Автор Тема: RedHat 9 емулиран на VMware под Windows  (Прочетена 2491 пъти)

xb00t

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
И аз като всеки 1337 h4x0r реших да сложа Linux на собствената машина, ама до слагането го докарах. Наистина искам да разуча що за чудовище е т'ва добиче Linux-а, но на първо време ми трябва да си прекарам интеренета през него. И стигаме до първият въпрос:

- Как да си пусна интеренет на RH9 емулиран на VMware под Windows? (Модема ми е през USB)

След като 'вече сме мобилни' бих искал да знам от каде мога да намеря нещо като 'The Idiot's Guide To Linux' за да се пообразовам.
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
RedHat 9 емулиран на VMware под Windows
« Отговор #1 -: Nov 11, 2004, 20:05 »
малко не съмнява да успееш да го подкараш, но дано някой помогне. Добре е да кажеш какъв модел е модема. Също така си вземи един live линукс от рода на suse 9.2 live и пробвай без да качваш нищо на харда.
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

xb00t

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
RedHat 9 емулиран на VMware под Windows
« Отговор #2 -: Nov 11, 2004, 20:32 »
Еми модема е на доставчика ми (NTL) и е тяхно производство - ntl:home 200 е като гледам. Неискам live дистрибуция защото предпочитам а си щракам из Windows-а докато се занимавам с Lin-a.

Edit:
Сега като го разгледах по обстоино виждам че пише USB Cable Modem 351000
Активен

Pinball_Master

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 447
    • Профил
    • WWW
RedHat 9 емулиран на VMware под Windows
« Отговор #3 -: Nov 11, 2004, 20:50 »
Отдавна използвах вмварето, но доколкото си спомням имаше допълнителни модули, които се зареждаха, за да се направи бридж до вина, а от него пък имаше някакво шерване на връзката....
Защо просто не си качиш Линукса на друг дял на диска - чрез тази емулация ползваш малка, ма много малка част от предимствата на Линукс, а и ти смуче яко ресурси.... Демек ни едното - ни другото.
Качи си спокойно някой по-новичък Линукс на харда, пък да помагаме тогаз...
Успех )
Активен

pinball-bg.org   pinball-bg.info - Българският сайт за Флипери
Debian/GNU Linux - Sarge - Kernel 2.6.7 - KDE 3.2.3

  • Гост
RedHat 9 емулиран на VMware под Windows
« Отговор #4 -: Nov 11, 2004, 21:12 »
Много съм съгласен с брат Pinball_Master. Но ако все пак държиш можеш да направиш следното. Карам по памет, (използвах VMware отдавна) та значи при настройката на емулацията - там където те пита нов или стар файл да използваш - избираш стар и добавяш едно нет устройство, което трябва да ти прави връзка директно с настройките на бозата. Във версията която използвах изглеждаше като символа на лан карта.
Дано малко помогне това. Успех.
Активен