Автор Тема: ГДБОП и Оруел...  (Прочетена 19248 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #60 -: Jul 11, 2017, 18:06 »
Гледах „Черешката на тортата“ в Nova Play и се сетих нещо.

Все пак забравих, че е и експерт по лингвистика. Това е първата му експертиза преди останалите, защото това е нещото, което му е на сърце. Пък и аз така научих за неговото съществуване, като изнесе беседа в lab-a.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #61 -: Jul 11, 2017, 18:49 »
Сега пък от НАП-а некви мейлове идват. За плащанията с карта.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Glamdring

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #62 -: Jul 11, 2017, 18:58 »
@makeme няма нужда, нека стои. Мерси за споделянето му

@go_fire мерси за отговора. Правото на лично мнение не го оспорвам :) въпросът ми беше, ако е предизвикано от неточно интерпретиране на дадена информация, да я разясня.

По темата: не знам как купения софтуер би се справил с криптирането. Wild guess: ще пробва с bruteforce, "докато стане". Не знам в детайли как работи андроид в тази си част, но ако ключът произтича от PIN (напр. чрез PBKDF2), то bruteforce е опция. Може и да говоря глупости..
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #63 -: Jul 11, 2017, 19:49 »
@go_fire - няма да те цитирам че ще стане много дълго (ама ще стане ясно за кой пост иде реч), извинявам се за закъснелия отговор (има голяма часова разлика), а ако... някой там прецени да трие или хвърля в коша, но имам малко по-различно мнение от теб.

1) Правилни наблюдения (относно живота 'вътре' - това вътре ми звучи както през соца ще каже че сте заключени там и няма изход и/ли още стрелят по границата, или вътре като в казана т.е. ада), та поне съвпадат и с моите наблюдения, но
2) тотално погрешно заключение - защо си мислиш че някой 'отвън' ако дойде ще се справи по-добре, напротив те както са си свикнали тука с всички екстри и при най-малката криза и се видя колко се вдигнаха самоубийствата (че и не се самоубиват кротко гадините ами и прочистват по едно училище преди това)... та си мисля че ние Българите учудващо добре сме се справили - другите вече биха се претопили/пречупили.
3) не мисля, че трябва да се делим - вън-вътре и какво Раковски и Ботев като са били у влашко да не би да са престанали да са Българи
4) според мен (изтичането навън) не е поради личностни причини, а поради държавната политика в тая посока (и както се казва - хората гласуват с краката си), ако имаше държава, закони - дали щеше тия 2-3 мил. сега да са в чужбина? Нормално е човек да се бори за по-добър живот (това даже е записано в някои конституции - "Life, Liberty and the pursuit of Happiness")
и не само че изгониха 1/4 България ами и гледам сега внасят малко 'зелени човечета' ...по черноморието предимно
5) много хора късно се усетиха, а други и не се усетиха, ама защото го направиха професионално - нали знаеш за жабата и бааавното засилване на огъня в казана и тя не изскача и се сварява в собствен сос.. то пак някой много време издържахме преди да изскочим навън
6) никой не може да те контролира (съзнанието - все още не), но се правят сериозни опити (чрез медиите - те затова първо тях изкупиха), е те тук вече опира до личното мнение и съпротива (и точно тук повечето хора обик. се съгласяват с мнозинството, а за другите,, еми то се вижда - назначават им (п)резидент - е не е зелено човече ама пък със зелени чорапки)
напр. Спартак - може да е бил роб - физически (и юридически) но не е бил такъв духовно
7) Обик. считам темата за изчерпана, когато почнат личните нападки - няма значение кой бил шестак, седмак и т.н. (по-важното е какво пише) нима си мислите че хората не се променят пък и тия дето са били вътре и са се "поизцапали" лично дори - те са най-добите експерти. Няма безгрешни ..как го беше казал човекът - "Нека който е безгрешен първи да хвърли камък по мене" ..и никой не хвърлил, но не поради липса на камъни.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #64 -: Jul 11, 2017, 19:59 »
Че ти я НАП-ските от много месеци ги има. Озадачаващо познавам хора, които получават по пет съобщения на НАП на ден. Знаят, че има фалшиви. И пак не ги разпознават. Ще полудея.

Не знам дали Spybook ги кара да обезумяват, какво се случва?! Добре, че отдавна, отдавна съм го вкарал в hosts и никога не съм му бил потребител, че щях да се заразя и аз.

