Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 179559 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3272
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2955 -: Apr 19, 2023, 00:14 »
А баба Памела ще яде... сръбска скара май  :P
Памела Андерсън е звезда в "Южен вятър"
Актрисата ще участва в третата част на сръбската кримка

П.П. то ясно що не доде у нас - наш'те щяха да я (у)морят със шопска салата или с тия прекалено големи кебапчета (ако не е веганка) ..или според Гогата и сие и с разните му там руколи и пр.
« Последна редакция: Apr 19, 2023, 03:23 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3272
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2956 -: Apr 19, 2023, 03:08 »
и под линукс лисока /102.10.0esr (64-bit)/ ми вади същата грешка, вече набарах откъде идва, но не и защо.
Някой с по-последна версия на ФФ ако може да тества с тоз клип

Значи установих че не го кефят нещо параметрите и до/като експериментирах (кой точно от ембед параметрите ми го "ембедва") и то взе че се оправи т.е. един път като го ставя без параметри (т.е. само по ИД на клипа) и като го зареди и после не фейлва (работи с всякакви параметри вкл. и измислени) - явно вече ми го вади от кеша..

т.е. при мен с някакви (ембед?) параметри доста често фейлва с тая грешка първите няколко пъти - за разлика от всички останали браузъри които работят от раз

Значи ако пробвате и ви го зареди сменeте клипа с друг - някой нов и още не гледан въобще а запазете само екстра параметрите, че ми стана интересно, само при мен ли така...

П.П. При мен не сработи с нов/негледан клип от плейлиста вдясно - явно прелоад-а ги позарежда и са ми в кеша, но както забелязах само Лисока най-много ми гърми на нови негледани клипове/линкове с параметри (най-вече ембед)

П.П.П. знам че не го харесвате тоя сайт, но само тук набарах клип който на 100% фейлва
от този коментар
напр. като се цъкне на "гледане в YouTube" - т.е. не цъкайте на Плей че ще го пусне ембед а на "гледане в YouTube" долу в ляво че да го докара линка с параметри.. после може да пробвате и с други браузъри, аз още не съм намерил друг браузър който да се дъни така.

П.П.П.П. има напредък - явно е бъг там нещо по секюрити пермишъните на страницата която ембедва клипа - напр. като го цъкна последния линкс с контрол и клик (да го отваря в нова стр.) и си работи ама щото аз го отварям /същото и при копи песйт в нов таб/, но ако цъкна с нормален клик вече се задействат пермишъните на стр. в която е вградено и явно не дава corss-origin, ...ама явно е бъг, щото у другите браузъри си работи, а у лисока даже някой път ми гърми и на линкове от тубата/плейлиста ...може би е опция към клипа дали (собственика му) разрешава имбедване или не... (ама па от др. страна wordpress-а го отваря в нова стр. та не знам дали е бъг на ФФ или на всички останали)

Сега ке чекам(е) некой да го рипортва и га го оправят
Мерси на отзовалите се   :'( (т'ва не са сълзи а пот /и кръв още малко щях да фърля - борбата бе безмилостно жестока/)
« Последна редакция: Apr 19, 2023, 07:40 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2957 -: Apr 19, 2023, 11:54 »
Ако има за нещо да съжалявам днешните програмисти и горко да роня сълзи за тях, то е това, че им се налага да работят с js и цяла влакова композиция производни технологии. Чак като чета твоите патила ми става ясно, как съм се отървал (без даже да съм го целял) с цяла гама проблеми дори само като потребител, с едно простичко решение, отказвайки да ползвам js до някакъв подсанитарен минимум.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2958 -: Apr 19, 2023, 12:04 »
А ето как изглежда при мен патриарха на българският евро-алтантизъм:

Superhosting

Щракване за оригиналния размер.

Очевидно човека ползва SH.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2959 -: Apr 20, 2023, 00:26 »
Айде честито на федораджии новата Федора.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3272
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2960 -: Apr 20, 2023, 01:03 »
А ето как изглежда при мен патриарха на българският евро-алтантизъм:

Гога да не показвам как изглежда патирарха на родното споделяне на картинки, че ще изгубим детската аудитория, ама на мен бая време ми пооказва (няколко часа) само как един динозавър повръща - цветно...
ти ли я качва някокло часа тая снимка или ония я зареждаха в кеша  ???

