Автор Тема: Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold? Кое е по-  (Прочетена 60403 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Хората по принцип сме си идиоти. Вярваме на нещо, само защото ни е казано, че е така. Това какво е? В училище или от някоя мъдра книга, на някой мъдър и забогатял благодарение. Аз не съм правил никакви експерименти и въпреки това си мисля, че "зная" това и онова. Така пише в учебниците. Обаче в историята има достатъчно много случаи, където се е оказало, че мнозинството греши. Не съм наблюдавал звезди или планети през телескоп, не съм слушал "песента" на звездите и не съм играл с махала или каквото там се ползва, за да се доказва гравитацията. Ма "знам". Голям смях!  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Голям оптимист - и си мислиш, че сега ще повярваме на тебе, щото си казал.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Като казвам, че си мисля, че "зная", го казвам с пълна ирония. Откъде ще зная нещо, освен от учебници и книги? Ма не им вярвам много.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Като казвам, че си мисля, че "зная", го казвам с пълна ирония. Откъде ще зная нещо, освен от учебници и книги? Ма не им вярвам много.
Що не им вярваш? Не те кефи нещо в в тях? Щото е cool  да отричаш това което е общоприето? Или по някаква по-съществена причина?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Щото зная, как действат и мислят тъй наречените учени. Поне повечето от тях. Айнщайн например е измислил тъй наречената от него космологична константа само и само за да му излязат уравненията. Щото нещо не пасвало и той си го измъдря.  Та така. А в момента е пълна трагедия.

Онзи електричар Никола Тесла има едно много подходящо за случая изказване:
Цитат
Today’s scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Щото зная, как действат и мислят тъй наречените учени. Поне повечето от тях. Айнщайн например е измислил тъй наречената от него космологична константа само и само за да му излязат уравненията. Щото нещо не пасвало и той си го измъдря.  Та така. А в момента е пълна трагедия.

Онзи електричар Никола Тесла има едно много подходящо за случая изказване:
Цитат
Today’s scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
И от къде точно знаеш как мислят учените? Случайно да си се занимавал с точни науки? Случайно да знаеш що е то "Научен метод" и по-специално каква е разликата между научните теории и обикновените конспиративни теории? Случайно да си се интересувал от история на науката и по-специално какво сме научили за вселената преди и по време на Айнщайн?

Очевидно е че отговорите на повечето от тези въпроси е не, но въпреки това ти "знаеш".
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Здравейте,

Ех Ясене, не си мръднал и на йота, все същите неща !

Но нека бъде по същество:

1.Интересно откъде знаеш кой какво е прочел, чул, видял и т.н. или това съществува само в твоето съзнание на база на това че нечии мисли не са в синхрон с твоите, а по-скоро обратното.

Или следваш концепцията "Бъди ми брат или ще те убия !" (това започва още от Великата Френска революция и се вижда докъде доведе).

2.Според писаното от теб сега знаем много повече за вселената от преди, честно казано не знам откъде идва тази увереност (а пък дали не сме забравили също толкова много, че дори и повече неща за света и вселената). Не искам да те обидя, просто искам да те убедя да уважаваш мнението на другите, особено когато не ти харесва ! Нали това е толерантноста и либерализма или се връщаме към сентенцията от по-горе ?

Пиша това не за да "защитавам" 4Kbit, според мен той не се нуждае от защита. Отделно пиша и заради всички други които четат тук.

Поздрави,
Румен
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Цитат
Today’s scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.

Математиката описва нещата от екпериментите и наблюдаваните явления. Така е от времето на Нютон (и преди това може би). Никой няма да гради математически теории, които да не са вързани с реалността. Ако е имало такива фантазии, то те са отпаднали с времето и никой не ги помни. А тези неща, формули, уравнения, теории които се пасват с реалността продължават да съществуват и ги използваме. Факт е че всичко което е създало човечеството (и като технологии) се опира на тези математически модели. Ако не опира даже и една кола няма да можем да направим. Експериментално можем да направим само дървена каруца.

Но не знаем за вселената много повече от преди. Необеснимите неща се множат, колкото повече знаем.
« Последна редакция: Oct 15, 2018, 12:58 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Има неща, които не пасват с това, което си мислим, че знаем. Ето затова нямам доверие на учените глави, колкото и дебели книги и дълги и сложни формули да пишат.

И за да отговоря на Ясен, не оспорвам нещото наречено научен метод. Стига да се използваше правилно. Но да пускаш статии, че котките всъщност не ядяли мляко, а предпочитали нещо да разкъсват - ще ме извиняваш. С това ли се занимава науката? Да не споменавам още абсурди.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Здравейте,

Ех Ясене, не си мръднал и на йота, все същите неща !