По всеки въпрос чувам — чакай да проверя, какво са писали в spybook по темата. Или — знаеш ли какво видях днес в spybook… Още — само да си прегледам spybook-a, че не съм влизал от 10 секунди. Потрес. Пълен потрес.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #65 -: Jul 11, 2017, 20:15 »
...
...
Ще припомня, че Столман е нищо повече от борец за свобода. Но единственото, което може да прави е да пише софтуер. Затова се бори за свобода чрез софтуера. И понеже мой най-висш идеал е също свободата, то и аз съм последовател на свободния софтуер.
...
...

Жоре, Столман освен програмист е и един доста добър визионер, а и правист! Свободата на софтуера няма нищо общо с непочтения бизнес и бизнес практики. GPL не е нищо повече от един бизнес модел, съвсем противоположен на пропиетрния. Нима продължаваш да вярваш в това, че погроматорите цял ден бичат код за кинти и като се приберат бичат код за удоволствие да има авантажиите на какво де се кефят :) .
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1256
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #66 -: Jul 11, 2017, 22:31 »
По темата - МВР наистина би искало да следи комуникацията, те това знаят, това могат. Това,че по медиите не са излезли всички опити за прокарване на текстове в ЗЕС не значи, че такива е нямало. Само миналата година имаше два такива законопроекта. Експертите в ГДБОП все пак искат да си вършат работата и да бе са с вързани ръце срещу престъпници. Но нагоре по веригата злоупотребите са неизбежни.

Ако експертите от МВР и ДАНС бяха наистина експерти, те щяха да знаят, че следенето на комуникациите без работа на терен нищо няма да им даде. Защото всеки средноинтелигентен престъпник (а те всъщност са интересните, а не дребните риби) ще знае след като е решил да престъпи закона, че важна работа по телефон не се върши.

И тогава остават само злоупотребите, които обаче ще са и мой гръб.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #67 -: Jul 12, 2017, 00:05 »
Rem0, прав си, че описвам най-добре това „вътре“. Това е защото съм „вътре“. А с „вън“ ме свързват опосредстваните разкзи на наши сънародници. Не съм го живял. И алюзията с казана в ада, никак не е случайна и съвсем целенасочена.

Казваш, не трябва да се делим. И си ужасяващо прав. Но я кажи ситуация, когато не сме се делелИи? Казваш Ботев и Каравелов. Ами дори при тях го е имало. Нищо, че са икони. Единия е обвинявал другия, че не е прекалено революционен. Той пък доживява свободата, само, за да умре няколко месеца по-късно в типичен моисеев стил.

Българите може да се залъгваме, че сме добри, дружелюбни и обични. Но истината е, че сме мнителни, разделени, учуждени. Много, много чували със сол трябва да изядем докато узреем за простичката истина изписана на бялата сграда срещу паметника на царя освободител.


п.п. Аз не отричам по никакъв начин, че Иво е един безкрайно чаровен интелектуалец. Но на него му тежи точно това, че е бивш шестак. Тръгва на компесации. Това е типичната грешка на български, футболен съдия. След като направи грешка, започва да дава аванти на другия отбор, за да се изкупи. А това не е правилно. Трябва единствено да свири обективно.

Така Иво гледа едни непрокопсаници в лицето на блятките. Те са такива. Но се опитва да ги изкара някакви кръвожадни чудовища, за да изкупи греха, че им е служил. Просто не става така. Или си мъж на място или не си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #68 -: Jul 12, 2017, 02:02 »
Само не разбрах Иво защо го намеси, аз бях дал препратка само към един единствен коментар под статия, който беше от друг човек... И там ставаше въпрос за конституционни права и закони и особено ако си ощетен с повече от $20, аз и затова вместо ” моите 5 ст., цента и пр.” казах моите 20 $
Ти да не намекваш случайно, че Иво сам си пише коментарите? Аз не вярвам да е чак толкова тъп.. Вероятно ги модерира само.

П.П. То при него е като у ЛЗБ, повечето не идват тука заради ЛЗБ ами заради хората /коментаторите/ т.е. мене, тебе, Ачката (за къде без него) и сие...

П.П.П. Ами прав си -  май с оптимизъм няма а стане - нека пробвам и по-песимистично тогаз напр.
защо мойто дете да има 4К талавизор а твойто да няма, или защо мойта жена да кара Хонда 2017 а твойта Хонда 2000 и т.н.  ???
« Последна редакция: Jul 12, 2017, 02:25 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #69 -: Jul 12, 2017, 10:54 »
Само не разбрах Иво защо го намеси, аз бях дал препратка само към един единствен коментар под статия, който беше от друг човек... И там ставаше въпрос за конституционни права и закони и особено ако си ощетен с повече от $20, аз и затова вместо ” моите 5 ст., цента и пр.” казах моите 20 $
Ти да не намекваш случайно, че Иво сам си пише коментарите? Аз не вярвам да е чак толкова тъп.. Вероятно ги модерира само.

