Автор Тема: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP  (Прочетена 22574 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #15 -: Dec 21, 2017, 15:09 »
Евентуално, ако не мога да изпратя по нормален начин (не чрез php-код) е-мейл до друг мой е-мейл адрес в mail.bg ще си извадя заключение, че съм в някой BlackList.
У ж а с = е-мейлът още не е пристигнал в mail.bg - как така сайт който не е известен почти на никого е попаднал в Black list ?

Ами провери го. Дал съм ти линк по горе https://mxtoolbox.com/blacklists.aspx плясни там ip-то на хостинга.

Обикновенно по дефаулт бляк листите обичат да листват всички ип-та.  Обаче листването не е толкова голям проблем. Принципа е че лесно го добавят, но всеки може да се оплаче и да попълни форма в съответният блак лист и да отпише ИП-то.

Гледай например да не е листвано в SpamCop. тя е най голямата и всички нея ползват. Ако е листвано първо там се отпиши.

Т.е който е заинтересуван го прави и се отисва, а спамерите това не го правят, те си намират ново чисто ип и от там пак почват.

Или фрий-хостинга блокира порт 25 за изходящи ? - имам входящи е мейли в кутията.

Възможно е.
« Последна редакция: Dec 21, 2017, 15:17 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #16 -: Dec 21, 2017, 15:14 »
Да, ама така няма да минеш сума проверки за спам и големите ще те отрежат, затова е хубаво да ползваш някой "голям" СМТП
И това е така, само дето големите много много не обичат да им ползваш услугата за релей.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #17 -: Dec 21, 2017, 15:17 »
x LISTED       Spamhaus ZEN
Ужасно е, някой ме мрази и ми е сложил хостинга в Black List.
Сега трябва да ходя на едно место, довечера ще мисля как да се премахна от този отвратителен черен списък!
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #18 -: Dec 21, 2017, 15:28 »
https://www.spamhaus.org/zen/

горе има линк   "Blocklist Removal Center" там ще ти каже какво да направиш и ще го почисти.

Много пъти ми се случвало. Един път даже от нормална работа на десктопа чрез Thunderbird вместо да изпратя обикновен пдф, закачих по невнимание един клип 250Мб и веднага ме рапортуваха.
« Последна редакция: Dec 21, 2017, 15:47 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #19 -: Dec 21, 2017, 16:58 »
Както някои споменаха, има няколко много важни неща, които са нужни за успешно пращане на писма (особено към големите пощенски услуги).

1. IP адресът трябва да има валиден обратен запис (Reverse DNS) и това име трябва да се ползва, когато се обръща към другите пощенски сървъри. В случай, че няма съвпадение голяма част от сървърите блокират такива писма или ги маркират като спам директно.

2. Препоръчително е да има настроен SPF запис, който да дава информация на другите пощенски сървъри, че текущият сървър, от където пращаш писма, има право да го прави за този домейн.

3. From адресът не трябва да е от рода на myemail@yahoo.com, myemail@gmail.com и подобни. Трябва да ползваш домейна, който е под твой контрол с валиден SPF запис. При липса на такъв запис, писмото все пак ще бъде доставено (невинаги, зависи как е настроен пощенският сървър към който се праща писмото), но вероятността да е в спам папката е голяма.

4. Ако ползваш mail(), то трябва да имаш локално инсталиран и добре конфигуриран пощенски сървър (postfix, qmail, sendmail, ...).

5. IP адресът не трябва да е блокиран от черни списъци като spamhause, baracuda и други. Потърси в гугъл "Check RBL"

6. Като алтератива би могъл да ползваш услуги като mailgun, които предлагат безплатно пращане на писма чрез техните сървъри.



Надявам се да съм бил полезен и успех!
« Последна редакция: Dec 21, 2017, 18:44 от Ali Nebi »
Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #20 -: Dec 21, 2017, 17:44 »
Това с директното изпращане без smtp, от доста време е почти сигурен знак, че ще бъдеш блокиран. Дори и това да не се случи, отиваш в спама. Това разбира се важи както за големите, така и за конфигурираните защити по малките сървърчета.

Отделно тези безплатни хостинги, в повечето случаи са им блеклистнати сървърите.