Но нека бъде по същество:

1.Интересно откъде знаеш кой какво е прочел, чул, видял и т.н. или това съществува само в твоето съзнание на база на това че нечии мисли не са в синхрон с твоите, а по-скоро обратното.

Или следваш концепцията "Бъди ми брат или ще те убия !" (това започва още от Великата Френска революция и се вижда докъде доведе).

2.Според писаното от теб сега знаем много повече за вселената от преди, честно казано не знам откъде идва тази увереност (а пък дали не сме забравили също толкова много, че дори и повече неща за света и вселената). Не искам да те обидя, просто искам да те убедя да уважаваш мнението на другите, особено когато не ти харесва ! Нали това е толерантноста и либерализма или се връщаме към сентенцията от по-горе ?

Пиша това не за да "защитавам" 4Kbit, според мен той не се нуждае от защита. Отделно пиша и заради всички други които четат тук.

Поздрави,
Румен
1. Човек може да си извади много добра преценка по глупостите които му пишат и по хлъзгавината на отговорите които му дават на конкретни въпроси.

2. Напротив. Нито ти, нито 4к имате желание да се освободите от заблудите си. И няма как да уважавам нечии заблуди. Бих могъл да уважа опит за логична защита на различно мнение. Само че колкото и пъти да се опитам да предизвикам дискусия, получавам безсмислени или "хлъзгави" отговори.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Има неща, които не пасват с това, което си мислим, че знаем. Ето затова нямам доверие на учените глави, колкото и дебели книги и дълги и сложни формули да пишат.

И за да отговоря на Ясен, не оспорвам нещото наречено научен метод. Стига да се използваше правилно. Но да пускаш статии, че котките всъщност не ядяли мляко, а предпочитали нещо да разкъсват - ще ме извиняваш. С това ли се занимава науката? Да не споменавам още абсурди.
Всеки се занимава с каквото му е интересно. Хранителните навици на котките мажа да не те интересуват, лично теб, но съм сигурен че вълнуват поне 20-30% от населението на планетата. И къде е тази статия в която се казва че котките не ядяли мляко? Само гледай да не се окаже, че в статията пише, че  предпочитат жива плячка пред млякото. Че тогава ще изглеждаш ... не съвсем добре.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Има неща, които не пасват с това, което си мислим, че знаем.
Дай някакъв пример ???
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Здравейте,

Ех Ясене, не си мръднал и на йота, все същите неща !

Но нека бъде по същество:

1.Интересно откъде знаеш кой какво е прочел, чул, видял и т.н. или това съществува само в твоето съзнание на база на това че нечии мисли не са в синхрон с твоите, а по-скоро обратното.

Или следваш концепцията "Бъди ми брат или ще те убия !" (това започва още от Великата Френска революция и се вижда докъде доведе).

2.Според писаното от теб сега знаем много повече за вселената от преди, честно казано не знам откъде идва тази увереност (а пък дали не сме забравили също толкова много, че дори и повече неща за света и вселената). Не искам да те обидя, просто искам да те убедя да уважаваш мнението на другите, особено когато не ти харесва ! Нали това е толерантноста и либерализма или се връщаме към сентенцията от по-горе ?

Пиша това не за да "защитавам" 4Kbit, според мен той не се нуждае от защита. Отделно пиша и заради всички други които четат тук.

Поздрави,
Румен
1. Човек може да си извади много добра преценка по глупостите които му пишат и по хлъзгавината на отговорите които му дават на конкретни въпроси.

2. Напротив. Нито ти, нито 4к имате желание да се освободите от заблудите си. И няма как да уважавам нечии заблуди. Бих могъл да уважа опит за логична защита на различно мнение. Само че колкото и пъти да се опитам да предизвикам дискусия, получавам безсмислени или "хлъзгави" отговори.

Доволен съм че все пак опитах,няма как да уважаваш "заблуди",но може да уважаваш човека дори и заблуден или ти си без никакви заблуди ?

Румен
Активен

bot

  • Гост

Доволен съм че все пак опитах,няма как да уважаваш "заблуди",но може да уважаваш човека дори и заблуден или ти си без никакви заблуди ?

Румен

 Много точно казано! Изказването на Ясен се връзва много точно с поведението му, рядко дискутира теми, обаче не пропуска да се заяде. От типа хора е, дето не споделят какво знаят за да не му изяде някой хляба, но слухти за да не пропусне нещо полезно, с две думи - селски тарикат.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
....Доволен съм че все пак опитах,няма как да уважаваш "заблуди",но може да уважаваш човека дори и заблуден или ти си без никакви заблуди ?...
Предполагам, че според теб "уважението" се изразява в премълчаване на заблудите и не опониране.
Активен