Автор Тема: Здравейте, искам да направя ъплоуд лимит скорост на апаче сървъра ми.. :)  (Прочетена 1907 пъти)

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Здравейте,
<thumbs> fajita: bandwidth
<fajita> See mod_cband mod_bwshare mod_bw mod_evasive mod_limitipconn. mod_cband seems to be the most feature rich and well documented. Please share any experience with any of these.
Искам да разбера именно как мога да си сложа някой от следните модове или трябва всичките не ми е ясно? :)
Но искам да огранича ъплоуда на апаче сървъра ми на 1 мб/с :) За да не ползва всичката ми ъплоуд скорост. :)
Поздрави, Александър.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Не съм се сблъсквал до момента с твоя проблем, но сега в google.com намерих всеки един модул как се инсталира и как се конфигурира. Всеки един модул си е за него си - т.е. не трябва да ги инсталираш всичките за да си ограничиш трафика.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Забравих да спомена, че съм със Slackware 13.37 :)
Активен

nigl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Предполагам можеш да използваш правила в иптаблес и да ограничиш трафика в разумните граници/брой конекции/ към фтп порта. Не е много коректно решение пък и вие бистрите други системи.
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Е защо като си има мод, но не знам как да го ползвам на Slackware 13.37? :)
Моля помогнете ми. :(
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Принципно става с команда
Код:
a2enmod ime_na_moda
Трябва да имаш инсталиран въпросният модул, в слакуер не зная как е, но пробвай.
btw когато правиш ъплоуд към апаха, това за сървъра се явява даунлоуд.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Здравейте, сложих mod_cband, но аз не искам да ограничавам трафика.. а искам да огранича ъплоуд скороста която ще ми ползва апаче сървъра да е 1 мб/с? :( ???
Активен

nigl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Виж сега колега! Прочети малко и ако дадеш успешна дефиниция за скорост и трафик/визирам мрежови трафик/, и споделиш за какво служат модулите които си избрал, най-вероятно в края на поста си ще имаш решението.  Предпологам, не очакваш някой да седне да разучава вместо теб, за да може да ти ги обясни по-добре.

===============
Ако все пак ти се изплъзне, сигурен съм, че в този случай някой от съфорумците може да се смили и да ти даде готово решение.
« Последна редакция: May 19, 2011, 07:48 от nigl »
Активен

tux_1989

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: slackware 13
  • Window Manager: fluxbox
    • Профил
Изтегли сорс кода на mod_bw аз го намерих само тук >>> http://ivn.cl/category/apache/  и го компилирай
към апаха
./configure --with-apache=../apache_2.2.17 --with-bw --prefix=/usr/bin/apache --enable-module_bw-so
И погледни тук http://ivn.cl/category/apache/
Активен

Once you get Slack you'll never get back