Относно проблема ти с тъндърбърда и връзването му с безплатните ти мейл акаунти: Обикновено клиента не може да прихване нужния му autoconfigure запис (в повечето случаи няма такъв) и ти трябва ръчно да зададеш правилния smtp сървър, както и порт (ако е променян).

ПП: +1 за критериите написани от @Ali Nebi
« Последна редакция: Dec 21, 2017, 17:46 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #21 -: Dec 21, 2017, 20:50 »
Дано още тази вечер премахнат IP-адреса от BlackList на Spamhaus ZEN.
( Разсъждавам по последните разяснения по моя случай и ми се струва, че най-добре за мен би било, ако мога да имам данните за новорегистрирани в сайта на домашния компютър и от тук да пращам Welcome е-мейли, но за жалост free-host не разрешават отдалечен достъп. )
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #22 -: Dec 21, 2017, 22:35 »
Те и да го махнат от Spamhaus, пак ще влезе там. Кой знае какъв народ го е налазил този безплатен хостинг и какви простотии твори :)
Активен

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #23 -: Dec 21, 2017, 23:29 »
Одеве бяха 4 errors и 5 warnings, дадох рефреш и вместо да изчезнат, както очаквам, след като съм им изпратил е-мейл да ме премахнат от BlackList, те се увеличиха на 5 errors и 5 warnings, сега ми измислиха, още една грешка че The HTTPS Certificate is invalid - за сайта ми - те искат да ме унищожат, вместо да ме премахнат от черния списък O0
« Последна редакция: Dec 22, 2017, 09:58 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #24 -: Dec 22, 2017, 11:13 »
Снощи помислих, че ми е невалиден сертификата на сайта, но пишело само, че има невалиден HTTPS сертификат, тоест няма HTTPS сертификат, което е точно така, понеже сайтът ми е http://
« Последна редакция: Dec 22, 2017, 11:16 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #25 -: Dec 22, 2017, 11:16 »
Ама някой е relay-вал през тоя мейлер ли ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #26 -: Dec 22, 2017, 12:16 »
Ама някой е relay-вал през тоя мейлер ли ?
Инсталирах няколко интернет магазина и ги тествам, да разбера кой е най-подходящ, никой оттези магазини не може да изпраща е-мейли до новорегистрирани потребители - нищо не е действително, понеже аз съм администратор на магазините и аз съм новорегистрирани потребители чрез други мои е-мейл адреси. Абсолютно невъзможно е това да е спам, защото аз се опитвам да изпращам на мои е-мейл адреси споменатите Welcome - емейли. Вярно че бях направил малко реклама на някой от интернет магазините във Фейсбук, но никой истински клиент не се е регистрирал, освен моите тестови "клиенти". Опитвах чрез PHP-скрипт многократно да изпратя Welcome е-мейли до мои е-мейл адреси, но аз не бих се оплакал от себе си за спам - много е странно да бъда обвиняван в спам, поради опити тестови емейли >:D
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #27 -: Dec 22, 2017, 12:28 »
Откъде вземаш нет ? Да не е бил спама от някой друг съседен IP адрес, там от твоя сегмент.

Имал съм такива случаи навремето с ВиваКом-а, един пе'ерас спами яко, ама говнарите ханакват няколко IP-та в бляклистата. И ти спират напълно изрядния мейлер. Иди после се занимавай с изкарването му. Покрай сухото и мокрото заминава понякога.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #28 -: Dec 22, 2017, 12:33 »
Получавам оптичен интернет от bulsatcom. Бляклистнат е цял сегмент от IP-адреси, но не домашния ми IP-адрес, a на хостинга, от който ползвам free-hosting, аз снощи им писах, че единствено пращам welcome-емейли, но засега продължавам да съм в черния списък.
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #29 -: Dec 22, 2017, 12:34 »
@3p0 , моля те напиши какво имаш предвид под "никой оттези магазини не може да изпраща е-мейли до новорегистрирани потребители "? Има разлика между спам и reject. Ако не си спазил правилата настроени на мейл сървъра на получателя, няма и да стигнеш до спам правилата.

Отделно, пак ти казвам: Тези безплатни хостинги не са предвидени да държиш онлайн магазини на тях. Винаги са орязани от към услуги и ИП-тата са им много често мръсни.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...