква усб модема и съотвенотно несъздава vwconfig в /etc . Но като устройство в ls usb i dmsg и modprobe се получават нещата . Кажете защо несъздава конфиг файла в /etc зада го редактирам на нстройките на мтел

Хм, а NetworkManager имаше ли в DSL? Защото най-лесно става през него.

Иначе wvdial.conf може да го създадеш сам -- Йовко Ламбрев на неговия блог даже беше пуснал примерен такъв. Но имай предвид, че трябва да си направиш някъде копие на файла, защото по някаква причина той отвреме навреме се презаписва от системата. Поне във Fedora ми се беше случвало. Но пък в нея, през Network Manager досега не съм имал проблеми.
Активен

the lamer's team honourable member

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #2 -: Mar 27, 2013, 10:22 »
Версиите на който и да е Линукс на живо СД може да не поддържат всичкия наличен хардуер. Това го пише на много места.
Създай си жива флашка като използваш напр. unetbootin, като заделиш и място за обновления и потребителски файлове. Така (надявам се) ще можеш да имаш пълноценна инсталация.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

fitiware

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #3 -: Mar 27, 2013, 10:29 »
Благодаря на всички . Значи немога да създам да боотва от усб щото лаптопа е стар и няма в биоса да бутва от усб . Ок ще създам vwconfig , въпроса е как се води устройството тоес /dev/tty ... шото нали там се описва . Сега ще вида за системна програма за нстройка мисля ,че има и ще пробвам и с драйверите от оргиналния сайт . Ще пиша какво е станало .
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #4 -: Mar 27, 2013, 10:47 »
В такъв случай, ако имаш желание и повечко СД-та, можеш да пробваш и с други дистрибуции. Гледам, че версиите на Fedora с LXDE и XFCE могат да се поберат на СД.
ddantgwyn преди мене също е споменал Fedora, но не го считай като най-добрия и единствен вариант.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

fitiware

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #5 -: Mar 27, 2013, 11:04 »
Ок. Значи пробвах с pppconfig да може от самия си линукс , но като ми излезе да задая select modem port : /dev/ttyS0 , /dev/ttyS1 и т.н. , как да разбера на кой порт е ?
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #6 -: Mar 27, 2013, 11:10 »
[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
Stupid Mode = 1
Modem Type = Analog Modem
ISDN = 0
Phone = *99#
Modem = /dev/ttyUSB0
Username = three
Dial Command = ATDT
Password = three
Baud = 9600

[Dialer hsdpa]
Init2 = ATZ
Init3 = ATE0 V1 &D2 &C1 S0=0 +IFC=2,2
Init5 = AT+CGDCONT=1,"IP","inet-gprs.mtel.bg"
ISDN = 0
Modem = /dev/ttyUSB0
Modem Type = Analog Modem
Baud = 460800


а може да погледнеш и тук -- вярно, моделът не е същия, но е описан начина на конфигуриране и ползване.
Активен

the lamer's team honourable member

fitiware

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #7 -: Mar 27, 2013, 11:14 »
Благодаря .

Незнам как да го кажа , но нали нетрява нещо си което да създава това /dev/ttyusb или /dev/tty .... ?
« Последна редакция: Mar 27, 2013, 13:22 от neter »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #8 -: Mar 27, 2013, 11:42 »
Трябва. modemmanager
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

fitiware

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #9 -: Mar 27, 2013, 11:58 »
ОФ ПИСНА МИ ОТ КЪДЕ ДА ГО НАМЕРА СЕГА ТОВА НЕЩО ИМАЛИ НЕЩО ДРУГО

Тоес  modemmanager ми трябва зада вида порта или да създата така да нарака този порт имали варянт просто настройката да е направа от самия линус там от pppconf и да вида порта да го задая при поискване на порта и да е готово всичко .
« Последна редакция: Mar 27, 2013, 13:22 от neter »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #10 -: Mar 27, 2013, 12:11 »
Въпросното устройство се поддържа от всички дистрибуции след 2010г., без да се налага инсталацията на допълнителни модули. Намери каквато и да е базирана дистрибуция с лека графичана среда и инсталиран network-manager.
Какви са параметрите на машината ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

fitiware

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #11 -: Mar 27, 2013, 12:20 »
лаптоп самсунг vm8000 128 рам 1 гх процесор без хард . Целта ми да подкарам интернета и съм с damn small linux . Няма ли начин да вида порта би трявало да се подаржа и от този линукс ?

Примерно с няква команда . Иначе да ок разбрах .
« Последна редакция: Mar 27, 2013, 13:22 от neter »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: HAUWEI E173
« Отговор #12 -: Mar 27, 2013, 12:30 »
50 части ще имаш проблеми с Хуявея при всички положения. Самото му име го подсказва. Но по-лошото е, че си избрал неподходящо дистро. DSL беше дълго звезда сред малките, свръхзвукови дистрибуции, но от години запада. Вече не е препоръчителен избор.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #13 -: Mar 27, 2013, 12:34 »
lsusb разпознава ли го като устройство ?
http://s19.postimg.org/vx9o20bw1/2013_03_27_122736_1280x1024_scrot.png

С тази машина няма да останеш доволен, каквато и дистрибуция да ползваш. Виж и Puppy Linux.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: HAUWEI E173
« Отговор #14 -: Mar 27, 2013, 12:35 »
Ходи_запали_се, какво дистро да ползва със 128 МВ памет и БЕЗ диск?

fitiware, пускането на интернет на този компютър по този начин, вероятно е по силите на малко хора, а използването му надали ще носи удоволствие. Пусни си нет по кабел.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
USB_ModeSwitch Huawei E173 E173s
Настройка на хардуер
ludia12 5 5484 Последна публикация Feb 18, 2016, 13:03
от laskov