Автор Тема: Хакнаха ми блог-а.  (Прочетена 23289 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #135 -: Nov 24, 2011, 19:51 »
Някой трябва да оправи статията в родната уикипедия, защото думата има и съвсем различно значение, отнасящо се към информатиката. Формулирано е от Клод Шанон и грубо казано описва колко "информация" се съдържа в едно съобщение. Това няма връзка с колко бита е дълго съобщението. Примерно (преди имаше пример тук), за да представиш едно ЕГН, можеш да го пазиш в char масив от 10 байта (80 бита), но тъй като годината е 0-99, може да се представи само с 7 бита, месецът е 1-12, може да се представи с 4 бита, денят е 1-31, може да се представи  с 5 бита, останалите 4 цифри нека са 0-9999, достатъчни са само 14 бита, общо ентропията е само 7+4+5+14=30 бита. Какво разхищение само :)



Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #136 -: Nov 24, 2011, 20:12 »
Здрасти Бек, нашия добър съфоромник Боровака ме обвини, пък и ти сам също, че съм те „нахранил“ и това дни наред не ми даваше мира, намерих какво да сторя. Аз тогава му казах, че всъщност не те обвинявам, а оневинявам, казвайки, че не си толкова „лош“. На другия ден прегледах отново новината си. Да използвал съм силни думи и не е ясно, какво съм имал предвид, макар да е видно. Новините имат „обем“. Не мога да обясня на широко. За това го сторих в дневника си. Ето това е подробно обяснение, какво и защо мисля:

http://gogoblackhole.blogspot.com/2011/11/back-to-file-i.html

Надявам се да не си обиден, това е просто моето лично мнение и няма никакво отношение, още по-малко задължение към никой друг.

Живи и здрави всички! И всичко свежо! (много як лаф, кефи).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #137 -: Nov 24, 2011, 20:35 »
начи б2л бил душа човек, но роко се появил и он подивел, ясно  :)

ПП: дека е порчето, беше весело с него
Активен

drag

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Debian; FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #138 -: Nov 24, 2011, 20:40 »
Хубаво сайтче беше линкс за българи. Тъжно! Мноооого тъжно..... Чакам момента да видя кога ще се обедините с тийн проблем....

« Последна редакция: Nov 24, 2011, 20:44 от drag »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #139 -: Nov 24, 2011, 22:00 »
@go_fire на мен още същата вечер @borovaka ми прати линк за форума на nau4i.me и прочетох поста ти там. Няма за какво да се сърдя :).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Majesty

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Aptosid
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #140 -: Nov 24, 2011, 22:42 »
Хубаво сайтче беше линкс за българи. Тъжно! Мноооого тъжно..... Чакам момента да видя кога ще се обедините с тийн проблем....
+1
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #141 -: Nov 24, 2011, 23:11 »
Много сте ми странни. От една тема съдите за целия сайт, от една новина се обиждате ..., един b2l ви вади от равновесие ...

Форумът има една функционалност, която доскоро ползвах - влизате си в профила, Игнорирай форуми, маркирате Хумор, Живота и Кошче и сте готови. Е, ако не ви интересува и/или нямате какво да казвате, не е нужно да маркирате всички форуми...

Ако пък искате, може в Предложения за подобрения да пуснете една тема за Игнориране на конкретни b2l-и
« Последна редакция: Nov 24, 2011, 23:13 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #142 -: Nov 24, 2011, 23:34 »
Много сте ми странни. От една тема съдите за целия сайт, от една новина се обиждате ..., един b2l ви вади от равновесие ...

Форумът има една функционалност, която доскоро ползвах - влизате си в профила, Игнорирай форуми, маркирате Хумор, Живота и Кошче и сте готови. Е, ако не ви интересува и/или нямате какво да казвате, не е нужно да маркирате всички форуми...

Ако пък искате, може в Предложения за подобрения да пуснете една тема за Игнориране на конкретни b2l-и

+1.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #143 -: Nov 25, 2011, 01:40 »
В крайна сметка някой няма ли да поеме политическата отговорност? Не знам какво точно трябва да рече това, но е модерен лаф в последно време.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #144 -: Nov 25, 2011, 01:51 »
В крайна сметка някой няма ли да поеме политическата отговорност? Не знам какво точно трябва да рече това, но е модерен лаф в последно време.

