Автор Тема: Няколко въпроса за Линукс  (Прочетена 9371 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #30 -: Oct 18, 2009, 00:15 »
//offtopic
Искате ли да преместим част от постовете в нова тема, посветена на ламерите и майсторите?
Активен

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #31 -: Oct 18, 2009, 00:18 »

 Не може директно да почнеш само с питане, първо защото е тъпо и второ защото самото питане ще е глупаво и много малко ще отговорят сериозно.

когато искаш да направиш нещо което преди това е направено от милиони хора и го има написано и обяснено на хиляди места, не е уместно да се пита наново.

идеята ми е че се дразня когато някой адски много го мързи да прочете и осмисли нещо.

нормалния начин за решаване на проблем е 1. търсене, 2. търсене, 3. търсене, 4.четене 5. пробване 6. четене 7. пробване, 8. ПИТАНЕ

Напълно съм съгласен с теб. Първо трябва малко да се попотиш в решаването на проблема, да прочетеш малко и ако тогава нети е ясно да се обърнеш за помощ. Примерно първата ми тема тука беше точно така исках да ми е на готово и веднага пуснах тема във форума. Но колкото да ми помогнаха пак нищо неразбрах. След темата започнах да се рова из нета и си реших пробелма без никакви проблеми :)

П.П. Може  ;D аз ще съм към ламерите  ;D ;D защото още съм си такъв  ;D :)
Активен

rado84

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #32 -: Oct 18, 2009, 02:23 »

 Не може директно да почнеш само с питане, първо защото е тъпо и второ защото самото питане ще е глупаво и много малко ще отговорят сериозно.

когато искаш да направиш нещо което преди това е направено от милиони хора и го има написано и обяснено на хиляди места, не е уместно да се пита наново.

идеята ми е че се дразня когато някой адски много го мързи да прочете и осмисли нещо.

нормалния начин за решаване на проблем е 1. търсене, 2. търсене, 3. търсене, 4.четене 5. пробване 6. четене 7. пробване, 8. ПИТАНЕ

Напълно съм съгласен с теб. Първо трябва малко да се попотиш в решаването на проблема, да прочетеш малко и ако тогава нети е ясно да се обърнеш за помощ. Примерно първата ми тема тука беше точно така исках да ми е на готово и веднага пуснах тема във форума. Но колкото да ми помогнаха пак нищо неразбрах. След темата започнах да се рова из нета и си реших пробелма без никакви проблеми :)

П.П. Може  ;D аз ще съм към ламерите  ;D ;D защото още съм си такъв  ;D :)
А по-лесно е да питаш, да пробваш и като не стане да пратиш тъпата ОС в кофата, както направих аз. Два дни се потих над скапаните драйвери за видеото и когато е*аната опер. с-ма си е*а мамата с тия драйвери я изтрих. Не за първи път се убеждавам, че най-добре си е на платено и кракнато, отколкото на безплатно с отворен код, дето всеки си вре носа, мислейки си, че разбира нещо. Верно, не можеш да си сигурен дали Майкрософт не ти следят трафика по някакъв начин (имаше такова нещо в нета, цяла статия си беше), но за сметка на това всичко си работи както трябва: като сложиш драйвери за видеото не се омазва така, че да не стартира повече, високата резолюция може да бачка и на повече от 60 херца, инсталирането става с 2-3 клика и за няма и 5 мин.
Бащата на един колега от университета има навика да бърника в регистрите на уиндоуса за да си махне тъмбовете на филмите и съответно омазва целия Уиндоус непоправимо. Май убунтуто е правено от някой такъв "многознайко", дето като е прочел някоя статийка из нета и си мисли, че знае всичко.

П.С. За сървъри линукс може и да супер ОС, но за лично ползване е тотален шит!

Farewell, Linux. It was nice to delete you...
Активен

AsRock B85M Pro4, Core i7-4770, Palit GTX 1660 Ti 6GB, Corsair CX750 PSU, Corsair 32GB DDR3-1600, Storages = 6.5TB, Cinnamon 5.2.7.
I use Arch, btw.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #33 -: Oct 18, 2009, 03:23 »
rado84, освен и темата да ти затрием, защото очевидно тя е безполезна - нито на теб успя да помогне, с толкова спам няма да помогне и на никой друг, а на всичкото отгоре ти вече си горд потребител на Вин Хвани Пътя. >:( >:( >:(
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #34 -: Oct 18, 2009, 03:45 »
Аз пък се радвам, че Линукс се оттърва от още един нетърпелив и мързелив потребител. Това, че ти не може да се заредиш с търпение, това че не може да си промениш малко виндовските навици си е абсолютно твой проблем. Аз в началото се сблъсках със същите проблеми като тебе, ама за разлика от теб реших, че ще вървя докрай и сега не съжалявам, че го направих, т.к. научих много за компютрите, ОС-те и така да се каже поумнях. Така че много ти здраве на теб и подобните с претенции, които не могат да разберат, че хората им харизват работеща ОС за без пари, а от тях се иска само търпение и малко повечко четене, за да се научат да работят с нея. Тук с пълна сила важи поговорката "На харизан кон зъбите не се гледат".

