Автор Тема: Става дума за mysql сървъра. :)  (Прочетена 2255 пъти)

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Здравейте,
Със Slackware 13.1 x64 съм и става въпрос когато се инсталира нещо някоя система примерно е107, php-fusion и да не е готова система сам да си пиша нали система с config файл ако напиша за mysql server ne7work.com нестава или ne7work.com:3306 също става само с localhost как да направя и външни лица да могат да ми ползват сървъра?
Мерси предварително!
Поздрави, Александър.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #1 -: Feb 15, 2011, 22:01 »
Редактирай стартиращия файл /etc/rc.d/rc.mysqld
Трябва да коментираш Skip=skip_networking
А после виж и firewall правилата на машината и на рутера, ако има такъв.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #2 -: Feb 16, 2011, 00:10 »
Връзката ми на нета е DHCP с кабел директно в лан картата не ползвам рутери друго не ми е нужно да конфигурирам освен да го коментирам това и да рестартирам mysqld ?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #3 -: Feb 16, 2011, 11:04 »
Код:
# vi /etc/my.cnf

Намираш секцията: [mysqld]
Код
GeSHi (Bash):
  1. bind-address=YOUR-SERVER-IP

Просто си добавяш твоето IP. Ама ти като си с DHCP връзка не знам след рестарт какво ще правиш (като ти даде ново IP).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

triel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 36
    • Профил
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #4 -: Feb 16, 2011, 11:52 »
Просто си добавяш твоето IP. Ама ти като си с DHCP връзка не знам след рестарт какво ще правиш (като ти даде ново IP).

Тогава защо изобщо да set-ва bind-address? MySQL по default си слуша на всички възможни адреси, стига да не е set-нат skip-networking.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #5 -: Feb 16, 2011, 11:54 »
Просто си добавяш твоето IP. Ама ти като си с DHCP връзка не знам след рестарт какво ще правиш (като ти даде ново IP).

Тогава защо изобщо да set-ва bind-address? MySQL по default си слуша на всички възможни адреси, стига да не е set-нат skip-networking.

Моляяя - mysql слуша само на 127.0.0.1 при default instalation!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

triel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 36
    • Профил
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #6 -: Feb 16, 2011, 12:09 »
Моляяя - mysql слуша само на 127.0.0.1 при default instalation!

Аха, в Debian-базирани системи. И то защото bind-address е вече set-нато на 127.0.0.1. Но той говори за Slackware, където се ползват vanilla packages. И когато казвам, че MySQL слуша по default на всички адреси, не говоря за тази или онази дистрибуция, а за vanilla packages.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #7 -: Feb 16, 2011, 15:42 »
Аха, в Debian-базирани системи. И то защото bind-address е вече set-нато на 127.0.0.1. Но той говори за Slackware, където се ползват vanilla packages. И когато казвам, че MySQL слуша по default на всички адреси, не говоря за тази или онази дистрибуция, а за vanilla packages.

Разбирам, явно има разлика. Моя е грешката.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

edmon

  • Гост
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #8 -: Feb 16, 2011, 17:10 »
Аха, в Debian-базирани системи. И то защото bind-address е вече set-нато на 127.0.0.1. Но той говори за Slackware, където се ползват vanilla packages. И когато казвам, че MySQL слуша по default на всички адреси, не говоря за тази или онази дистрибуция, а за vanilla packages.

Разбирам, явно има разлика. Моя е грешката.

Грешката е  в слакуер , че слухти навсякъде после се чудиш що някой ти бърка в маиескюела
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #9 -: Feb 16, 2011, 17:27 »
Статично ми е IP-то за защита след като ми е външен сървъра какво мога да направя значи? :) Това за бинда за какво е?
Активен

triel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 36
    • Профил
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #10 -: Feb 16, 2011, 18:28 »
Статично ми е IP-то за защита след като ми е външен сървъра какво мога да направя значи? :) Това за бинда за какво е?

Направи това, което laskov ти е казал още в втория post в тази тема.

Грешката е  в слакуер , че слухти навсякъде после се чудиш що някой ти бърка в маиескюела

Всъщност в /etc/rc.d/rc.mysqld има enabled skip-networking, така че по подразбиране слуша само на UNIX socket. Сигурно се предполага, че ако знаеш къде и как да си активираш networking-а, ще знаеш и как да ограничиш на кои IP-та да слуша.
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #11 -: Feb 17, 2011, 00:46 »
Когато направя това и вече могат външни хора да ползват mysql сървъра ми когато им направя акаунт трябва ли да се правят някакви защити и как или той си е защитен mysql сървъра? :)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #12 -: Feb 17, 2011, 12:06 »
Не съм сигурен, че знаеш какво точно искаш да направиш и какви точно услуги ще предоставиш твоите "външни хора". Ако искаш виж тука едни уроци :) Научи.ме
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #13 -: Feb 18, 2011, 04:09 »
Имам предвид дали самия mysql сървър на slackware-а си е защитен като е chown от mysql user и е с парола и всичко е както трябва. :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Става дума за mysql сървъра. :)
« Отговор #14 -: Feb 18, 2011, 11:03 »
Ми най-добре ще е да го chroot-неш mysql-a някъде на друго място.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
MySql малък проблем.
Хардуерни и софтуерни проблеми
Marto 6 4457 Последна публикация Sep 25, 2002, 12:32
от
mysql въпрос
Настройка на програми
dumi 0 1368 Последна публикация Oct 08, 2003, 06:42
от dumi
Perl + CGI,DBI + Mysql ili PHP + Mysql
Общ форум
jica 3 5165 Последна публикация Sep 07, 2004, 17:02
от jica
Mysql проблем със стартирането(mysql.sock missing)
Настройка на програми
coveka 6 6982 Последна публикация Mar 01, 2008, 22:02
от coveka
Mysql: can't connect to local mysql server
Настройка на програми
wonder 1 5357 Последна публикация Mar 16, 2008, 01:17
от neter