П.П. А бе какво става с Федората нали червеношапковците уж беха дингали ръце от там техните си ОС, първом от по-дъртата СтинкаОС т.е. Цент после и  от по-новата Федора и сега.. кой ги разработва или па са същите ама вече безплатно в стил *Бунту (че там отдавана им спряха кранчето)
...е, то както при всяко кранче, все по нещо ще капе, ама.. няма да е като едно време
« Последна редакция: Apr 20, 2023, 01:10 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2961 -: Apr 20, 2023, 07:18 »
Защо да съм я качвал няколко часа? Часовника на IceWM показва 12:00, a мнението е написано в 12:04. За една, две минути максимум става въпрос.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2962 -: Apr 20, 2023, 07:24 »
Относно RH, те твърдят, че не само не са вдигнали ръце, ами се ангажират още по-тясно с общността. И е логично. Спечелиха бая от облаци.

Ако днес тръгвах да се занимавам, щеше да е с великолепната Федора, а не с Унунту. Така навремето тръгнах с Мандрейк (инструмента drakeconf от там му идва името). Защо? Защото беше най-приятелски настроеното. Няколко години по-късно минах на Дебиан.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3171
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2963 -: Apr 20, 2023, 19:29 »
Първия линукс, който си инсталирах, беше Федора Кор 3, май беше на 4 ли, 5 ли сиди-та. Имаше там едно инструменче за инстал от мирърите, yum. Като руут yum install <нещо си> заедно със зависимостите. Ползвах я известно време. По-нататък вече ме светнаха за drakconf и urpmi на Мандрива и приключих с Федора. Но и в момента на Магея ползвам някои федорски пакети, ръчно инсталирани, работят. Например вайбъра. А от PCLOS ползвам телеграм (.рпм-и, някои от зависимостите ги има в мирърите на Магея, някои не, но ги намирам като .рпм в pkgs.org).
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5331
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2964 -: Apr 20, 2023, 19:31 »
Дръпнах я аз вече 38-цата.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3272
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2965 -: Apr 20, 2023, 20:05 »
Защо да съм я качвал няколко часа? Часовника на IceWM показва 12:00, a мнението е написано в 12:04. За една, две минути максимум става въпрос.

Ами вече ми показва неква жаба на тротинетка - File not found
а преди... явно станицата им за вътрешна/сървърна гешка (или до/зареждане) е един (още по-грозен) динозавър как повръща (на цветни петна) и ми стоя така ..айде да не е чак един час, но поне 30мин, и с шифт-рефреш не мож го затри (затова питах да не би още да се е качвала, че и мен мноооого бавно ми зарежда)

П.П. Федорката я ползвам още от версия 0.хх бета нещо си - просто някой я домъкна у ВУЗа и ми стана интересна, че беше по-различна от Слак-а вкъщи и.. те така
38-цата още не съм сложил че не остава време, амо вече само по виртуалки (сега съм на Дебиян вкъщи, а вече на бач са ми предимно Федорините вълнения /у виртуалки/)
« Последна редакция: Apr 20, 2023, 20:12 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3171
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2966 -: Apr 20, 2023, 20:15 »
Ама нали не давал работодателя линукси, да не те нафедори с тия виртуалки на служебни машини :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2967 -: Apr 20, 2023, 20:31 »
То с федората ясно, ама какво ще правим с Центос-а?

Появил се е някакъв Rocky Linux, форк на центоса (от основателя на центос), след като редхат стопираха/унищожиха центоса?
Цитат
In December 2020, Red Hat unilaterally terminated CentOS development.[15][16][17][18] In response, CentOS founder Gregory Kurtzer created the Rocky Linux project as a successor to the original mission of CentOS.[19]


https://www.youtube.com/watch?v=c6ob8y2CLLY
« Последна редакция: Apr 20, 2023, 20:37 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2968 -: Apr 20, 2023, 20:52 »
Rocky е само един от 4-5 проекта, които се борят да са наследник. Има даже един от Oracle. Ще стане точно като с CENT. Лека-полека нещата ще се изяснят и ще остане само един като Конар Мак Лауд. И при Цент така беше. И там бяха около четири конкурента. Последни се отказаха „Научен Линукс“ на Церн. И две години по-късно РХ решиха да ги купят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6263
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2969 -: Apr 20, 2023, 21:53 »
Ако щете ми вярвайте, обаче първия линукс до който се докоснах, беше инсталиран на нещо с процесор Интел 386 без копроцесор. Инсталацията беше някъде към 50МВ. Само конзола, без графика. На това същото машинче си играхме да инсталираме и Windows 95. Някъде към осем часа беше борбата, но се получи. Няма да кажа, че си е било работен ден, щото не беше ден, ами нощ. Но успяхме да изпием две двулитрови коли. Още го пиех тогава този боклук
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.