ПС: Затова предлагам с големи букви да се напише в началото на форума - моля не се занимавайте с Линукс ако няма да вървите докрай, за да не ни губите времето да ви отговаряме на тъпите ви въпроси. И второ да се напише, че Линукс не е за мързеливи и нетърпеливи потребители, които нямат желание да инвестират от личното си време, за да се научат на нещо ново и ценно.
« Последна редакция: Oct 18, 2009, 03:57 от arda_kj »
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #35 -: Oct 18, 2009, 09:54 »

А по-лесно е да питаш, да пробваш и като не стане да пратиш тъпата ОС в кофата, както направих аз. Два дни се потих над скапаните драйвери за видеото и когато е*аната опер. с-ма си е*а мамата с тия драйвери я изтрих. Не за първи път се убеждавам, че най-добре си е на платено и кракнато, отколкото на безплатно с отворен код, дето всеки си вре носа, мислейки си, че разбира нещо. Верно, не можеш да си сигурен дали Майкрософт не ти следят трафика по някакъв начин (имаше такова нещо в нета, цяла статия си беше), но за сметка на това всичко си работи както трябва: като сложиш драйвери за видеото не се омазва така, че да не стартира повече, високата резолюция може да бачка и на повече от 60 херца, инсталирането става с 2-3 клика и за няма и 5 мин.
Бащата на един колега от университета има навика да бърника в регистрите на уиндоуса за да си махне тъмбовете на филмите и съответно омазва целия Уиндоус непоправимо. Май убунтуто е правено от някой такъв "многознайко", дето като е прочел някоя статийка из нета и си мисли, че знае всичко.

П.С. За сървъри линукс може и да супер ОС, но за лично ползване е тотален шит!

Farewell, Linux. It was nice to delete you...

 ;D ;D rado84 на мен ми се струва, че ти си некое геймарче кoeтo го влече само да седи пред копютъра и да цикли по цял ден (WoW, CS).  ;D Него приемай лично несикам да те обидя или пък да се заяждам :)

Относно инсталацията на Windows може да се поспори с тези 2-3 клика и за 5 мин (ако за това се отнася)
Всяко ОС си има определено предназначение. Ето няма спор при Windows всичко става с мишката и така на потребителя му е по лесно да използва софтуера (поправете ме ако греша). Но дай да погледнем от друга страна коя от двете ОС е по-защитена, по-стабилна. Когато туко що си инсталирал Windows за да си пуснеш интернета примерно трябва да му се инсталират драйвъри (поне при мен беше така). Да не говорим, че вече Майкрософт спряха ъпдайтите на пиратските копия на Windows и трябва да си плащаш за лицензиран. Нека сравним колко струва едно CD на линукс и едно CD Windows а ? Има голяма разлика в цените според мен. Единствения добър продукт на Майкрософт според мен е Windows 7. Само, че по отношение на вънпния вид и не само в 7-цата а и в Vista-та са копирали много от линукс (поне аз така си мисля защото в момента използвам 7-ца). Та с няколко думи ако линукс нети харесва и няма да го използваш и си заклет фен на МАйкросфт мисля, че мястото нети е тук. И пак ти казвам него премай, като обида или някакъв вид заяждане простo си изрязявам меннието, та нали живеем в свободна страна все пак или поне така се надявам  ;D
Айде Поздрави и Peace Brother :)  [_]3 [_]3
« Последна редакция: Oct 18, 2009, 13:29 от Opaa »
Активен

knemo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: n/a
  • Linux GuRu
    • Профил
    • WWW
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #36 -: Oct 18, 2009, 17:48 »
Изтрито, съгласно т. 5 и донякъде т.6 от http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=6115.0
Така де, за всички постове по-надолу: Уважавайте се взаимно и не се заяждайте :)
bop_bop_mara
бора мара никой не обиждам те сами се обиждат аз само споделям фактите !!

