Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 27   Надолу

Автор Тема: Izbori/мирбори  (Прочетена 19682 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #90 -: Oct 06, 2022, 08:19 »
Разказвал съм го вече, но пак. Поне в два случая сгреших зверски в прогнозите си и видях, колко не съм подготвен за реалностите. Първата ми голяма издънка беше завръщането на кобурга. Все още бях студент, обикалях балканите и хич не ме беше еня. Естествено дори аз знаех, че негово нищожество се е върнал, направил си е партия НДС2 и, че ще участва в изборите.

Само дето бях абсолютно убеден, че никой, ама никой няма да гласува за него. Изкара 53-4%, които ЦИК му ги свали до 49%, за да е зависим от ДПС. Поне това второто го прогнозирах в пълна точност. Но факта си беше факт. Около 55% от гласувалите тогава три милиона и половинина човека бяха завършени идиоти без капка мозък.

Във ВУЗ-а, в който учех, никой не ме подготвяше за ситуация, при която повече от половината хора, които ще познавам, ще са напълно ирационални същества с умствено развитие на нивото на амеба.

Възможно ли беше само за десет години обществото ни да беше оскотяло чак толкова???

=*=

Понеже вече веднъж изпих тази горчива чаша, днес не съм особено учуден, когато навсякъде около себе си чувам за завръщане на патриотизма, национализма, родолюбието и всякакви такива думички водещи директно към онзи с мустачките. Никой, нищо не помни и действа, както му кажат.

Така и не обсъдихме абсурда в Италия, ама все тая.

=*=

Втора от огромните ми грешки беше за финансовата измама от 2008-ма. Тогава прогнозирах, че подобно на другата от две хилядната с dotcom, това по никакъв начин няма да се отрази на света и, че си е чисто американска работа. Че е работа на банкстерите, такава е. Но не подозирах за тези осем години, колко точно свързан е станал света и как измамата на американска борса, може да удари целия свят така, сякаш Кличко е цапнал круше на всеки поотделно. Всички бяхме в несвяст с единия крак в отвъдното.

Днес света е още по-свързан, а американците някак си имаха глупостта първо да се репчат на Китай, а после и на Русия. Оттук нататък ми е много трдуно да правя, какви да е предположения. Никъде няма капка здрав разум.
« Последна редакция: Oct 06, 2022, 08:25 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #91 -: Oct 06, 2022, 08:33 »
Другия голям въпрос поне за мен е че няма за кой да се гласува. Откакто Атака подпря Бойко да не падне няма за кой да се гласува. Костадинов дето го нагласиха за заместник на Атака се компрометира достатъчно, зад него стърчат ушите на американска фондация и е нескопосана имитация. Останалите декларират вярност на ЕС и НАТО, на Брюксел и Вашингтон и такива хора нямат място във властта. Трябва да дойдат хора които наистина ги е грижа за България и действат в интерес на България.

Казвам тези думи със съжаление. Но ксенофобите не да нямаше, за кой да гласуват на тези избори. Извън първите девет партии и коалиции (тук включвам Майчето) почти всички останали до тридесет и две (отровното дуо си изтегли документите за изборите) бяха твърдо против да сме част от европейското семейство. Имаше за кого да се гласува.

И макар Копейкин да има грехове и те да са все по-видими, той също не е изключен от бройката на тези, които бленуват да върнат нещата от преди 44-та. В неговия случай иска да ги върне преди 1878-ма. Заявил го е в името на организацията си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #92 -: Oct 06, 2022, 08:44 »
   Бойко Борисов - шампион по карате !?!  ;D

Не знам дали раз-Бойко е шампион по карате. Републикански може и да е бил. Може да е спечелил някоя балканиада. Но едва ли има нещо повече. Тук не броя наградата дето му връчиха в Ю. Корея.

Като стане дума за раз-Бойко и карате, все се сещам за може би единственото достойно нещо, което е свършил през живота си. Разказано е от Георги Стоев в една от книгите му преди четиринадесет години. Човека още беше жив, а книгите му вече се размятаха свободно из мрежата.

Та ходили нашите на европейско ли било, световно ли в Чехословакия. Говорим си за 1988-ма. Предния ден нали винаги има кантар? И нашия отбор (мисля, че са били четирима) си се мотка по залата. Покрай тях минали англичаните и с типичното си високомерие им се изръбили нещо. Ама раз-Бойко нали си е тъмен, балкански субект? Ела, че ми трѐбваш! Натръшкал ги, седнал отгоре им и развял българското знаме.

Не е спортментско поведение и го изгонили от състезанието. Но има поне едно нещо, което с гордост може да разказва на внуците на фона на свинщините, които е свършил.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #93 -: Oct 06, 2022, 08:51 »
Дето се вика -> булгар, булгар....................
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #94 -: Oct 06, 2022, 09:01 »
Tоя Инджов от статията не е оня дърт платен истерик, а просто от същото котило.

