Автор Тема: Колкото пъти сложа линукс толкова пъти ми влизат в компа  (Прочетена 30053 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
А намерих тук една стара кристална топка и ми дойде една идейка че може и да не е скрипт ами сам да си го инсталира... помните ли албанския вирус навремето
-  има безплатни плъгини (най-вече за безплатни проксита и/ли ВПН-и) които при инсталация цъкаш 'Да съгласен съм' и... ставаш част от П2П мрежа
..понеже твърди че 'само/предимно като си забрави отворен браузър му се случват случки'
 - и още дин съвет от мен - безплатен, ами да го държи затворен тоя браузър тогава

П.П. напр. спомням си Hola VPN - тия даже бяха по едно време на Гугъл стр. дето ви обяснява че сте блокиран и защо (после частта със защо я махнаха или поне Hola оттам)
https://en.wikipedia.org/wiki/Hola_%28VPN%29
Hola modified its FAQ to include a notice that its users are acting as exit nodes for paid users of Hola's sister service Luminati. "Adios, Hola!",
You might know it as a free VPN or "unblocker", but in reality it operates like a poorly secured botnet - with serious consequences."
Other criticism stems from vulnerabilities inherent to the software, which could allow an attacker to deliver malware to Hola users.
Hola browser has also been used for DDOS attacks

Hola ги закриха скоро след скандала, но  luminati.io оживяха, само че сега никой не знае чий ботнет ползват... т.е. те хитрите еврейчета точно с такава цел са създали две компании, ако стане нещо барем едната да оцелее

ама иначе free  [_]3
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
То и линукса е free. Кога ли ще настъпим мотиката с него. ;)
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1256
    • Профил
То и линукса е free. Кога ли ще настъпим мотиката с него. ;)

Скоро ::)
Активен

the lamer's team honourable member

malin

  • Гост
@remotexx затварянето на браузера е нарушаване на правото му да го държи отворен. Логиката казва да почне да маха един по един факторите при които "това" се случва когато се случи пак, пак същата логика казва, че (вероятно) го е направил и знае, че не е от това. Освен това почиства като октопод кристалната ти топка, за да е сигурен, че ще видиш.
Аз в моята видях само, че не носи на майтап, което е сигурен знак, че има лошо пиянство.
Активен

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Интересно е какви хора стоят за тия хаквания, да ли не са майкрософски кучета дето нарочно искат да откажат хората от безплатното. Още по интересно е как изглеждат, и как дишат въздуха в помещението което се намират. На кой му е нужно да хаква компа че да търси в гугал.  Добре де знам, че е робот, но какво като е робот той е писан от някой луд за връзване дето не му се спи по нощите, няма жена. Цел на хакването  - да ми търси от търсаччката...Целта е безцелна някак
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Ко? Нье.

Човека, ако е един изобщо, изкарва пари от ботнет мрежа.
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Интересно е какви хора стоят за тия хаквания, да ли не са майкрософски кучета дето нарочно искат да откажат хората от безплатното. Още по интересно е как изглеждат, и как дишат въздуха в помещението което се намират. На кой му е нужно да хаква компа че да търси в гугал.  Добре де знам, че е робот, но какво като е робот той е писан от някой луд за връзване дето не му се спи по нощите, няма жена. Цел на хакването  - да ми търси от търсаччката...Целта е безцелна някак
Целта не е безцелна. Ако имаш бот мрежа, която да може да търси от търсачките на хората, ще взимаш добри пари за SEO подкрепа.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW

 

Преинсталирах компютара и пак...
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Що не стартираш една система от живо usb и виж, дали така ще се държи. Изтествай за един ден. Ако всичко е наред, значи ти правиш нещо след инсталацията. Пробвай с друг браузър. Спри добавките, ако си инсталирал и пробвай без тях. Тествай.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Закачи към интернет/рутер само 1 устройство, и сложи сложни пароли за рутера/wifi-то. Или спри wifi-то. За XAMPP което казваш че инсталираш се намират десетки резултати в търсачките по думи XAMPP hack, така че ако го ползваш с настройки по подразбиране - по добре не го иснталирай. Провери се на https://whatismyipaddress.com/blacklist-check да видиш откъде идва тоя проблем с гугле, може целия доставчик да е бляклистнат заради няколко палави деца. Ако ползваш TOR не само като клиент, но си конфигурирал и сървър също може да се случи такова нещо. Ако копираш цялата /home папка от една инсталация на друга - не го прави. Смени гугле с duckduckgo . Това са ми идеите към момента
P.S. Ако нещо праща спам-имейли от твоята мрежа и това може да е причина за случката.
« Последна редакция: Mar 22, 2018, 10:53 от petar258 »
Активен