Автор Тема: Бъг на форума или настройка, която съм пропуснал?  (Прочетена 31329 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
… няма как т.нар. "rado_84" и подобните му постоянно да си сменят IP адреса, операционната с-ма, браузъра и т.н.

Има.

-1

   Е колко операционни с-ми може да има (и колко браузъра) 5,10,
15,20,30 ?! Или има един куп виртуалки и ги сменя постоянно ?
   Да не говорим,че има и други методи,напр. един съфорумец предложи
да се използват трудноизтриваемите бисквитки (Evercookies).
Активен

koisamaz

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Споко, въпросния пич няма да ни тормози повече, разбрах кой е и днес имахме кратка среща.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Споко, въпросния пич няма да ни тормози повече, разбрах кой е и днес имахме кратка среща.
В смисъл, едното ти ментално превъплъщение, рязко е открило че споделя едно тяло с друго и е влязло в конфликт с него ли?
Не сме се много разтревожили, не се притеснявай.
Просто, обсъждаме мерки да постегнем малко форума.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Ние също се надяваме параноидния шизофреник повече да не се вясяа тук.

   Ъъъ,новоизлюпения май има тежка екзистенциална криза  ;D
   Съдейки по името му ..
« Последна редакция: Sep 17, 2018, 22:22 от spec1a »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Ъъъ,новоизлюпения май има тежка екзистенциална криза  ;D
Всъщност, той се мисли за напълно нормален, а ненормалното поведение го възприема, като игра. Сложна работа. Понякога се налага да надникна в главите на такива хорица, но гледам да не се унасям, защото, като пипнеш мръсно стъкло, остават петна, както по стъклото, така и по пръстите ти.

По- добре да разберем, колко души ще се включим и Нетер ли трябва да осигури правата или някой друг. Това, което предлагам е право на временно блокиране докато глобалния модератор вземе крайното решение.
« Последна редакция: Sep 17, 2018, 22:29 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

michael1960

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Slackware 14.1
  • Window Manager: MATE Desktop Environment
    • Профил
    • WWW
Според мен решението, което предлага cybercop е работещото решение, за съжаление обаче е трудно осъществимо, защото: Не приемайте това което ще напиша нататък за старческо мрънкане
Като начало ще започна от там че младостта, амбицията и идеализмът са все хубави и красиви неща, но в нашата професия, трябва да сме реалисти, иначе шамарите са доста болезнени
Това да филтрираш постовете във форума, новини, статии и да преценяш дали си заслужава да се публикува едно или друго си е къртовска работа и както вървят нещата ще остане и неоценена, това от една страна, от друга, доколкото имам впечатление хората посещаващи този сайт са ангажирани от 8 до 17 часа всеки ден, а някои вероятно през това време, може и да нямат достъп до компютър и интернет, значи да се занимавате с филтриране на публикациите ще можете в интерала от 17 до 8 часа, и някак ми е трудно да си представя, че някой от вас ще предпочете да се занимава с това, вместо да изпие по една бира с приятели или да подгони кокошките из двора /по наше време му викахме свалки/.
И за да не ви убия ентусиазма окончателно и съвсем откровенно ще призная че с удоволствие бих се включил в това начинание, но не ставам за това, защото не знам HTML, CSS, Python, PHP и т.н., т.е. няма да съм от полза, а и имам сериозни служебни ангажименти, които едва ли биха ми позволили, да се занимавам с това, въпреки че съм на щат и работя от къщи, т.е. няма кой да ми виси на главата и да ме гледа в ръцете какво правя


« Последна редакция: Sep 18, 2018, 09:11 от michael1960 »
Активен

Михаил Петров - град Смолян, България

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А какво става със сегашното ръководство ? Там различните собственици админи модератори ? Да не ги изброявам, че са доста народ.

Те ще идват ли повече ? Или са зарязали всичко и реално вече няма ръководство ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bot

  • Гост
...доколкото имам впечатление хората посещаващи този сайт са ангажирани от 8 до 17 часа всеки ден, а някои вероятно през това време, може и да нямат достъп до компютър и интернет, значи да се занимавате с филтриране на публикациите ще можете в интерала от 17 до 8 часа, и някак ми е трудно да си представя, че някой от вас ще предпочете да се занимава с това, вместо да изпие по една бира с приятели или да подгони кокошките из двора /по наше време му викахме свалки/...
Аз пък съм останал с впечатление че мнозинството от хората тук са най-активни през работно време, ей ме на и мен, чудя се как да убивам скуката на работа... :D
 пп извън темата: как официално се превежда на български embedded linux, това е линукс който работи на микроконтролери или матрици, на най-ниско ниво, често без дисплей примерно само няколко сензора и сериен порт? Директният превод на еmbedded е вграден, но вграден Линукс не звучи добре.
« Последна редакция: Sep 18, 2018, 13:44 от bot »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Проблема винаги са хората, не техническия въпрос. Има ли достатъчно хора, да модерират форума. Да трият постове, да предупреждават палавниците, да ги блокират, ако не слушат?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
киберкоп за президент! [_]3
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
пп извън темата: как официално се превежда на български embedded linux, това е линукс който работи на микроконтролери или матрици, на най-ниско ниво, често без дисплей примерно само няколко сензора и сериен порт? Директният превод на еmbedded е вграден, но вграден Линукс не звучи добре.
Линукс за вградени системи.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Проблема винаги са хората, не техническия въпрос. Има ли достатъчно хора, да модерират форума. Да трият постове, да предупреждават палавниците, да ги блокират, ако не слушат?
За съжаление смятам, че няма :( Разбира се това не означава, че не могат да се делегират някакви права на няколко човека, поне да ни пазят от радовци и спам като цяло.

Относно одобряване на постове - съм силно против, понеже принципът е цензура. Както и да го оправдаваш, си е това. Знам, че форумът ни не е кой знае какво, но лично аз се чувствам свободен тук и не искам това да се промени.

Относно cybercop, мнението ми е позитивно и макар, и той да си е изпускал нервите, съм забелязал, че се извинява (за мен това е много важно качество). За това и смятам, че щом нищо няма да се прави, единственото наложащо нещо е да се делегират права само с уговорка за предпазване от спам. Все пак всички сме се карали по една или друга причина тук :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Аз така или иначе поглеждам форума отвреме-навреме така че няма проблем да помагам в аварийни случаи.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Това копче от долу "информирай модератор" би трябвало да прати имейл на модератор ако някой маже здраво.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

michael1960

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Slackware 14.1
  • Window Manager: MATE Desktop Environment
    • Профил
    • WWW
Цитат
Относно одобряване на постове - съм силно против, понеже принципът е цензура. Както и да го оправдаваш, си е това. Знам, че форумът ни не е кой знае какво, но лично аз се чувствам свободен тук и не искам това да се промени.

Принципно е така, това което се обсъжда е цензура, обаче:
1.Форума по рождение е технически и тук предимно се обсъждат техничесски теми или съвместно се опитваме да решим нечий проблем, пак технически.
2.Без такова одобряване ще се "наслаждаваме" на глупостите на rado и такива като него. За успокоение на rado  и такива като него има си ФБ и съответните тематични форуми
3.Аз също съм свободен човек и би трябвало и аз да имам свободата да не се натъквам на такива дивотии
Активен

Михаил Петров - град Смолян, България