Автор Тема: За и Против "облаците"  (Прочетена 24174 пъти)

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: За и Против "облаците"
« Отговор #60 -: Aug 30, 2017, 18:22 »
Pi-то ще се оправи, обаче стане ли нужда да се кешира съдържание... Аз в момента имам нужда точно от това, та ако ми дадете някакви насоки в темата за Redis, която пуснах... Че ще купувам и искам съвет, какво. Да не си давам парите залудо
RPI си вземи ако мислиш да пишеш софт за арм или искаш да управляваш електроники/интернет на нещата. То просто не става за сериозни натоварвания от друг тип. Добавия и слабата мержа която е 10/100 и 1 gb ram - хептен не става. Лично мнение.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: За и Против "облаците"
« Отговор #61 -: Aug 30, 2017, 20:29 »
Не мисля да купувам Pi за този момент. Redis ми трябва, за да  държа в паметта разни неща за комуникация между процеси, програмки. Но не зная, коя от всички книги да си купя. Не, че са много. Не зная, как бачка това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: За и Против "облаците"
« Отговор #62 -: Aug 30, 2017, 20:38 »
Темата трябва да е не за или против облака, а облака дали с диня, дали с айрян или чист.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: За и Против "облаците"
« Отговор #63 -: Sep 05, 2017, 20:55 »
Темата трябва да е не за или против облака, а облака дали с диня, дали с айрян или чист.

Айде честит "празник" колега  :P
http://mashable.com/2017/09/04/mr-trololo-eduard-khil-russian-singer-google-doodle/
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За и Против "облаците"
« Отговор #64 -: Sep 06, 2017, 01:30 »
Аз не разбирам много хора, като вземат да се скрънзят и зорлем си създават проблеми!

Във фейса в няколко групи постоянно излизат питания за евтин хостинг, ама да имал добра свързаност и какви ли не претенции, па ко може и безплатно, пък уж работим за големи кинти! Визирам фриленсъри от ИТ сектора!

Фирми с офиси и над 10-20 човека администрация и те така! Абе добре бе, един свестен сървър е има-няма една заплата! Свестен и-нет с реално ИП е има-няма 20-30 лева в по-големите градове, а колокация в дейта център е по-малко от цигарите на месец! Над 70% от труда за производство на едно изделие днес е на компютър. Та дизай, та конструиране, та маркетинг и планиране.......! Компютърната структура е най-основното нещо в един бизнес.
На мен сървъра ми е в къщи и това, че го имам ми помага толкоз много да експериментирам с нови неща на виртуалки и някой като ми зададе въпроса, ама колко ток бил харчел този сървър и що не си ползвам в за без пари хостинг, било то уеб или впс и ми става смешно! 
Активен