Автор Тема: При стартиране компютърът иска парола  (Прочетена 25735 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #90 -: Jul 16, 2017, 12:27 »
Ако на рутера е сложил ПИН код или не зная там, как се наричаше, може да си го хакват, когато си поискат. Според машината, между двадесет минути и четири часа са достатъчни. От там нататък.... Знаят ли ти мрежата и могат ли да я слухтят, може да ти вземат паролата за пощата в Гугъл или някъде другаде без много усилия. Виждал съм как се случва за минути. Тъй наречената "сигурна" връзка, не е толкова сигурна, колкото се тръби.
Зная, че от известно време слагат защита срещу това, но не съм сигурен откога и дали тога се прави за евтините модели.
« Последна редакция: Jul 16, 2017, 12:29 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #91 -: Jul 16, 2017, 14:17 »
   Ами да си настрои рутера както трябва,да сложи сериозни пароли и т.н.
Активен

ovcharin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #92 -: Jul 17, 2017, 06:07 »
"Зная, че от известно време слагат защита срещу това, но не съм сигурен откога и дали тога се прави за евтините модели. "

Чудно каква допълнителна защита на https ще сложиш?:) Ако ме светнеш ще съм ти дълбоко задължен:)
Активен

ovcharin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #93 -: Jul 17, 2017, 06:16 »
И ако няма да има още смях без гащи и манджа със зеле и гъби предлагам да го банват тоя и да затваряме темата:)
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #94 -: Jul 17, 2017, 10:49 »
   И що да я затваряме ? Я виж какъв трилър се оформи ...
   Нещо средно между "Психо" и "Мълчанието на агнетата"  ;D
Активен

dsp250

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #95 -: Jul 18, 2017, 14:14 »
Здравейте,за да не Ви е скучно ,нека да продължим трилъра :)Само,моля без обиди!Аз не обиждам никого.Просто споделям.По умните ще се замислят,а по-глупавите ще търсят правописни грешки и съвпадения във форуми в които никога не съм участвувал.Под достойнството ми е да коментирам такива изказвания.Поднасям Ви на тепсия реални неща,а някои се подиграват! Сега се случва на мен,но утре може да се случи на някой от Вас или на Ваш познат и тогава какво? Ще започнете пак отново ли..? Общо взето от всичко което се коментира тук,видях една невероятна наивност и страхотно непознаване на материята. Сигурно много от Вас наистина са професионалисти и разбират много повече от мен...,но тази материя е по-различна. Както казват " хакера винаги е по-напред,въпросът е да не изоставаме много от него". Както във всеки форум,така и тук се оказа,че е пълно с "клакъори". Общо взето се коментират глупости от рода на "пин  код",слаба парола и какво ли не. Още в началото помолих,ако някой има нужните познания нека да коментираме.А какво се оказа--упражнение по риторика.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #96 -: Jul 18, 2017, 14:35 »
Знам, че обещах да не ти пиша в темата, но тя приближава вече сто мнения, половината твои.

Ще се опитам най-спокойно и най-рабираемо да ти го каже.

Пич, потърси помощ в Spybook, не тук. Тук не е клиника за душевно болни. Всичко, което пишеш са пълни дрънканици, нямащи нищо общо с реалността. На тъпизми и грешни клишета може да се упражняваш в Spybook. Не е тук мястото.
« Последна редакция: Jul 18, 2017, 14:40 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #97 -: Jul 18, 2017, 14:36 »
   Ами добре де ,кажи докъде си стигнал с анализа на файла от tcpdump,
както те посъветвах. Ако си намерил нещо интересно,напиши.
   
Активен

pgmgm

  • Гост
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #98 -: Jul 18, 2017, 15:12 »
 
Цитат
Както във всеки форум,така и тук се оказа,че е пълно с "клакъори". Общо взето се коментират глупости от рода на "пин  код",слаба парола и какво ли не. Още в началото помолих,ако някой има нужните познания нека да коментираме.А какво се оказа--упражнение по риторика.

Ами тогава - пътя, чантата и за ляп, както казват старите хора.
Не стига, че камара народ се занимава с проблемите ти, не стига, че ти дават съвети и ти не слушаш, щото "хакера те хаква".... ами и недоволен?

И вече не се питам дали си "Оптиум" от калдатата. Зам, че си. Оня по същия начин - ти му обясняваш, той ти вика "аз твоите некомпетентни съвети няма да ги слушам, нека ми пише някой, който наистина разбира".

Малко ти е искал "етичния" хакер.... а съм сигурен, че и той трудно би се справил. Па ако ще и Сноудън да дойде и той няма да се оправи.
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #99 -: Jul 18, 2017, 15:48 »
@dsp250 противоречиш си прекалено много и за това получаваш и съответните коментари.

Когато обясняваш на човек нещо техническо винаги се стараеш първо да разбереш какво е нивото му. До сега си показал (може и да не е така, но това си показал), че твоето ниво е много зле. От тук следва да получаваш въпроси за слаби пароли, пинове и тнт.

Информацията, която споделяш за пореден път ти казвам е непълна и непоследователна.
1. Все още чакаме да споделиш дали иска парола само в мрежата (щеше да тестваш), ако е така (както вече ти писахме) вземи един рутер, сложи му някакво wrt, конфигурирай го добре (писал съм ти го вече) и тогава пробвай зад него как е. В случай, че пак ти иска: Флашни биоса първо (сваляш го от офицялния сайт на флашка и от самия биос си го флашваш)
2. Изказванията за директния кабел се разбират от разбиращите по следния начин:
Имам си супер як кабел вързан за несигурен дупнешки ланаджия и ползвам несигурен протокол да се вържа към някъде. ..И от там се почва...
3. Благодаря ти за линка но това повярвай ми освен на перфектен кЪр - 1км няма да хване в град. Когато четеш спецификациите, не чети само големите цифри.
Цитат
Our customers frequently report range of 100-200m to a standard smartphone.
4. В случай, че наистина виждаш мрежата на "хакера" сложи си един ап за телефона и по сигнала ходи го бий, щото вече писна на всички! Ако ползва насочена антена ще ти е още по лесно.
5. Не мога да разбера защо не споделяш нищо конкретно. Ако те е страх, че хакера чете тук значи не разбираш, колко това няма значение понеже имаш проблем с някой съсед а не с руското правителство! По горе беше писал, че си разбрал как ти хаква рутера. Ако е по същия начин, който си написал още по назад (ром-0) няма какво да криеш!
6. Напиши и дали си зад рутер или не! Един път беше зад рутер, друг път не!
« Последна редакция: Jul 18, 2017, 15:57 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #100 -: Jul 19, 2017, 10:40 »
Говоря по телефона, а сметката се трупа на водомера - дали комшията не го е хакнал (може да е с линукс - комшията, водомера и телефона)?
« Последна редакция: Jul 19, 2017, 10:46 от vektorman »
Активен

ovcharin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #101 -: Jul 19, 2017, 13:20 »
Горкия. Бих те посъветвал да се обърнеш към Ванга, но жената си отиде!
За съжеление, отговора на проблема ти е 42.
А може би са те?!
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #102 -: Jul 21, 2017, 11:05 »
Горкия. Бих те посъветвал да се обърнеш към Ванга, но жената си отиде!
За съжеление, отговора на проблема ти е 42.
А може би са те?!

Етична врачка ме посъветва как да оправя проблема - просто в безлунна нощ трябва да се кача върху дрян и оттам да пикая върху жар.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5234
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: При стартиране компютърът иска парола
« Отговор #103 -: Jul 21, 2017, 11:11 »
Хаххахахаххахаааааааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.