Автор Тема: Squid помощ  (Прочетена 5178 пъти)

nemanema

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Re: Squid помощ
« Отговор #15 -: Dec 01, 2009, 07:58 »
да но резултат няма когато не съм във вътрешната мрежа и ползвам проксито не мога да отворя сайта. Проксито не работи в прозрачен режим , ползвам оторизация , като иска някой да се закачи към него му иска узер и парола. КАкво мога да направя сега ? записа в hosts ли не съм направил както трябва ? или нещо бъркам ?

Здрасти !
За да не задълбаваме в ненужни за форума неща, а е очевадно, че си надъхан да си го направиш (за това и ти отговарям) пусни едно търсене из "големия брат" за squid transparent proxy. Ако сметнеш за ненужно, но пък толкова държиш точно сега да ти се отваря сайта от вътре, провери дали имаш следните опции :
http_port 80 transparent vhost vport=80
При толкова документация, да напомня, че прозрачността е към сервиращия уеб, а не към мрежата. Прозрачност към мрежа се прави от рутиращия с пренасочване на трафика за уеб през сепията.
Успех !
Активен

---=== мир и любов ===---

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Squid помощ
« Отговор #16 -: Dec 01, 2009, 11:28 »
Само да вметна, че относно transparent proxy, има значение с коя версия на squid се прави. Скоро направиха промяна в начина на конфигуриране, но не ми се търси от коя версия насам е това.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

nemanema

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Re: Squid помощ
« Отговор #17 -: Dec 01, 2009, 11:37 »
Само да вметна, че относно transparent proxy, има значение с коя версия на squid се прави. Скоро направиха промяна в начина на конфигуриране, но не ми се търси от коя версия насам е това.

Здрасти !
Правилна вметка, след 2.4-7 е с новиа формат. От 2.6 е задължителен ако не греша.
Активен

---=== мир и любов ===---

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Squid
Настройка на програми
empty 1 2121 Последна публикация Feb 15, 2004, 12:43
от
squid
Настройка на програми
gocue_X 15 7143 Последна публикация Aug 24, 2009, 15:09
от pr0fessor
Проблем със Squid
Настройка на програми
ivanatora 4 2756 Последна публикация Sep 18, 2004, 03:24
от ivanatora
SQUID-
Настройка на програми
nassko 0 1557 Последна публикация Sep 17, 2004, 18:45
от nassko
squid i squid.conf problem
Настройки на софтуер
stilldark 4 3858 Последна публикация Mar 19, 2010, 17:10
от b2l