Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу

Автор Тема: Рашките изпъкняват насрещния план  (Прочетена 58631 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #225 -: Mar 17, 2018, 11:27 »
Цитат
Американците са велики с това, че света е техен. Наистина техен, не само потенциално, като с блятките. Велики са с това, че, ако си важен за тях, те единствени могат да ти изпълнят американската мечта. Велики са с това, че всички световни умове са средоточени там. Велики са с това, че владеят всички световни ресурси. И като казвам всички, това включва всички, неизключвакйки безкрайните, руски, природни богатства и китайската материална база. Велики са с това, че техния език стана световен. Само това е показателно, как са световната империя.

ми да. Което не значи, че задължително ни харесва тая работа, ама кво да правим...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #226 -: Mar 17, 2018, 11:33 »
Чингиз Хан също е тиранично чудовище. Симпатичен ми е точно, колкото Александър Македонски, Цезар, Наполеон или Хитлер. Това са психопати-убийци.

Той е постигнал свободата за себе си. Аз говоря за свободата за всеки. Да САЩ постепенно започват все повече да я губят. Който ги създаде, сигурно един ден  ще пожелае да ги погуби. Не можеш да си империя и все още да поддържаш свободата. Можеш във вътрешен план, но и това е до време. Обаче не знам, дали забеляза, че вкарах условие в предния си коментар. „Ако си важен за тях“. Тогава все още могат да ти дадат всичко. И, ако земеделеца от Айова не е важен за тях и го поробват, то все още има прекалено много градски хора, на които държат и им е отпусната все още относителна независимост.

Не нашия братовчед Атила, не немските племена, не останалите варвари (останаха ли?) са бутнали Рим. Рим вече е бил прояден от вътре. Всеки кандидат да заеме мястото им, е можел да го стори.

Това неизменно ще се случи със САЩ. Както се случи със СССР. Но все още са доста далеч от този момент. И понеже на хоризонта не се очертава никакъв конкурент за престола им, то аз вместо още няколко стотин години, им дадох едно, две, може би дори три хилядолетия. Колкото и да прогният в следващите столетия, ако няма кандидат за трона им, могат да го държат много дълго.
« Последна редакция: Mar 17, 2018, 11:35 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #227 -: Mar 17, 2018, 11:41 »
go_fire:
"Американците са велики с това, че света е техен. Наистина техен, не само потенциално, като с блятките.
Велики са с това, че, ако си важен за тях, те единствени могат да ти изпълнят американската мечта.
Велики са с това, че всички световни умове са средоточени там. Велики са с това, че владеят всички световни ресурси.
И като казвам всички, това включва всички, неизключвакйки безкрайните, руски, природни богатства и китайската материална база.
Велики са с това, че техния език стана световен. Само това е показателно, как са световната империя."
 
   И как точно владеят руските и китайските природни ресурси ?
   Пропускаш някои важни факти: китайския юан е на път да стане световна валута.
Нищо чудно,световна валута да стане след 20-на години и индийската рупия.
   Т.е. влиянието на долара намалява,бавно,но сигурно ...
   Работил си в банка,вероятно си чувал,че поне 3 Български банки вече имат
кореспондентски сметки в ... юани

Това да имаш конвертируема валута и да имаш световна валута са две различни неща. Юана би могъл да стане световна валута, ако да биха му позволили. 4096 намекна в предния си коментар за едни хора, чиито имена, никой не знае. Не се заблуждавай с Рокфелер и Ротшилд. Тия фамилии са просто портиерите им. Те сами си признават, че са назначени да вършат, каквото изобщо вършат, че и това се не знае.

Та тия хора, чиито имена никой не знае и никога няма да научим, първо трябва да ти позволят да станеш и едва след това да станеш. На КНР никой не им е обещавал да ги пусне в антрето дори.

Та питаш как се владее нещо? Като си негов собственик. Ето така се владее.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #228 -: Mar 17, 2018, 11:47 »
go_fire:
"Та тия хора, чиито имена никой не знае и никога няма да научим, първо трябва да ти позволят да станеш
и едва след това да станеш. На КНР никой не им е обещавал да ги пусне в антрето дори."

   Използвайки същия стил на метафорични сравнения:
   Китайците просто ще бият два шамара на "тия хора" и ще ги изхвърлят на улицата  ;D
   Имат мощта и ресурсите да го направят...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #229 -: Mar 17, 2018, 11:49 »
Точно ние българите трябваше отлично да знаем, че ако имаш мощна индустрия, нямаш нищо. За един ден може да приключиш курса.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #230 -: Mar 17, 2018, 12:44 »
Yasen6275, чушки са тествали, нямат нищо. Положението е сериозно. Назад са. Много назад. Тепърва ще изостават още.

    Малцина, обаче се сещат, че колкото и да има хора на високо, дето имената им няма да узнаем, пак има някаква Власт в Природата-която е по Високо. Е точно тя сега дава технологиите на руснаците, които се отказаха от това да бъдат империя. И ще продължи да им се дава, ако продължават така. А който иска да е световен хегемон, ще продължава да му се Взима. А иначе съм по голям скептик и от Огънчето, но и аз се изненадах, макар, че да следя нещата от години.
« Последна редакция: Mar 17, 2018, 13:08 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #231 -: Mar 17, 2018, 13:02 »
.... Видяхме комунизма, сега виждаме лицето на демокрацията. ..
Нищо не си видял. Демокрация няма никъде по света. Имало е за малко време някъде в древна Гърция и толкова. Нещото което някои страни имат, но ние не сме и помирисвали, е демократична република. И това е защото не се проля кръв в началото на "прехода".
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #232 -: Mar 17, 2018, 13:09 »
Много го обичате това проливане на кръв, ама да не е вашата. Какво ни е на нашата демокрация? Много си е добра. Досега няма упрвляващ да не сме си го избрали, преизбрали, до към три-брали. Всичките са си наши чукундури, същите нещастници, каквито сме си.  Нищо ѝ няма на нашата демокрация.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #233 -: Mar 17, 2018, 13:10 »
Наричам го демокрация, защото така го нарича всеки. Мързи ме да пиша описания на нещото.

А за да тестваш чушки, ти трябва чушкопек. Ние държим патента. Не зная, какво ще тестват американаците  :D

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #234 -: Mar 17, 2018, 13:15 »
Много го обичате това проливане на кръв, ама да не е вашата. Какво ни е на нашата демокрация? Много си е добра. Досега няма упрвляващ да не сме си го избрали, преизбрали, до към три-брали. Всичките са си наши чукундури, същите нещастници, каквито сме си.  Нищо ѝ няма на нашата демокрация.
Липсва и реален баланс на властите и контрол, освен проформа такъв.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #235 -: Mar 17, 2018, 13:17 »
Yasen6275, чушки са тествали, нямат нищо. Положението е сериозно. Назад са. Много назад. Тепърва ще изостават още.

    Малцина, обаче се сещат, че колкото и да има хора на високо, дето имената им няма да узнаем, пак има някаква Власт в Природата-която е по Високо. Е точно тя сега дава технологиите на руснаците, които се отказаха от това да бъдат империя. И ще продължи да им се дава, ако продължават така. А който иска да е световен хегемон, ще продължава да му се Взима. А иначе съм по голям скептик и от Огънчето, но и аз се изненадах, макар, че да следя нещата от години.
Пак питам. Каква дрога ползваш, да си поръчам от същата.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #236 -: Mar 17, 2018, 13:25 »
Ами то няма такова чудо „подконтролна власт“. Каква ще да е тая власт, ако някой я контролира? Не е власт. Властта е възможността да правиш на други това, което те не могат на теб. Ако те могат да сторят същото с теб, което ти с тях, нямаш капка власт.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #237 -: Mar 17, 2018, 13:34 »
Ами то няма такова чудо „подконтролна власт“. Каква ще да е тая власт, ако някой я контролира? Не е власт. Властта е възможността да правиш на други това, което те не могат на теб. Ако те могат да сторят същото с теб, което ти с тях, нямаш капка власт.
Чак сега оценявам това ти твърдение:
... Всичките са си наши чукундури, същите нещастници, каквито сме си...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #238 -: Mar 17, 2018, 13:43 »
Ами то няма такова чудо „подконтролна власт“. Каква ще да е тая власт, ако някой я контролира? Не е власт. Властта е възможността да правиш на други това, което те не могат на теб. Ако те могат да сторят същото с теб, което ти с тях, нямаш капка власт.
Чак сега оценявам това ти твърдение:
... Всичките са си наши чукундури, същите нещастници, каквито сме си...

Ами ти имаш късмета да си от умните и красивите, аз не съм. Нито съм умен, още по-малко красив, а богат въобще. Тия около мен също не са. И след като хората около мен приличат до сущ на тези, които ме управляват, значи всичко е наред.

Но тези, които не управляват не приличат на теб и твоите приятели? Ами вземайте властта и почвайте да управлявате. Тогава ще видя дали няма да заприличите на сегашните. И ще ви посрещна с широки обятия в клуба на нещастниците. Ако вземете, че ме опровергаете и правите други неща по друг начин, ще си ударя кепето в земята и ще кажа извинение. Тогава наистина ще докажете, че сте толкова умни, красиви и успешни, колкото настоявате.

п.п. Нали знаеш, че това за умните и красивите е американска тактика за настаняване на удобни хора? И ние сме едно от последните места дето я прилагат? Както винаги сме на опашката. И умните, и красивите, и успешните, и те пак си оставате българи и пак сте в сещаш се кое, че ме обвиняват в циничност.
« Последна редакция: Mar 17, 2018, 13:48 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #239 -: Mar 17, 2018, 14:03 »
пак има някаква Власт в Природата-която е по Високо. Е точно тя сега дава технологиите на руснаците, които се отказаха от това да бъдат империя. И ще продължи да им се дава, ако продължават така.

А може би са те?
https://www.youtube.com/watch?v=xZPDhPeQnRY
https://www.youtube.com/watch?v=NxMoZYutNGs

Аз пък да кажа.....Поредната китайска играчка (пад) днеска дойде с GLONASS + GPS ::) Нямали световни технологии руснаците ли?
« Последна редакция: Mar 17, 2018, 14:09 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
« назад напред »