Автор Тема: Полиция, земетресения, мегафони :)  (Прочетена 1905 пъти)

dev_urandom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 114
  • Distribution: Slackware
    • Профил
Аз ли бъркам, или ... полицията щеше да ни известява с мегафони, че е имало земетресение (говоря за София конкретно) ? :)
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #1 -: Jul 15, 2012, 01:57 »
И един мармот...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

dev_urandom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 114
  • Distribution: Slackware
    • Профил
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #2 -: Jul 15, 2012, 04:37 »
:)
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #3 -: Jul 15, 2012, 14:40 »
Ако е над 4,5 или 5 беше ... При по-слаби, няма!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #4 -: Jul 15, 2012, 19:13 »
Ако е над 4,5 или 5 беше ... При по-слаби, няма!

Интересно ми е как ще го измерят, че е над тази степен, за да вземат решение да информират обществото, при положение, че тези които могат да го измерят, не са тези които надуват сирената и обратно!?
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #5 -: Jul 15, 2012, 19:40 »
Непосредствено след труса, след като БАН го измери, се подава информация в полицията и те информират гражданите с какъв магнитут е бил, ако е примерно 5, да не се плашат излишно и да се филмират, че е 6-7... А масата хора са безумно прости и си мислят всякакви простотии, паникьосват се и пукясват от собствената си глупост. :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #6 -: Jul 15, 2012, 19:46 »
Ахам, последното е вярно. От последното земетресение единственият пострадал беше някаква жена, която се пребила докато тичала по стълбите.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #7 -: Jul 15, 2012, 20:04 »
Непосредствено след труса, след като БАН го измери, се подава информация в полицията и те информират гражданите с какъв магнитут е бил, ако е примерно 5, да не се плашат излишно и да се филмират, че е 6-7... А масата хора са безумно прости и си мислят всякакви простотии, паникьосват се и пукясват от собствената си глупост. :)

А фактора време за измерване, информиране на полиция и задействане на сирените няма ли да обезсмисли тяхното пускане!? Абе кои умници ги мислят тези простотии!?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #8 -: Jul 15, 2012, 20:53 »
Това е за успокоение на идиотите, които излизат да висят на улицата до сутринта. Аз лично щях да съм много против ако полицията можеше на момента да известява със сирените. Това щеше да ме стресне и като нищо и аз ще взема да изляза навън.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #9 -: Jul 15, 2012, 21:15 »
Значи, слабо е, но се усеща, но щото няма сирена, да считаме, че е всичко нормално и да си стоим на диванчето, па като се усили, тогава да пуснат сирената и да бегаме на вън!?

Според теб, дали шанса да се спасиш няма да бъде нищожен в такава ситуация!?

Не всеки ден стават такива природни бедствия и не е идиотско да се стреснеш и постоиш малко повече на вън, щото последиците могат да бъдат и катастрофални. И май всички по-големи заметресения са започвали с трусове от ниска степен.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #10 -: Jul 15, 2012, 21:27 »
Това са глупости, ти колко пъти си виждал малки земетресения предшестващи голямо такова? Бас държа че сеизмолозите пазят данни за поне един век назад и ако имаше статистически издържана хипотеза че големите земетресения се предшестват от по-малки, щяха не сирени да вият, ами да пращат полицията да изкарва хората навън. Обаче и до ден днешен няма особено голям успех в предсказването на земетресения.

Аз предпочитам след като големите глави не са го измислили, да вярвам на краткия си 30-годишен опит с няколкото по-големи земетресения които съм преживял. Досега винаги са идвали ей така изневиделица. В този ред на мисли докато се облека и изляза навън, всичко отдавна е свършило вече. И няма голямо значение дали ще ме свари в леглото и дали ще ме свари на стълбите.

P.S дори да приемем че големите земетресения се предшестват от по-малки такива, кой точно ти каза че интервалът от време трябва да пасва на времето за което ще набиваш крак с изцъклени очи на улицата? Кво ще се случи ако точно когато решиш че е ОК всичко и се прибереш, вземе че тресне голямото земетресение от 8-ма степен по Рихтер?
« Последна редакция: Jul 15, 2012, 21:31 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #11 -: Jul 15, 2012, 21:50 »
Ами точно защото са абсолютно непредсказуеми, би трябвало и на малко земетресение да сигнализират сирените!
Другата ти теза "Досега винаги са идвали ей така изневиделица. В този ред на мисли докато се облека и изляза навън, всичко отдавна е свършило вече. И няма голямо значение дали ще ме свари в леглото и дали ще ме свари на стълбите." се споделя също от доста хора и ако е меродавна, то пък изобщо няма нужда изобщо да се включват, което пък прави още по-тъпо решението, след 4-5 да сигнализирали и тем подобни, пък с този създаден ред със сигурност е безсмислено включването им.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Полиция, земетресения, мегафони :)
« Отговор #12 -: Jul 15, 2012, 21:59 »
Моето скромно мнение по въпроса е че въпросната мярка със сирените няма никакво отношение към минимизирането на жертвите от природни бедствия. Прави се предимно поради две причини - да се редуцира паниката и най-вече за да покаже как правителството взема мерки по въпроса, което си е вид security theater. В това отношение вземаме челен опит от братята американци.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon