Автор Тема: Най-малоумната компютърна работа която сте срещали или работили!  (Прочетена 2021 пъти)

tyuio

  • Гост
Гледам една обява тука за уеб програмист дето се иска да знае една програма за картинки няма да и споменавам името и една за писане на код която незнам защо е желателна все еднао има значение дали ще ползваш нея или нотпада ако си на уин - нали трябва да работи какво значение има. Та на темата за малко работих за една фирма която също няма да споменавам май даже вече я няма. Та иска да направя редирайн на едино сайтче. Та шефа ми праща едни файлчета да ги погледна и да ди оправяяя.
Ок, всичко е наред докато се оказва че ми е пратил изходен код на страница на джуумла дето е свалена от това което вижда браузера. И после спори че това си е чист хтмл и цсс и нямало никакво пхп а аз сам некадърния и за това не рабо като я качи :) Когато го попитах от къде е за да я видя цялата той отказа , сещайте се :)
Та на въпроса вие с какво сте се сблъсквали ?
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Гледам една обява тука за уеб програмист дето се иска да знае една програма за картинки няма да и споменавам името и една за писане на код която незнам защо е желателна все еднао има значение дали ще ползваш нея или нотпада ако си на уин - нали трябва да работи какво значение има. Та на темата за малко работих за една фирма която също няма да споменавам май даже вече я няма. Та иска да направя редирайн на едино сайтче. Та шефа ми праща едни файлчета да ги погледна и да ди оправяяя.
Ок, всичко е наред докато се оказва че ми е пратил изходен код на страница на джуумла дето е свалена от това което вижда браузера. И после спори че това си е чист хтмл и цсс и нямало никакво пхп а аз сам некадърния и за това не рабо като я качи :) Когато го попитах от къде е за да я видя цялата той отказа , сещайте се :)
Та на въпроса вие с какво сте се сблъсквали ?
Мой приятел
Търсят  линукс админ , отива човека всичко минава 6+ .  Идва 6 часа   и  шева  отишал при него и му  дава 2 крушки  вънка лампите са изгорели да ходиш да ги смениш.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
хаха като не са го накарали да прекара 100 метра utp и да сложи 10 камери пак е добре  ;D
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
@Може да се приеме като офф топик ама.. си е по темата!  ;D
http://images3.webpark.ru/uploads54/pod02/17_podborka_75.jpg
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
хаха като не са го накарали да прекара 100 метра utp и да сложи 10 камери пак е добре  ;D
хаха като не са го накарали да прекара 100 метра utp и да сложи 10 камери пак е добре  ;D

Да бе подал си е човека молбата не за  техник на крушки  и там тем подобни а за админ ...
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Не ми се говори! :) Ще изпиша ...
Две компютърни фирми за продажба на КТ, в които работих в сервиза. Първата фирма имаше няколко дейности, измежду които и отпушване на канали. Е, наложи ми се да им бъда шофьор няколко пъти. И в двете ми се наложи да участвам в преместването на друг адрес, но във втората се наложи да участвам в ремонта на помещенията. Разрушавах бетонни плочи, с чисто нов бус изхвърляхме строителните отпадъци на сметището, лепих теракот, монтирах окачен таван ... И се справях добре!  :D Нищо не си измислям и не се шегувам.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Като бях студент  1 курс  айде и 2-ри се хванах да работя на златните като пиколо. Идеята беше да посрещам гостите и да ги настанявам по стаите. ( и други малки неща свързани с тях)  Но бях  ходил да боядисвам стаи ,  носих боклука на камериеките , ходих в кухнята  да сервирам като нямаше достатъчно  келнери. Да не разправям  , че съм бил и ОТЗ. Но  чашката приля когато трябваше да ставам и общ работиник. И заради това че не се съгласих да  мъкна кеговете с бира  ме махнаха а колегите останах. Всички пиколата изпълняват тези задачи , ако някои е работил тази работа може да го потвърди.
И за сетен път се убеждавам , че тука в бг един работник трябва да разбира от всичко подаваш си молба да работиш една работа , но се потготви да работиш много други дейсноти
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Сещам се за един казармен виц.

Строява се ротата и командира пита:
- Има ли сред вас програмисти....
Две, три плахи ръце се вдигат.
- Хайде идвайте, има един вагон компютри за разтоварване.....
« Последна редакция: Dec 18, 2009, 21:36 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.