П.П. То при него е като у ЛЗБ, повечето не идват тука заради ЛЗБ ами заради хората /коментаторите/ т.е. мене, тебе, Ачката (за къде без него) и сие...

П.П.П. Ами прав си -  май с оптимизъм няма а стане - нека пробвам и по-песимистично тогаз напр.
защо мойто дете да има 4К талавизор а твойто да няма, или защо мойта жена да кара Хонда 2017 а твойта Хонда 2000 и т.н.  ???


Уф. Сложна работа. Добре почвам от простото.

Знаеш, че съм на мобилен достъп, а той е с бързината на dial-up. Връзката, която си дал съдържа кирилица, която е прекодирана в нещо дълго и нечетимо (оня смахнат стандарт с процентите). Съответно е нямало как да видя, че в края има „#comment-191433“. А понеже страниците се зареждат бавно, то първо съм видял статията. И е възможно да е прекъснала връзката и да не се е дозаредило. Често се случва. А може и да не съм седял достатъчно време преди да я затворя. Защото тежки страници като вордпресовските често се зареждат за 15 и повече минути, макар още на втората, третата да имаш нещо изобразено (rended).

Иначе, не като да не се почудих. Хората обикновено казват — ей на моите 5¢, a ти отиде директно на 20$. Ама си рекох. Ами то инфлация. С пет цента сигурно вече лукче не можеш да си купиш в Америка.

И  поради това започнах да коментирам писанието на Иво. Което пък много ме учуди, каква е връзката на геополитическите игри с другите хиляди неща, дето обсъждаме в тая тема.

Не, не смятам, че си пише сам коментарите. Това е човек от класа и със стил. Не би го направил.

=*=

Ще прескоча втората тема, защото е най-дълга. Ще я оставя в края. Отивам директно на третата.

Знаеш ли, че в момента тече реклама на Форд Фокус, който се предлага чисто нов на изплащане за 180 лв. на месец за пет години?

Ами може да си го позволи всяко семейство, в което влизат две заплати от по 400 лв. (сиреч масовия случай), стига естествено да не изплащат жилище. Лукса е нещо отдавна достъпно и у нас.

Наблизо до вкъщи нашата община (знаеш, че е от бедничките) построи социални жилища за малоимотни по някаква европейска програма. Ами няма да ти казвам, че всички си наслагаха климатици и всички имат коли. Що за безимотност е това? Ето как дори в нашата пропаднала родина откровени луксове са вече нещо незабележимо.

Разбира се, каквото и да може да си позволи среден директор в България, двойно или тройно ще може да го бие обикновен дърводелец в Америка. И какво от това? Цивилизацията е на етап на задоволеност, когато изоставащи страни (но все пак не от третия свят) могат да имат царски живот от преди столетие. Че и по-добре.

=*=

Като, казах, че съм дошъл  тук заради ГНУ/Линукс това беше напълно вярно към 98-99, защото тогава Яху не ми предлагаше като българоезични ресурси нещо различно от ЛЗБ, LUG-BG и няколко странички в хита. Не, че сега е някакво изобилие, но никой вече не чете на български.

Разбира се, че ако човек не харесва хората то не би посещавал някое място. Макар да мога с пълна сила да отрека, че някой идва тук да чете моите глупости. Да обикновено съм от свръх-активните на седянките, когато се оформят. Ама на това психиатрията май му викаше обсебващ, когнитивно разтройствен комплекс или нещо такова.

По-практичните хора изобщо не се занимават да ме четат.

А моите думи бяха конкретно към Божидар Божанов. Те целяха да го накарат да възприеме един образ на човек, който не е важен с нищо, специален с нищо, няма някакво влияние никъде и си плещи невъобразими глупости, защото просто му е интересно.

Освен това вложих голямо старание, за да онагледя, че сме хора от различни планети, моята планета е на загубеняците и той не трябва по никакъв начин да се връзва на думите ми. Не трябва да ги приема. И не трябва да ги слуша. В това, мисля, че ме разбра.

Много е показателно, че той не разбра причината да го нарека боклук и аз нарочно не я разясних. Казах го, защото посъветва хората да ползват WhatsApp, като твърдеше, че то е шифровано открай до край, без възможност за Mitm, brute force и др. атаки. Понеже това приложение никой не знае, как работи, то той не може да е сигурен, че end-to-end. Поне не може да се закълне в нещо милно. Вярно е, че има начини за проверка, ама тях ги умеят наистина експертите, какъвто той не е. И на всичкото отгоре това приложение е от очевидно подконтролните.

