Автор Тема: много файлове на Debian/alpha не са ELF?!  (Прочетена 2455 пъти)

Vesko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
Пиша в секцията за напреднали, защото се надявам някой тук да е използвал alpha машина. Та аз съм съвсем нов потребител на Debian качен на една alpha 600 personal workstation. Проблемът е, че още с инсталацията (от boot CD) се качиха файлове, които трябва да са ELF, а не са! T.е. първите им два байта - magic numbers - не указват тип ELF, а може би и самите файлове не са наред. На изпълним файл, който е наред file дава 64bit ELF ..., а на тези, които не са наред - просто :data. За съжаление отново разкачих нещата около алфата и забравих да пробвам дали ако сменя първите два байта дали ще се оправи някой файл. С apt-get като дръпнах (май беше twm) отново ми качи файлове, които аз виждам на моя redhat, че трбява да са ELF, но там не са (и разбира се ми излезе в debian-a грешка, че не е).
Та въпросът ми е - от какво може да е това? Доста файлове от debian repository-то за alpha имат този проблем или е при мен нещо? Някой ако е инсталирал debian (или въобще някой друг линукс) на не-86 архитектура сблъсквал ли се с подобно нещо?
Активен

Hapkoc

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2117
    • Профил
много файлове на Debian/alpha не са ELF?!
« Отговор #1 -: Oct 03, 2005, 10:49 »
Здрасти. Няма много да ти помогне много отговора ми, но понеже така и така питаш - инсталирал съм debian на PPC G3 и не съм имал такива проблеми. Както го пише в документацията за инсталация за съответната архитектура така съм го инсталирал и върви на пушка.

Сори, че не мога да помогна повече...
Активен

mhydra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 715
  • Distribution: Fedora, Mandriva
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
много файлове на Debian/alpha не са ELF?!
« Отговор #2 -: Oct 03, 2005, 12:09 »
Здрасти, нали ти писа в Hardwarebg.com за същият проблем?
Какво стана с ОпенБСД, май някаква статия ти бяха предложили в която се описваше как става инсталирането на ОпенБСД на АЛфа.

Коя версия на  Дебиан ползваш?
Аз преди време ползвах Дебиан и имах пак такива някакви странности, нищо че Дебиан беше стабъл версия.
Активен

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.

the_real_maniac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1258
  • Kernel panic, me - no panic ;-) :-)
    • Профил
много файлове на Debian/alpha не са ELF?!
« Отговор #3 -: Oct 03, 2005, 15:13 »
Цитат (Vesko @ Окт. 01 2005,22:37)
Пиша в секцията за напреднали, защото се надявам някой тук да е използвал alpha машина. Та аз съм съвсем нов потребител на Debian качен на една alpha 600 personal workstation. Проблемът е, че още с инсталацията (от boot CD) се качиха файлове, които трябва да са ELF, а не са! T.е. първите им два байта - magic numbers - не указват тип ELF, а може би и самите файлове не са наред. На изпълним файл, който е наред file дава 64bit ELF ..., а на тези, които не са наред - просто :data. За съжаление отново разкачих нещата около алфата и забравих да пробвам дали ако сменя първите два байта дали ще се оправи някой файл. С apt-get като дръпнах (май беше twm) отново ми качи файлове, които аз виждам на моя redhat, че трбява да са ELF, но там не са (и разбира се ми излезе в debian-a грешка, че не е).
Та въпросът ми е - от какво може да е това? Доста файлове от debian repository-то за alpha имат този проблем или е при мен нещо? Някой ако е инсталирал debian (или въобще някой друг линукс) на не-86 архитектура сблъсквал ли се с подобно нещо?

Има хора , които могат да ти помогнат и те са в този списък:

http://linux-bulgaria.org/public/mail_list.html

Запиши се и си пусни въпроса там , успех !
Активен

Powered by Debian GNU / LINUX /// Intel inside ...

„Насилието е последното убежище на некомпетентността“ - Айзък Азимов (1920 — 1992)

Vesko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
много файлове на Debian/alpha не са ELF?!
« Отговор #4 -: Oct 03, 2005, 19:44 »
Мерси на всички за отговорите. Ще се запиша в пощенския списък - там сигурно ще ми отговорят.
Иначе да - аз питах и в hwbg - там съм писал защо се отказах от оpenBSD.
Активен