Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 177078 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2940 -: Apr 14, 2023, 02:35 »
Да споделя и аз некои впечатления от първа ръка.. преди време жената като ходи там на неква специлизация в Англия и след месец се прибира обратно на територията и... още след 5 мин, на първата дупка на шосето, още като ни стръска и... усетих как и се насълзиха очите ама хич и не питах защо (ама не беше от радост че се е върнала у дома), после некъв кондуктор ни иска билети - ние имахме и оня се заяде за куфарите с багажа (не че беше кой знае колко) и ние културно си платихме глобата обаче тогава (пост-фактум) за най-голяма изнеада (почти) целия рейс скочи срещу нас (защо сме били платили) Е, как да не се натовариш психически. ( това беше в Софето близо покрай летището)

И един друг случай - ходиха си по едно време жеата и децата до територията (оптимисти - така като ги гледам откакто се върнаха никой не се престраиш още да повтори) и... още първото влизане в магазин и на децата им прави впечаталение (как /ги/ гледа продавачката) и... Тая що ме гледа се едно съм и изял закуската?

Има и един друг дребен проблем - механичната памет... тук  напр. е разрешен завой на червено (вкл. ляв и десен), ако няма друг трафик нито пешеходци, и обик. като караме у БГто се улавяме че понякога завиваме на червено (добре че нна потайни малки улички че досега не е било на проблем)

То у нас и от тотото да спечелиш няма гаранция че няма да ти останат у Черепо (у Дубай и др. дестинации половината пари) Я да видим сега тоя новия, като го нема черепчето дали ще му изплатят всичките кинти или и той ще се нреди на опашката с оплаквачките..
https://news.bg/society/balgariya-ima-nov-127-toto-milioner.html

и за финал както казваше един аавер още в деветдесетте в отговор на въпроса защо не би останал у БГ-то - То тук и да имаш много пари няма къде/за какво/ да ги похарчиш (имаше предвид качествено)

П.П. да вземем да го хванем тоя да го заселим малко у нас я в София - скоро може и в др. градове
https://lifestyle.bg/stars/zashto-arnold-shvartseneger-zapalva-dupka-na-patya.html
« Последна редакция: Apr 14, 2023, 02:37 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3131
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2941 -: Apr 14, 2023, 10:49 »
За тотото, скоро си приказвах с приятел, който редовно пуска фиш при джакпоти. Пак пуснал фиш (и пак не е спечелил), но си поприказвал с някаква служителка там, и тя му казала, че с джакпота положението сега било такова- ако удариш джакпота, не ти го изплащат целия, а на някакви вноски за 14 (четиринадесет!!!) години. Това с 14-те било отскоро, преди били 7 (седем) години за изплащане.
За чужбинско- бях останал с хубаво впечатление от Израел, споменавал съм преди, че съм посещавал тая държава. Но беше много отдавна. Конкретно в Хайфа- слязохме от кораба, там граничния контрол ни направи едни пасА - една сгъната на две листовка, с имената, печат там, срок на престоя, снимка, това представяваше пасОто. Пристанището беше доста далеко от града, обикаляхме (бяхме група 3-4 души) и накрая попаднахме на един патрул от трима техни полицаи, с автомати. Провериха ни пасата и като видяха, че всичко ни е редовно, обясниха как да стигнем до града, и дори спряха една кола, която излизаше от пристанището (не такси) със сам човек вътре- нещо там си приказваха с шофьора, шахара-махара на техния език, качиха ни в колата и шофьора ни остави в града. В града всичко подредено, почистено, много полиция, с автомати, но като ги питаш нещо, любезни. Но пък и големи търгаши- първия случаен гражданин, който питахме, къде има банка да обменим пари, веднага ни предложи той да ни обмени, и то на един курс, с който ни удряше с 1/3 в цената  ;D
В Испания също бяха много любезни полицаите.
« Последна редакция: Apr 14, 2023, 10:51 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2942 -: Apr 14, 2023, 15:07 »
Ще пиша на теб, вместо да отговарям на Спеца, че Унгария и Русия хич не са добър пример.


Има и един друг дребен проблем - механичната памет... тук  напр. е разрешен завой на червено (вкл. ляв и десен), ако няма друг трафик нито пешеходци, и обик. като караме у БГто се улавяме че понякога завиваме на червено (добре че нна потайни малки улички че досега не е било на проблем)


Имаше и у нас (даже мисля, че все още си бил тук) такава точка в правилника, че можеш да направиш завой (но само десен) на червено. После бързо го отмениха. Но изобщо не сте единствените минали на червено. И при тях е вече механична памет. Повечето хора у нас считат, че това правилата (не само за движение) са нещо, което не се отнася до тях.

Оттук и безкрайните неразбории (не само дупките) у нас. Всеки прави, каквото му скимне и не си задава въпроси дали е правилно, дали съвестта се обажда.

=*=

У нас не могат да се правят големи неща. И не е само, защото сме бедни. Чисто териториално, чисто географски сме малки. И в границите от Сан Стефано да бяхме, пак щяхме да сме малки.

У нас или правиш нещо, което е за вътрешна употреба или бягаш. От тук няма как да правиш нещо за света или на световно ниво.

Има някакви изключения разбира се, там стените за катерене и други (малко на брой) неща. Но дори на такива успешни им е тясно. Въпросната Walltopia много отдавна не е българска компания, а само част от производството и маркетинга ѝ е тук. Да българин все още е начело на тази компания, но това е от инерцията. Той не е мажоритарен, а минотарен собственик.

Същото е във всяка сфера. Ако ще си музикант, не можеш да си нещо повече от посредствен, ако живееш тук. Ако си спортист, трябва да тренираш навън с чужд треньор, за да постигнеш нещо.

С всичко е така.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5298
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2943 -: Apr 15, 2023, 09:08 »
Ето я............

https://automedia.investor.bg/a/2-novini/52959-eto-ya-nay-posle-novata-tesla
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2944 -: Apr 17, 2023, 00:26 »
Ей това не очаквах и браузърите цензурират вече
на колко тук не им се отваря следната стр. - https://www.youtube.com/watch?v=zCi9i3daO0g
а тази напр. я отваря - https://www.youtube.com/watch?v=dtzPcW4cECk

напр. на мен лисика ми пише

Blocked Page

An error occurred during a connection to http://www.youtube.com.

а либре вълчан (по Гого) ми я отваря без грешка

очевидно блокажа не е от "провайдъра" а е от браузъра щото друг браузър я отваря
нямам никакви добавки на лисичока дето блокират страници
« Последна редакция: Apr 17, 2023, 00:32 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2945 -: Apr 17, 2023, 07:39 »
   firefox,chrome,palemoon,opera,vivaldi,maxton (последния по-добре във виртуална машина...).

   Виж каква сюрия от браузъри ти изредих.
Aми,батко,все в някой ще потегли ...
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2946 -: Apr 17, 2023, 07:51 »
Ей това не очаквах и браузърите цензурират вече
на колко тук не им се отваря следната стр. - https://www.youtube.com/watch?v=zCi9i3daO0g
а тази напр. я отваря - https://www.youtube.com/watch?v=dtzPcW4cECk

напр. на мен лисика ми пише

Blocked Page

An error occurred during a connection to http://www.youtube.com.

а либре вълчан (по Гого) ми я отваря без грешка

очевидно блокажа не е от "провайдъра" а е от браузъра щото друг браузър я отваря
нямам никакви добавки на лисичока дето блокират страници

При мен и двата линка, този с chrome/chromium и този с firefox се отварят без проблем.
Може все пак да е нещо с доставчика (филтриране на по-високо ниво), виж дали ще отвори през прокси.

PS: това от компютър, не от телефон  :)
« Последна редакция: Apr 17, 2023, 07:54 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2947 -: Apr 17, 2023, 09:53 »
Ей това не очаквах и браузърите цензурират вече
на колко тук не им се отваря следната стр. - https://www.youtube.com/watch?v=zCi9i3daO0g
а тази напр. я отваря - https://www.youtube.com/watch?v=dtzPcW4cECk

напр. на мен лисика ми пише

Blocked Page

An error occurred during a connection to http://www.youtube.com.

а либре вълчан (по Гого) ми я отваря без грешка

очевидно блокажа не е от "провайдъра" а е от браузъра щото друг браузър я отваря
нямам никакви добавки на лисичока дето блокират страници


При мен имам LibRedirect, който между другото за разлика Privacy Redirect не се справя с google.com, пълен срам. Налага се да ползвам и двете едновременно, едната само за Гългъл.

Та като отворя https://www.youtube.com/watch?v=zCi9i3daO0g ме праща на места като https://inv.vern.cc/watch?v=zCi9i3daO0g.
« Последна редакция: Apr 17, 2023, 09:55 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3131
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2948 -: Apr 17, 2023, 09:59 »
През тор браузър, опера зад впн и файърфокс зад впн го отваря обманутия россиянин при мен :)
Чист файърфокс не съм пробвал, той ми е само за НАП и др. държавни системи.

Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2949 -: Apr 17, 2023, 17:19 »
Не е въпроса за обманутия россиянин, а че вече и браузърите цензурират, ако беше на ниво доставчик или ОС щеше и либреволфа да е така (а той си е жив лисок но без телеметрията до кораба майка) а той си работи

Даа забравих да спомена че се появи след последното обновяване т.е. Уиндоус с ФФ 112.0 (либрето и то със 112 го отваря)

Хах - колко интересно, днес тоя същия линк вече ми го отваря, което ме навежда на мисълта че вероятно онлайн сървиса който ползват вероятно се бил временно сбъгясал.. (т.е. вероятно сървиса е нямал достъп в тоя момент до тоя клип, а съобщението е подвеждащо като че ли аз нямам /а аз имам, но т.е. нямам заради бъгливия сървис/). или нещо там са си правили А-Б тестинг
А съобщението си беше чист текст на черен фон (с тъмна тема съм), не е като съобщенията от тубата на фон от бял шум, и изглеждаше като да е от браузъра а и нямам никакви филтриращи добавки.
Което означава само едно - добре дошли в ерата на цeнзурираните браузъри


П.П. и да уточня само - не бе само "обманутия россиянин" просто той преля чашата, а преди това ми блокира още 2-3 клипа, предимно безобидни песни (Виктор Цой - Группа Крови и т.п.)
« Последна редакция: Apr 17, 2023, 17:38 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3131
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2950 -: Apr 17, 2023, 18:37 »
..
Даа забравих да спомена че се появи след последното обновяване т.е. Уиндоус с ФФ 112.0 (либрето и то със 112 го отваря)
..

Не си ли на линукс?? С такова впечатление съм останал..

П.П. Не го знаех тоя Librewolf, сега се зачетох, ще го пробвам.
« Последна редакция: Apr 17, 2023, 19:03 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2951 -: Apr 17, 2023, 21:01 »
А бе на Линукс съм ама на работа не дават...

Та мисълта ми е че.. ако беше нещо НЕ от браузъра то и на други(те) браузъри нямаше да ме пуща.
Гугъл не изрови нищо баш за тая "грешка"
..и реших да питам некой друг дали му се е случвало (или ще му се случи като проследи линка, ама.. поради часовата разлика и ОС разликите, явно никой не повтори, а и аз не направих снимка)

- Не беше стандартната страница дето предупреждава - внимавайте с тоя сайт но ако искатe да продължите на собствен риск - може

П.П. Сега като се замислих може и да е "бъг" само на Уиндоуската версия на ФФ, но както и да е - вече ме пуща и оттам. Благодаря на отзовалите се  [_]3

П.П.П. А за тоя другия браузър преди време някой оттук беше ме насочил... имам и др. браузъри но изрично пробвах с този че той си е жив ФФ
LibreWolf
A custom version of Firefox, focused on privacy, security and freedom.
« Последна редакция: Apr 17, 2023, 22:07 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2952 -: Apr 17, 2023, 22:26 »
А бе на Линукс съм ама на работа не дават...

То и аз съм в същото положение. Никога не съм работил за себе си и съответно никога на ГНУ/Линукс. Работодателя не дава да си избираш.


А за тоя другия браузър преди време някой оттук беше ме насочил... имам и др. браузъри но изрично пробвах с този че той си е жив ФФ
LibreWolf
A custom version of Firefox, focused on privacy, security and freedom.

Преди две години или колко, бях решил да го пробвам. Много се разочаровах, че е само 64 битови платформи. Така и не го видях. Беше някакъв Windows 7.
« Последна редакция: Apr 17, 2023, 22:47 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2953 -: Apr 18, 2023, 23:20 »
Днес пак ми го направи тоя номер (веднъж, после се само/оправи) - тоя път имам снимка (не че ще помогне особено)  ???
Gogo

Интересното е, че като стане тъй и Ф5 не помага ( а Ф16 още нямаме :P ), после се оправя от само себе си на случаен принцип (засега само на тубата ми го прави)
« Последна редакция: Apr 18, 2023, 23:23 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2954 -: Apr 18, 2023, 23:31 »
Gogo

Заредих изображенията, после и PostImage (през MortyProxy) отворих и на Download цъкнах, после чак service tor restart пуснах. Чак накрая се усетих, че не PostImage ме блокира, а това е картинката :'(

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear