Автор Тема: Рестарт на рутер без бутон :(  (Прочетена 20142 пъти)

metalmf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Добре значи влезнах във 192.168.1.1 но не мога да се свържа защото смених ай-пито на 89.215.10.138 но и с него немога има ли начин да рестартирам рутера без бутон защото той ми се развали (говоря за бутона острани на лаптопа нали е той ;д) много ми е спешно :С
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #1 -: Sep 07, 2010, 18:38 »
Като ти е смешно пиши когато не ти е! Как така си влязъл, но не можеш да се вържеш? Не казваш какъв е рутера, също!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

metalmf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #2 -: Sep 07, 2010, 19:08 »
защо да ми е смешно?
рутера е ТП-ЛИНК влезнах във 192.168.1.1 поиска ми потребител и парола и на двете полета написах админ и стана но смених ип-то вместо горепосоченото да се влиза със 89.215.10.138 :с сега не се свързва и с двете айпита
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #3 -: Sep 07, 2010, 19:38 »
защо да ми е смешно?

...много ми е спешно :С

Ако бутона ти наистина не работи, и като свържеш компютър за рутера (с кабел) и не получиш от него IP, тогава няма как да го ресетнеш. Може би ако го разглобиш, ама май пак няма да стане. Сега получаваш ли IP като се вържеш за рутера?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #4 -: Sep 07, 2010, 19:45 »
Сменяш си ip-to на 89.215.10.137. После пишеш в браузара 89.215.10.138 и ще те пусне да влезеш в рутер и да си го ресетнеш от там. Просто не сте в момента в еднаква област на адресите и за това не можеш да влезеш в настройките.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

metalmf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #5 -: Sep 07, 2010, 19:47 »
защо да ми е смешно?

...много ми е спешно :С

Ако бутона ти наистина не работи, и като свържеш компютър за рутера (с кабел) и не получиш от него IP, тогава няма как да го ресетнеш. Може би ако го разглобиш, ама май пак няма да стане. Сега получаваш ли IP като се вържеш за рутера?
Мисля че има разлика между Смешно и Спешно как мислиш?
Дава ми че ...... ип просрочи даденото време за връзка
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #6 -: Sep 07, 2010, 19:53 »
Мисля че има разлика между Смешно и Спешно как мислиш?
Дава ми че ...... ип просрочи даденото време за връзка

Значи моя грешка тогава. Еми няма как да стане без reset. Я кажи сега от къде знаеш, че копчето е счупено?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #7 -: Sep 07, 2010, 19:56 »
Абе смени си ip-to на компа и се логни през новото!
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #8 -: Sep 07, 2010, 20:00 »
Абе смени си ip-to на компа и се логни през новото!
Не се бях сетил за това ;).
Може да си напишеш например 89.215.10.137 и да се логнеш.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #9 -: Sep 07, 2010, 20:01 »
Аз ли не разбрах за кое копче става дума ? Щото чета, чета, и пак не ми се изяснява. Нали на РУТЕРА КОПЧЕТО е счупено ? Защо се говори за копчето "острани на лаптопа" ? Лаптопа си е лаптоп, рутера искаш да reboot-неш, доколкото разбирам. Или искаш да го reset-неш да си падне на заводските настройки ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

metalmf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #10 -: Sep 07, 2010, 20:06 »
Искам да се истрият всички направени промени   аз найстина не съм запознат с тези неща острани на лаптопа има едно копче малко кръгло четох една тема не в този сайт незнам дали мога да я покажа затова няма но ето и картинка най вероятно ще ми се смеете или нещо такова но  това оградено копче го има и на лаптопа ми
Активен

metalmf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #11 -: Sep 07, 2010, 20:07 »
Мисля че има разлика между Смешно и Спешно как мислиш?
Дава ми че ...... ип просрочи даденото време за връзка

Значи моя грешка тогава. Еми няма как да стане без reset. Я кажи сега от къде знаеш, че копчето е счупено?
то не че е счупено но нали да го натисна и аз лекичко но така се вкара назад че не го виждам вече
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #12 -: Sep 07, 2010, 20:12 »
/off

TP-LINK-овете са много лоши. Тея радио-точки не съм сигурен дали имат и бутон за върщане на заводски настройки.

Моя има "reset" - една дупка с нещо като копче ( явно ) вътре. Но натискането му ( продължително ) води до рестартиране на рутера, но не и до задаването на заводски настройки. Ако си поиграш малко, може доста да си стъжниш живота.

Иначе пич. не знам как да ти помогна. Зnам аз как си помогнах - Бус FORD върху TP-LINK.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #13 -: Sep 07, 2010, 20:12 »
Баси! Какъв е този лаптоп? Иначе натискаш това копче с химикал или снещо друго. Може и да го задържиш 30 сек.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Рестарт на рутер без бутон :(
« Отговор #14 -: Sep 07, 2010, 20:20 »
Никой няма да ти се смее. Сега с картинката вече е ясно. Ти искаш да reset-неш рутера ти, да си падне на заводските (дефолтните) настройки. И копчето RESET е потънало според теб. За различните модели рутери, ресетването е различно, на някои се натиска за около 10 секунди RESET при включено захранване, на други се спира захранването, натиска се и се задържа RESET и при задържан бутон се включва захранването, и след това пускаш бутона, най-различен е порядъка на действия. Ако имаш откъде да видиш как е за твоя TP-LINK (в книжката му, на нета да потърсиш) и да го изпълниш. Ако бутона RESET наистина не е работещ, остава ти да го ресетнеш софтуерно, през WEB интерфейса му. За което си настрой ръчно IP адрес и маска, и оттам пробвай да се логнеш. Но ти така и не каза на WAN или на LAN интерфейса си сложил онова IP ? Все пак опитай да се закачиш на някой LAN порт, може пък да ти даде IP по DHCP и да се логнеш на него.
« Последна редакция: Sep 07, 2010, 20:22 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.