Активен

Be Smart Use Linux
httр://www.gits.bg

knemo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: n/a
  • Linux GuRu
    • Профил
    • WWW
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #37 -: Oct 18, 2009, 17:51 »
ама как да пита сложни неща като още нищо не знае :) )) Нали трябва да се запали за да виси денонощно пред линукса ?
Всеки го разубеждава щоо ??? ? колко трудно било незнам си кво. Само "голем" мозък може да ползва Линукс и ги е страх момчето да не земе и той да стане такъв голяммм майстор като тях и да ги конкурира :) ще ме уморат от смях.
Аз съм почнал с МИНИКС ако си чувал ??
Много точно си го казал - "трябва да се запали" само дето напоследък много азбестови съфорумци се навъдиха. То помощта (паленето) е като секса - трябват двама човека. Когато единия го няма - не си е работа.  Има си хора които е чиста загуба на време да им помагаш защото ги мързи да се учат Например от няколко дена тук един чака някой да му сдъвка и изплюе една команда макар че за това време можеше да си реши проблема, да научи нещо и утре и той да помага на останалите - и на мен също.
То това си е философска тема. Но самия факт че е в тоя форум явно е узрял за идеята.
Но нали някой трябва да ми покаже колко е "готино" като е мовак няма да знае сладостите на линукс.
 
Активен

Be Smart Use Linux
httр://www.gits.bg

knemo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: n/a
  • Linux GuRu
    • Профил
    • WWW
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #38 -: Oct 18, 2009, 17:54 »
//offtopic
Искате ли да преместим част от постовете в нова тема, посветена на ламерите и майсторите?
Не щото аз не виждам майстори тука !! ще са пише само в ламерската.
Направо пусни една за лемерите и да почваме да се пишеме там.

Аз познавам само 2 ма майстори в БГ и те на са в тоя форум.


Активен

Be Smart Use Linux
httр://www.gits.bg

knemo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: n/a
  • Linux GuRu
    • Профил
    • WWW
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #39 -: Oct 18, 2009, 17:57 »

 Не може директно да почнеш само с питане, първо защото е тъпо и второ защото самото питане ще е глупаво и много малко ще отговорят сериозно.

когато искаш да направиш нещо което преди това е направено от милиони хора и го има написано и обяснено на хиляди места, не е уместно да се пита наново.

идеята ми е че се дразня когато някой адски много го мързи да прочете и осмисли нещо.

нормалния начин за решаване на проблем е 1. търсене, 2. търсене, 3. търсене, 4.четене 5. пробване 6. четене 7. пробване, 8. ПИТАНЕ

Напълно съм съгласен с теб. Първо трябва малко да се попотиш в решаването на проблема, да прочетеш малко и ако тогава нети е ясно да се обърнеш за помощ. Примерно първата ми тема тука беше точно така исках да ми е на готово и веднага пуснах тема във форума. Но колкото да ми помогнаха пак нищо неразбрах. След темата започнах да се рова из нета и си реших пробелма без никакви проблеми :)

П.П. Може  ;D аз ще съм към ламерите  ;D ;D защото още съм си такъв  ;D :)

Защо всички трябва да се еднакви. Всеки по различен начин възприема информацията.
И друго. Някой нещо си пита в тоя форум. Ако Вие мислите че е тъпо не му пишете и готово.
Кво сте тругнали да го разубеждавате човека ????????? НИЕ великите и те простите.


Активен

Be Smart Use Linux
httр://www.gits.bg

knemo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: n/a
  • Linux GuRu
    • Профил
    • WWW
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #40 -: Oct 18, 2009, 18:01 »
rado84, освен и темата да ти затрием, защото очевидно тя е безполезна - нито на теб успя да помогне, с толкова спам няма да помогне и на никой друг, а на всичкото отгоре ти вече си горд потребител на Вин Хвани Пътя. >:( >:( >:(
Ти да не го приемаш лично. Всеки си има мнение !
Той така си е решил. Аз мисля като него. Няма идялна ОС за всичко.
Линукса си има предимства и недостатъци. Това че Виндовса е по лесен за работа е ясно на всеки.
Силата на линукс е в сърварната част. И постоянното му бутане в десктоп часта е много тъпо и му разваля имиджа.

Мдааааааа
Активен

Be Smart Use Linux
httр://www.gits.bg

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #41 -: Oct 18, 2009, 18:12 »

 Не може директно да почнеш само с питане, първо защото е тъпо и второ защото самото питане ще е глупаво и много малко ще отговорят сериозно.

когато искаш да направиш нещо което преди това е направено от милиони хора и го има написано и обяснено на хиляди места, не е уместно да се пита наново.

идеята ми е че се дразня когато някой адски много го мързи да прочете и осмисли нещо.

