Автор Тема: SHOUTcast на Ubuntu Server 10.10 - web интерфейс ?  (Прочетена 2531 пъти)

testdemo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Здравейте,
пуснах радио сървър (SHOUTcast) на Ubuntu-то. Всичко е ок, всичко върви перфектно. Но не можах да открия по какъв начин мога 'упражнявам' контрол над 'случващото се в момента', да сменям песните ръчно, да имам пълен или ако не пълен то поне частичен контрол над радио сървъра (SHOUTcast) без да е нужно да използвам putty или някоя друга програма за SSH. По-скоро търся нещо с уеб интерфейс, php базирано или нещо такова. Идея си нямам въобще съществува ли такова 'чудо', но да питам все пак. Кажете като цяло какви са начините да се добие контрол над радио сървъра. Примерно имам 2-3ма DJ's, как трябва да стане така, че да имат достъп над плей листата и т.н. Общо всето това е, което ме интересува.
Благодаря!

EDIT://
Забравих да кажа, че имам действащ ftp сървър с ограничени права, като по този начин могат да се качват mp3-ките. Остава само проблема с DJ-ите... Тук сте вие... :)
« Последна редакция: Dec 21, 2010, 05:24 от testdemo »
Активен

danaildr

  • Гост
Re: SHOUTcast на Ubuntu Server 10.10 - web интерфейс ?
« Отговор #1 -: Dec 21, 2010, 08:24 »
Аз  това намерих, пробвай го цък
Активен

testdemo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Re: SHOUTcast на Ubuntu Server 10.10 - web интерфейс ?
« Отговор #2 -: Dec 21, 2010, 19:03 »
Точно това го тествах, но няма всчки функций, които ми трябват. Може да се правят сървъри през него да се сменя плейлистата, но дотам. Нищо общо с DJ панел няма, но за администриране не е лош...
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: SHOUTcast на Ubuntu Server 10.10 - web интерфейс ?
« Отговор #3 -: Dec 21, 2010, 20:14 »
Ти искаш функционалност като при VirtualDJ ли?
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

testdemo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Re: SHOUTcast на Ubuntu Server 10.10 - web интерфейс ?
« Отговор #4 -: Dec 21, 2010, 20:27 »
И да и не, всмисъл нямам нужда от функция за миксиране на песните, а просто лесен достъп над контрола на песните. Пример имам 2-3ма DJ, на които неискам да им давам shell достъп. Но в същото време да могат да сменят песните, да избират следващата песен и т.н. Да могат да правят плейлисти, които лесно (без рестарт на сървъра) да могат да се променят. Пример: досега свири някаква музика, тече някаква песен, през това време DJ-я сменя плейлистата и след свършването на песента започват песните от новата плейлиста (без прекъсване и рестарт на сървъра). И по възможност да могат да се включват лайф с микрофон и т.н. Но миксиране и т.н. не е нужно.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: SHOUTcast на Ubuntu Server 10.10 - web интерфейс ?
« Отговор #5 -: Dec 22, 2010, 10:18 »
За целта има плъгини - за Winamp, XMMS и т.н.
Winamp върви прекрасно с WINE.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Shoutcast Server c Debian
Настройка на програми
icet 1 2152 Последна публикация Mar 31, 2005, 17:35
от Hapkoc
Shoutcast
Настройка на програми
h7d8 14 8057 Последна публикация Sep 16, 2008, 20:08
от h7d8
Shoutcast
Настройка на програми
DHCP 0 1570 Последна публикация Jun 25, 2008, 14:46
от DHCP
Shoutcast
Настройка на програми
broozy 3 2179 Последна публикация Jan 04, 2009, 11:07
от broozy
Shoutcast Server
Настройка на програми
lubo55 5 2198 Последна публикация Jul 07, 2010, 16:59
от lubo55