Автор Тема: Внос на компютър от чужбина  (Прочетена 14847 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #15 -: Nov 13, 2010, 09:29 »
Кил_ю, благородно ти завиждам, че при вас (имам предвид САЩ+Канада) компютрите са доста по евтини, а доставката и гаранцията са много добре организирани.  ^-^  [_]3
Активен

Без правила няма игра

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #16 -: Nov 24, 2010, 16:21 »
Е добре де ама ако нещо стане с лаптопа как ще се възползвате от гаранцията?

E нали ти казвам, моя ходи до Германия да му сменят PCB платка, така пишеше на фактурата, която се пое от фирмата. Тоест преди да ви купят лаптоп, да се консултират непременно с безплатните телефони тука, за да сте сигурни че няма да увиснете.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #17 -: Nov 24, 2010, 18:03 »
Кил_ю, благородно ти завиждам, че при вас (имам предвид САЩ+Канада) компютрите са доста по евтини, а доставката и гаранцията са много добре организирани.  ^-^  [_]3

Не завиждай, всичко си има цена. Услугите са много по скъпи, тука специално в Канада, данъците са убийствени. Хайде в щатите е по добре, ама те пък от друга страна здравната им система е пълен смях, в сравнение с тукашната. Да не говорим, че и тукашната е пълен майтап. Така че, танту за кукуриго дето викат хората.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #18 -: Nov 24, 2010, 18:50 »
Не завиждай, всичко си има цена. Услугите са много по скъпи, тука специално в Канада, данъците са убийствени.

Хайде, хайде, Канада си е Канада, недей да скромничиш.  ^-^
Активен

Без правила няма игра

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #19 -: Nov 25, 2010, 08:34 »
Не завиждай, всичко си има цена. Услугите са много по скъпи, тука специално в Канада, данъците са убийствени.

Хайде, хайде, Канада си е Канада, недей да скромничиш.  ^-^

Не е това, Канада беше такава каквато си я представяш преди години. Сега е пълно с гладни индийци. В Торонто на летището, не можеш да видиш бял човек, камо ли да се разбереш на английски. Все повече обяви за работа искат пинджаби или мандарин. С един познат си говорихме, и той е на мнение че Бритиш Колумбия не е далече от историята на Хонк Конг. Мнозинството там почва да се очертава от жълтата раса. Канада беше привлекателна дестинация за емиграция до 2000 - 2005 година. Оттогава насам колко гарбидж се е изсипал не е истина. Освен това тая криза така ги изплющя, че още не могат да се осиферят. Основния им потребител на нефт се оказа толкова туш, че почти цяла албърта е замръзнала но не от сняг. Почват сега са правят износ за Китай ама, до тогава не се знае дали щатите няма да им го на....т с някоя нова технология.
Като гледам как почват да натискат за тия електрически коли ....
Та канадата е една африканска държава от северноамерикански тип, мен ако питаш, пък и не само мен. Копа ресурси и продава до де може, после като няма ресурси не я виждам просто.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #20 -: Nov 25, 2010, 09:10 »
Ами какво да кажем ние белите туземци тогава? Ела си в България де!  ;D

На Русия и Канада небето е дало територии, където само трябва да стопанисват и обират реколтата (гората например, ако се сече разумно и устойчиво, може да осигури доста блага). Гори и поля бол. Не беше ли Канада житницата на света? И сега всеки средностатистически янки ще ти каже, че това е селска страна, което за мен звучи като комплимент.  ;)
Canada rocks my socks!  [_]3
Активен

Без правила няма игра

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #21 -: Nov 26, 2010, 17:04 »
Ти що не дойдеш в Канада?
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #22 -: Nov 26, 2010, 22:03 »
Ти що не дойдеш в Канада?

Щото не мога да събера точки посмъртно.  ;)

Така или иначе вече си купих компютър... от БГ.  :) И се отклонихме много от темата.   ^-^
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #23 -: Nov 26, 2010, 22:32 »
Ти що не дойдеш в Канада?