Обаче аз не исках да му казвам, че дявола е в детайлите. Предпочетох да му кажа, че е велик. Което е и вярно. Не искам той да стига до моите изводи, защото тогава ще стане като мен. А аз не се харесвам.

Смятам, че е с профилактичен ефект да има „черни станции“ като мен. Както беше при социалистическия строй — радия като „Свободна Европа“ ни казваха, че не всичко е рози и гълъби.

Но в същото време не искам цвета на нацията да се превръща в отрепки. Не трябва първите да стават последни. А, когато последните стават първи, означава катаклизъм. Ние троловете трябва да сме си на дъното, а те яките трябва да са wow.

Вярно е, че точно в момента е много модно движението да го правят. Но като всяка мода, това е външното проявление. Скъсани дънки, ама струват половин фамилия. Черна тениска с картинки, ама прана с Ариел два пъти на ден и не по-евтина и дизайнерска от „парцаливите“ дънки. Пиене на бири, ама няк~ви чешки за десетки леви. Хляб от лимец, ама никога през живота си не са виждали шепа пръст.

Това го виждам, като някаква гузност и искане да избягат от личността си. А може и да е по-просто. Да не значи нищо. Ще дойде нова мода на космически храни, футористични дрешки и други джвачки. И в космоса няма да са ходили, ама няма да им пука.


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #70 -: Jul 12, 2017, 11:52 »
Само не разбрах Иво защо го намеси, аз бях дал препратка само към един единствен коментар под статия, който беше от друг човек... И там ставаше въпрос за конституционни права и закони и особено ако си ощетен с повече от $20, аз и затова вместо ” моите 5 ст., цента и пр.” казах моите 20 $
Ти да не намекваш случайно, че Иво сам си пише коментарите? Аз не вярвам да е чак толкова тъп.. Вероятно ги модерира само.

П.П. То при него е като у ЛЗБ, повечето не идват тука заради ЛЗБ ами заради хората /коментаторите/ т.е. мене, тебе, Ачката (за къде без него) и сие...

П.П.П. Ами прав си -  май с оптимизъм няма а стане - нека пробвам и по-песимистично тогаз напр.
защо мойто дете да има 4К талавизор а твойто да няма, или защо мойта жена да кара Хонда 2017 а твойта Хонда 2000 и т.н.  ???

Знаеш ли, че в момента тече реклама на Форд Фокус, който се предлага чисто нов на изплащане за 180 лв. на месец за пет години?

Ами може да си го позволи всяко семейство, в което влизат две заплати от по 400 лв. (сиреч масовия случай), стига естествено да не изплащат жилище. Лукса е нещо отдавна достъпно и у нас.

Рекламата не съм я гледал, но знам от опит, че не извадиш ли първо едни 10к+ и после да плащаш по 180лв/месец - 5години , Фокус няма да караш :) Има и доста други разходи. Просто семейство с две заплати по 400лв не може да си позволи нова кола (дори и Дачия). В случай, че го направи ще е поредното банкрутирало семейство заради лъскава стока.
« Последна редакция: Jul 12, 2017, 11:56 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #71 -: Jul 12, 2017, 12:04 »
Аз наистина не знам, как са нещата.

Рекламата е интересна с това, защото е Митко, а той е забавен. Провежда нещо като търг с наддаване на долу и стига до девет лева на ден, което обявява като три кутии с бисквити и кофичка кисело мляко. Аз си направих бърза сметка, че разни като Ка класик, Траяна, Кофи са около лев, а киселото мляко е 42 ст. и не успях да го докарам до повече от три и петдесет. Обаче от де да го знам той какви бисквити яде и какво мляко пие.

С лизингови автомобили съм се занимавал при последния си работодател, но това беше преди повече от три години, тъй, че определено нямам прясна информация.

В рекламата не се споменаваше за първоначална вноска. Но пък и не е някакво събитие в рекламите да лъжат в прав текст. То би било събитие да са честни.

От друга гледна точка, тия дни мисля мернах (в нашия квартал има толкова автокъщи, че май не мога да ги преброя) същата количка, ама на втора ръка, набор 2004 за 1 800 лв. Е това вече всяко семейство може да си го позволи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #72 -: Jul 12, 2017, 12:24 »
Аз наистина не знам, как са нещата.