Ми той, Обезпокоеният си пое вината.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #145 -: Nov 25, 2011, 09:16 »
В крайна сметка някой няма ли да поеме политическата отговорност? Не знам какво точно трябва да рече това, но е модерен лаф в последно време.
Или да свикаме родителска среща ? :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Disturb3dII

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #146 -: Nov 25, 2011, 16:10 »
До тука всичко ми е ясно - само едно не разбрах. Защо 3 месеца по-късно дефейсна сайта?
Както казах не бях в България, и нямах време да се занимавам с комплексите ти във форума.

Чета от 20 минути, какво са писали повечето и най-много ми направи впечатление go_fire.

@go_fire/wuser/Гоше - Видях, какво си писал за мен в nau4i.me и в другата статийка. Постоянно ми се набиваше на очите ("Дистърбед е лапе/ламер и т.н.") Реших да не пиша повече на тази тема, но просто нямаше как. Писал си също, че ме следиш откакто съм хакнал линукса, но не е така знаем се още от преди (с gimp-bg). Това, което постоянно споменаваш и противоречиш на колегата си от nau4i.me, че съм хакнал форума през SMF ми набива мисли в главата, че има някакъв завист помежду ни. Може да съм преценил грешно, но все пак това си е моето мнение. Ще ти дам един съвет: "Стига си ми създавал работа, защото постоянно ми дават линкове в скайп, какво си писал и не ме оставят на мира. Гледай си там 'програмирането и статиите', защото получа ли пак линк в скайп, че си писал нещо за мен ще намеря начин и 'твоето съкровище' паролата ти от 'много символи' ще изчезне заедно с нещо, което са градили много хора." :)

П.С: Колегата ти е много прав, че дупката на линукса е в сайта, а не в SMF.

П.С2: Току що видях, че дупката в сайта си седи, но понеже не обичам готованците изтрих логовете (надявам се не ми се сърди gat3way). Нищо лично, аз няма да се занимавам със сайта Ви повече (за сега), но имате 3-4 дупки за оправяне в perl кодовете. Лек ден ;)

П.С3: Гоше, не ме разбирай погрешно и не разбирай това, което написах горе като заплаха :)
П.С4: Ако посетителите на сайта Ви бяха малко по-възпитани, а не да се правят на 'много' знаещи и ме бяха питали, къде е дупката щях да им кажа, но като гледам поведението на 'уважаваните' потребители във форума се чудя дали не посещавам teenproblem и не чета статия на 14 годишни хлапета. В този случай поклон пред 'знаещите' потребители на форума.

@Роко: Хората, които лаят във форумите на живо не хапят. Не се засягай от хора като b2l или други жалки подобия.
« Последна редакция: Nov 25, 2011, 16:18 от Disturb3dII »
Активен

evilgrintch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #147 -: Nov 25, 2011, 16:45 »
Всичко това добре, но не мислиш ли, че посягайки по този начин  на сайта, засягаш и хора, които не се интересуват от конфликтите ви с този или онзи. Щом си толкова добър, ако конфликта наистина е на лична основа, Мрежата дава достатъчно възможности да се изясниш с когото искаш, без да засягаш нещо, което по презумпция е обществено.
А, и още нещо, поне на две места в поста ти има скрита заплаха, а в един от послеписите твърдиш, че не заплашваш.
Не позираш ли, а?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #148 -: Nov 25, 2011, 20:33 »
Каква е причината да ме споменаваш толкова често? Няма за какво да се сърдя - не са мои логовете, но иначе това което си направил е много лоша идея. Логове не се трият, особено apache логове никога не се трият. Надявам се поне да си рестартирал apache сървъра след като си ги изтрил.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #149 -: Nov 25, 2011, 23:32 »
Gat3way ти си единствения човек тук, който Disturbed смята за евентуална конкуренция ( поне това разбирам от писанията у ) и си мисля, че иска да си мерите пишките...
Активен