Щото не мога да събера точки посмъртно.  ;)

Така или иначе вече си купих компютър... от БГ.  :) И се отклонихме много от темата.   ^-^

Научаваш френския перфектно, и шанса ти за Квебек клони към 99% :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #24 -: Nov 26, 2010, 23:11 »
Научаваш френския перфектно, и шанса ти за Квебек клони към 99% :)

Мерси боку, но не. Може би в някой следващ живот.  ;)
Активен

Без правила няма игра

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #25 -: Nov 27, 2010, 00:33 »
Мисля, че от държави от ЕС няма смисъл да се пазарува, защото цените са почти същите като в България - не само за техниката, но и за други стоки - например дрехи. В САЩ от друга страна почти всички неща са по - евтини, като разликата понякога е фрапираща. Мога да дам два примера, за които се сещам в момента - като бях 2008г в САЩ си купих лаптоп Thinkpad T61, който тогава ми излезе около 1500 лв или около 2000лв по тогавашния курс на долара (около 1.35). В също време същият лаптоп със същите характеристики в България струваше малко над 4000лв (бях си избрал общо взето най - мощния вариант на тогавашната серия Т). Наскоро си поръчах дънки от САЩ и там те струваха около 40 долара, в България струваха 189лв, а във Великобритания 80 паунда (с други думи горе - долу колкото в България, като за САЩ и UK проверих каква е цената на сайта на производителя, а за България в местен магазин, където и си взех мярката). Единственият недостатък беше, че доставката беше малко скъпа - дънките струваха, 40 долара, доставката 20, но пак крайната ми цена беше около 90лв или отново на половин цена спрямо цената в България. Отделно на страна много мои колеги, които са ходили до Щатите си купиха сума ти неща - основно дрехи и техника (телефони, лаптопи, фотоапарати) и там цените винаги са били по - ниски, от колкото в България като по някога разликата е била фрапираща - от реда на 2 - 3 пъти по - ниски. Изводът е, че трябва да се пазарува от САЩ. Проблемът е в митата. Не знам какво е актуланото правило сега, но преди около месец очаквах пратка от Русия и се притесних, че ще ме накарат да плащам данъци, но в пощата ми казаха, че ако стоката е по - евтина от 90лв няма никакви данъци и направо си я вземам (което ме изненада, защото точно по това време бях чел някъде, че това е за стоки под 15 евро или нещо подобно). С други думи е възможно да се наложи да плащата данъци, но с оглед на това, че някои стоки в САЩ са много по - евтини, от колкото в България мисля, че може би пак си струва.

Другият недостатък, който важи не само за САЩ е, че въпросът с гаранцията е малко мътен. Не че не важи, но е малко неприятно ако лаптопът ти се счупи да трябва да го пращаш до САЩ за сервизно обслужване.

PS

И един последен съвет - не купувайте стоката, купувайте търговеца. При всяка покупка от интернет се подготвяйте внимателно и проверявайте по два и три пъти всичко.
Правилно си чул за митата.Митото в България е 15 евро.В Румъния за страни извън ЕУ беше 7 евро.Една стока ,чиято стойност надхвърля 220 лева се обмитява в Б-я.
Всяка страна си има различни условия за митата ,има пълен справочник за това наречен Service Directory използван от DHL...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #26 -: Nov 27, 2010, 16:01 »
Ти що не дойдеш в Канада?

Щото не мога да събера точки посмъртно.  ;)

Така или иначе вече си купих компютър... от БГ.  :) И се отклонихме много от темата.   ^-^

Нямаш стаж ли какво?
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #27 -: Nov 27, 2010, 18:22 »
Нямаш стаж ли какво?

Never mind.  ;) Нека не обсъждаме личния ми живот.

Виж за Канада може да си побъбрим, ако искате, но в друга тема.  ;D
Активен

Без правила няма игра

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Re: Внос на компютър от чужбина
« Отговор #28 -: Nov 27, 2010, 19:29 »
Ок, аз съм готов да ти помогна ако мога.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527