За водещия от ТВ „Европа“ ли става въпрос?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #95 -: Oct 06, 2022, 09:02 »
Дето се вика -> булгар, булгар....................

Точно така. Но този път с покритие.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #96 -: Oct 06, 2022, 09:36 »
ЦИК са нагласили гласовете, да.

Понеже заговорихте за избирателната активност. До 16:00 е била 25%. Според собствения им сайт. И само за четири часа следобяда и вечерта се е вдигнала до 39,4%. Какво, хората изведнъж са се юрнали да гласуват ли? В последния момент? В неделя вечерта?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #97 -: Oct 06, 2022, 09:42 »
той (раз)Бойкото с една женка не мож' се оправи (Мата Хари - него все трябва да го оправят), ама иначе шампион - на маса  :P

https://www.segabg.com/touche/tush-10-05-2022

а я колко суджук изчезнА под масата...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #98 -: Oct 06, 2022, 09:46 »
Върви мантрата, че хората били избрали евроатлантическите ценности. При 70 и кусур процента негласували. Оня виц за яйцата съм го писал вече, "искам шест яйца, ама сам да си ги избера.. ами на ти ей тия шест евроатлантически яйца, избери си ги сам".. и хората решиха да не си ги избират. Каквото и да си избереш, все от едно посолство идва. С тая отдавна девалвирана мантра- "евроатлантически ценности". Как не са се сетили ококорените лъжльовци да извадят старата герберастика - "цивилизационен избор".

П.П. Тоя Инджов от статията не е оня дърт платен истерик, а просто от същото котило.

   Викаш,Иво Инджов и Иво Инджев не са един и същи субект.
Възможно е,но може да е грешка на Иван Бакалов,сбъркал е 1 символ.
   Не е изключено да са двама различни,но все пак,стилът на писане,
патологичната седерастия и проамериканския фундаментализъм
са много характерни за мИнджака ...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #99 -: Oct 06, 2022, 09:53 »
...
Републикански може и да е бил. Може да е спечелил някоя балканиада.
...
Като стане дума за раз-Бойко и карате, все се сещам за може би единственото достойно нещо, което е свършил през живота си.
...

   Да разбираме ли,че се изказваш положително за Симитлийската булка ???
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #100 -: Oct 06, 2022, 09:56 »
бате ви Бойко ги е вземал там тия колани/купи "за заслуги" а не ги е спечелил на тепиха

той никога не е имал един медал, една купа по простата причина, че той никога в живота си не се е състезавал. След като излезе от тае-куондото през 1985 г., него го направиха треньор по карате в пожарната някъде 1986-87 г. Сетне национален треньор по карате на МВР
Валерий Найденов – първият треньор на Бойко Борисов по карате


и още - премълчаното минало на Борисов
и два прякора на Борисов от това време 1982-1985 г., когато 3 години и половина е тренирал при него – “Праните гащи”, както го наричали двама от тойкуондистите, защото го биели като прани гащи. И “Борсука”, защото все странял от другите и все нещо се сърдел.

П.П. Много е бърз в действията си, но му е лукава работата. Той умее да краде – да чуе нещо и веднага да каже: това е мое, аз го направих!

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10217832714047915
« Последна редакция: Oct 06, 2022, 10:52 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #101 -: Oct 06, 2022, 10:24 »
Ето това е световен шампион - как се създават шампиони
(даже жена му е световен шампион)

https://www.youtube.com/watch?v=di-UHYEgOH8

https://www.youtube.com/watch?v=OCtCEsrzH-g
« Последна редакция: Oct 06, 2022, 10:42 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #102 -: Oct 06, 2022, 10:24 »
Аз се учудвам, че не го величаят с генералското звание. Гнома редовно така го пишат, а Боко - не, що за дискриминация, и двамата са бивши генерали от МВР  :D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #103 -: Oct 06, 2022, 11:02 »
Генерал менерал, той нашия си е направо маршал на партията си.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #104 -: Oct 06, 2022, 11:29 »
   Да разбираме ли,че се изказваш положително за Симитлийската булка ???

Никой няма само отрицателни черти. Хитлер е бил добър художник, Санде Македонскио е бил прилежен ученик на Аристотел, а Цезар е имал чудесна булка. Във всеки изверг може да се намери нещо хубаво.

Между другото и за раз-Бойко важи това за класните мадами. Бориславова като млада си беше п*чка, мис „Гащи“ има плавници вместо стъпала, но иначе яко я бива, а Натали е просто съвършенна.
« Последна редакция: Oct 06, 2022, 11:36 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 27   Нагоре
« назад напред »