Рекламата е интересна с това, защото е Митко, а той е забавен. Провежда нещо като търг с наддаване на долу и стига до девет лева на ден, което обявява като три кутии с бисквити и кофичка кисело мляко. Аз си направих бърза сметка, че разни като Ка класик, Траяна, Кофи са около лев, а киселото мляко е 42 ст. и не успях да го докарам до повече от три и петдесет. Обаче от де да го знам той какви бисквити яде и какво мляко пие.

С лизингови автомобили съм се занимавал при последния си работодател, но това беше преди повече от три години, тъй, че определено нямам прясна информация.

В рекламата не се споменаваше за първоначална вноска. Но пък и не е някакво събитие в рекламите да лъжат в прав текст. То би било събитие да са честни.

От друга гледна точка, тия дни мисля мернах (в нашия квартал има толкова автокъщи, че май не мога да ги преброя) същата количка, ама на втора ръка, набор 2004 за 1 800 лв. Е това вече всяко семейство може да си го позволи.

Лъжат, и за Дачия лъжат. Тая цена, дето я пляскат по рекламата (около 16к) е за "базов модел" в който няма нито една екстра, дори климатик. Той е толкова базов, че нито се произвежда нито се предлага от дилърите. Ако искаш да имаш минимум клас екстри (+ климатик, щот кола без климатик нова няма смисъл да си копуваш) се приготвяш всичко да ти излезе минимум 20к(без каското), като минимум първоначална вноска  10% (2к), всяка година на лизинга плащаш около хилядарка за каско(може да се разсрочи). Колата е 75 коня, която с двама човека и малко багаж на лек баир няма никаква тяга. Верно ~20k за среден европеец са си нищо, но ние още дълги години няма да стигнем средните европейци (ако изобщо).
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #73 -: Jul 12, 2017, 12:41 »
Makeme ти не беше ли пиечпар? Виж, какво интересно предложение за след рабоа е пуснал Backinblack в темата за Shorewall.

По принцип съм му фен и даже бих го правил без пари, но с PHP не съм се занимавал от много години. Междувременно излезе седма версия. То не, че има шеста. И с материала съм много назад. Аз пишех php, както пиша perl — процедурно. Затова го харесвах. И като в петата версия почнаха да вкарват тия жабизми с обекти и не знам си какво, казах — баста. Т'ва е enterprise, а аз съм смотан ламер. Не е за мен.

=*=

Имам приятел, който гледа всяка нова кола, която излезе. От него знам, че най-евтино е ИЖ (това е наследник на Москвич). Девет хилки. Но няма климатик.

То аз на хондата, като имам — голям праз. Трябва да давам по петдесет лева за зареждане на фреон на година, за да ида два пъти до родния край на жената. Ай сиктир и екстрата. Я Гоше си стани ти и тръгни в пет да избягаш от жегата и не го мисли. За две возения в годината 50 лв., ми идват нанагорно. Още ме е яд, че сега трябва да се бръкна за преглед. Но поне за него е ясно, защо е необходим.

Малко се отклоних, като винаги. След това за под 20, нъкъде към 17 казва, че е онова китайското чудо на оградните стени срещу варвари. Вика — пълен с екстри, яката работа. Обаче пък няма багажник. Слагаш две торби и си до там.

Затова той казва, че за ново е най-добре Шкода. Двадесет и няколко е, ама имаш и багажник, имаш и екстри, возията е супер, двигателя е фолцвагенски, поддръжката евтина.

Това са негови наблюдения. Аз като знам, че не мога да си позволя ново, ни ги и гледам.



Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #74 -: Jul 12, 2017, 13:02 »
@go_fire не знам защо си останал с впечатление, че съм пиечпар :) Езика PHP го знам колкото да не си изям боя (само мога да променям нечий код без да пиша свой собствен). Принципно съм системен администратор, но много ниско ниво. Поддържам/инсталирам/конфигурирам  уеб сървъри, виртуалки и офис десктоп машини. Самоук съм и се занимавам с това професионално едва от 2 години.
Съответно секюрити теми като тази (макар, че вече не е такава) са ми интересни и гледам да попивам. Също така не мога да помогна на колегата от другата тема понеже не мога да работя с iptables (знам само основите). Лично аз използвам CSF точно поради тази причина.
Разбира се съм типичен Българин, който може много неща (в повечето случаи не добре :) ) Разбирам от коли - хоби (преди време Линукс ми беше хоби сега го работя :) )
С това последното казано мога да те уверя, че проблема не ти е в 50лв за доливка на климатика, а в нежеланието/невъзможността да оправиш теча. Фриона не е гориво, което се долива - системата е от затворен тип.
« Последна редакция: Jul 12, 2017, 13:05 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...