Автор Тема: Проблем с Compiz най-вероятно!  (Прочетена 1190 пъти)

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Сега не знам дали точно в това е проблемът, но всичко започна от там - Инсталирах си Кайро Док без проблеми и започнах да си го нсатройвам (Debian 5.0.4 - Gnome). След няколко рестарта всичко си беше добре. После реших да потърся опцията за автоматично стартиране и кликнах с десен бутон в/у аплета в иконите в долната част на Десктопа и от там избрах "Launch on start up" или нещо подобно. И след следващия рестарт - спек. Отварят ми се настройкитена Кайро Дока и при избиране на "Затвори програмата" същата се затваря, но след това веднага се оваря пак - т.е. отварят се конфигурационните настройки. Пробвах да спирам процеси, да забранявам стартирането на Кайро Дока автоматично от 'Сесии - Автоматично стартирани програми", но след рестарт пак същия ефект. И проблемът е, че не виждам горната лентана проиложенията където са бутоните за минимизиране, затваряне и т.н. Ако отворя някое приложение то се наслагва в/у предното на десктопа и по никакъв начин не мога да се върна на предното. Преди ми работеше Alt+Tab - сега не. После премахнах Cairo-Docka от Синаптик, но след рестарт пак е така само дето този път не ми се отваря конфигурационния файл на Кайро док, но ми се отварят няколко друго прозореца които не съм има отворени в предната сесия и на които пак им лисва горния панел. Ето малко нагледно:
« Последна редакция: Jul 13, 2010, 22:45 от icemans »
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Проблем след инсталиране на Cairo-Dock
« Отговор #1 -: Jul 02, 2010, 09:34 »
Пробвах сега да изляза и при новото влизане избрах "Аварийна сесия на GNOME" и като влязох всичко си беше наред - имаше си ги лентите на приложенията с опции за минимизиране и подобни. Но после като си избрах пак нормална сесия пак беше омазано!
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Проблем с Compiz най-вероятно!
« Отговор #2 -: Jul 13, 2010, 22:47 »
Пробвах някой от нещата. Значи влязох, но Alt+F2 не ми беше функционално. След това пробвах metacity --replace в конзола и нещата се пооправиха. След това Alt+F2 вече функционираше и пробвах compiz --replace - пак всичко изглеждаше добре до следващия рестарт.
   Сега пробвах да създам нов акаунт и с него нямаше проблеми. Явно е някъде из настройките на моя акаунт?!
П.П.  Сега ми прави впечатление, че когато ретсратирам Х-ка ми си стартира с приложения които не са били отворени преди това. Задал съм в "сесии" всеки път преди излизане на запомня стартираните приложения, но когато ги затворя и рестартирам Х-а и пак ми отваря браузъри, файлов мениджър и подобни?!? Също се променя и начин за смяна на езиците на клавиатурата. По принцип ги сменям с Ctrl+Shift, като това съм го описал в xorg.conf, а след ретсрат на Х-а се промнят с Alt+Shift, както е зададено в самите настройки през графичната среда. Сега ако ретсартирам нацяло и сигурно пак ще си се сменят с Ctrl+Shift.

П.П-2 Сега пробвах да работя с изключен compiz - само с metacity - след рестарт всичко си тръгна както трябва. Стартира си и с приложенията които бяха отворени преди да го рестартирам - то беше само един Скайп. Клавиатурата си се сменяше с Ctrl+Shift. Пробвах да рестартирам пак само Х-а и като изгря пак ми отвори няколко приложения които преди това не си бяха отворени. Явно помни някаква сесия, но не знам каква е тя и къде  я помни. И клавиатурата пак се сменя с Alt+Shift. Защо като рестартирам само Х-а се стартира с някаква друга сесия и къде я помни? А иначе в момента в който пусна compiz с compiz --replace и след рестарта пак липсват горните ленти на приложенията :( Явно проблемът е в този compiz.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Проблем с Compiz най-вероятно!
« Отговор #3 -: Jul 14, 2010, 00:27 »
Ами опитай да изтриеш папката с настройките на компиза за съответния потребител ( rm -rf ~/.config/compiz ) би трябвало нещата да се оправят след като казваш, че на друг акаунт не ти създава проблеми.
Другото което е, това да описваш горещите клавиши в xorg.conf остаря вече ( и с новите тенденции има и проблеми), сега тенденцията е да не се ползва изобщо xorg.conf. Конфигурирай в самата графична среда клавишите и предполагам, че няма да имаш проблеми.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Проблем с Compiz най-вероятно!
« Отговор #4 -: Jul 14, 2010, 22:25 »
Благодаря - ще пробвам това с изтриване на папката, а иначе за клавиатурата прибягнах до описване в xorg.conf точно защото през графичната среда прави проблеми - правя си настройките и след рестарт ми дава всичко, че работи уж, но пише само на латинеца, както и да превключвам м/у подредбите. Трябва да затрия фонетиката и пак да я добавя за да се оправи и така до следващия ретсрат!
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Проблем с Compiz най-вероятно!
« Отговор #5 -: Jul 15, 2010, 23:13 »
Изтрих compiz от .config, но пак без ефект!
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Проблем с Compiz най-вероятно!
« Отговор #6 -: Jul 18, 2010, 21:45 »
Пробвах да копирам .config/compiz от другия акаунт в моя, но пак без ефект. После пробвах да изтрия от Синаптик всичко свързано с compiz  и после го сложих наново, но пак същата работа.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Проблем с Compiz най-вероятно!
« Отговор #7 -: Jul 18, 2010, 22:23 »
Ако искаш пробвай да изтриеш цялата папка .config (да те предорпедя, че ще се затрият всичките ти настройки).
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Съвет за xgl/compiz
Идеи и мнения
_NetCutter_ 26 6413 Последна публикация Dec 19, 2006, 23:59
от multi85
Проблем с xgl и compiz
Настройка на програми
arsov84 0 1338 Последна публикация Jan 30, 2007, 17:46
от arsov84
Compiz Как се Нагляся?
Настройка на програми
mariel666 6 2691 Последна публикация Oct 25, 2007, 10:51
от mariel666
Въпрос за compiz
Настройка на програми
martinhr 12 3669 Последна публикация Dec 14, 2007, 13:40
от i_gotzev
Проблем с compiz и xgl
Настройка на програми
bolero 1 1750 Последна публикация Dec 24, 2007, 12:45
от triplek