нормалния начин за решаване на проблем е 1. търсене, 2. търсене, 3. търсене, 4.четене 5. пробване 6. четене 7. пробване, 8. ПИТАНЕ

Напълно съм съгласен с теб. Първо трябва малко да се попотиш в решаването на проблема, да прочетеш малко и ако тогава нети е ясно да се обърнеш за помощ. Примерно първата ми тема тука беше точно така исках да ми е на готово и веднага пуснах тема във форума. Но колкото да ми помогнаха пак нищо неразбрах. След темата започнах да се рова из нета и си реших пробелма без никакви проблеми :)

П.П. Може  ;D аз ще съм към ламерите  ;D ;D защото още съм си такъв  ;D :)

Защо всички трябва да се еднакви. Всеки по различен начин възприема информацията.
И друго. Някой нещо си пита в тоя форум. Ако Вие мислите че е тъпо не му пишете и готово.
Кво сте тругнали да го разубеждавате човека ????????? НИЕ великите и те простите.

 ;D ;D  Несме тръгнали да го разубеждаваме, а просто се опитва ме да му кажем, че първо трябва сам да опита сам  :). Я си предтави 1000 човека да пуснат една и съща тема защото неса си направи поне малко труд да се поразроват некаде и така им било по-лесно. "Дай да пуснеме туак една темичка те ще ми акжат и готово". И кво правим тогава? Трябва да отговаряме на всички ли?
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #42 -: Oct 18, 2009, 18:19 »
Бащата на един колега от университета има навика да бърника в регистрите на уиндоуса за да си махне тъмбовете на филмите и съответно омазва целия Уиндоус непоправимо.
Споко Стой си с бозата Цитата показва че си вече наясно колко е стабилна а следващия път като иснсталираш (надявам се че можеш) Windows XP погледни си часовника. Можеш да ни съобщиш колко под 5 минути ти е отнела инсталацията. Радвам се че още в началото си разбрал че линукса не е лъжица за твоята уста Спестил си много нерви на много хора Благодаря
Активен

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #43 -: Oct 18, 2009, 18:23 »
Бащата на един колега от университета има навика да бърника в регистрите на уиндоуса за да си махне тъмбовете на филмите и съответно омазва целия Уиндоус непоправимо.
Споко Стой си с бозата Цитата показва че си вече наясно колко е стабилна а следващия път като иснсталираш (надявам се че можеш) Windows XP погледни си часовника. Можеш да ни съобщиш колко под 5 минути ти е отнела инсталацията. Радвам се че още в началото си разбрал че линукса не е лъжица за твоята уста Спестил си много нерви на много хора Благодаря

Само така c2h5oh  ;D ;D Аз като инсталвах XP за пръв път ми се идваше да хвърля компа през балкона  ;D ;D И треа да минаваш през секви глупости докато стигнеш до самата инсталация, а и след нея  ;D ;D
Активен

knemo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: n/a
  • Linux GuRu
    • Профил
    • WWW
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #44 -: Oct 18, 2009, 18:31 »

 Не може директно да почнеш само с питане, първо защото е тъпо и второ защото самото питане ще е глупаво и много малко ще отговорят сериозно.

когато искаш да направиш нещо което преди това е направено от милиони хора и го има написано и обяснено на хиляди места, не е уместно да се пита наново.

идеята ми е че се дразня когато някой адски много го мързи да прочете и осмисли нещо.

нормалния начин за решаване на проблем е 1. търсене, 2. търсене, 3. търсене, 4.четене 5. пробване 6. четене 7. пробване, 8. ПИТАНЕ

Напълно съм съгласен с теб. Първо трябва малко да се попотиш в решаването на проблема, да прочетеш малко и ако тогава нети е ясно да се обърнеш за помощ. Примерно първата ми тема тука беше точно така исках да ми е на готово и веднага пуснах тема във форума. Но колкото да ми помогнаха пак нищо неразбрах. След темата започнах да се рова из нета и си реших пробелма без никакви проблеми :)

П.П. Може  ;D аз ще съм към ламерите  ;D ;D защото още съм си такъв  ;D :)

Защо всички трябва да се еднакви. Всеки по различен начин възприема информацията.
И друго. Някой нещо си пита в тоя форум. Ако Вие мислите че е тъпо не му пишете и готово.
Кво сте тругнали да го разубеждавате човека ????????? НИЕ великите и те простите.

 ;D ;D  Несме тръгнали да го разубеждаваме, а просто се опитва ме да му кажем, че първо трябва сам да опита сам  :). Я си предтави 1000 човека да пуснат една и съща тема защото неса си направи поне малко труд да се поразроват некаде и така им било по-лесно. "Дай да пуснеме туак една темичка те ще ми акжат и готово". И кво правим тогава? Трябва да отговаряме на всички ли?
еми да форума е за по неуките другите кво да пишат като всичко си знаят ?
Избягва ми нещо идеята за тоя форум.
МОже да го прекръстим форума на майсторите !
Активен

Be Smart Use Linux
httр://www.gits.bg