Автор Тема: MORPG за Линукс?  (Прочетена 1466 пъти)

kamos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
MORPG за Линукс?
« -: Sep 03, 2005, 09:50 »
Търся си игра подобна на Лайн Ейдж 2, която да има български сървър и да може да се играе под Линукс.....
Из форума има доста постове за Уърлд оф уоркрафт, но досега никой не е дал как конкретно става това- инсталация, адрес на сървъра и т.н.
Ако знаете някоя друга игра , моля дайте линк или торент..
Му онлайна просто отказа да се инсталира, като съобщението за грешка което ми даде беше, че трябвало да имам инсталиран ActivX........
Активен

dbaniza

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
    • Профил
    • WWW
MORPG за Линукс?
« Отговор #1 -: Sep 03, 2005, 11:30 »
Първо ще кажа, че има адски много опън сорс MMORPG-чета, но повечето не са доършени и никоя от тях доколкото знам няма сървър в българия. Един многообещаващ проект е например Worldforge, а иначе можеш да се поразтърсиш в The Linux Game Tome.
А за комерсиалните онлайн игри - почти никоя от тях няма официален порт (или поне аз не се сешам за такава), но повечето можеш да играеш с емулация, примерно с wine или cedega. В интернер има много howto-та по темата, поразтърси се малко и в гуугъл.

ПС: Как точно си се опитал да инсталираш MU Online?
ППС: Замислял ли се да станеш малко по-хардкор и да почнеш да играеш MUD-ове? Пробвай aAchaea.
Активен

kamos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
MORPG за Линукс?
« Отговор #2 -: Sep 04, 2005, 09:15 »
Ами изтеглих първо един клиент на МУ от български сървър , той се разархивира/и под уайн и под кедега 4.3.1 / и когато се опитах да стартирам инсталираната игра ми даде съобщението за грешка, че нямам АктивХ инсталиран.....
След това изтеглих клиента от официалният сайт и резултата стана два на нула за Му
Активен

melkor

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
MORPG за Линукс?
« Отговор #3 -: Nov 05, 2005, 08:58 »
Използвай Cedega а не Wine. И аз имах същия проблем преди време. Също така в конфиг файла на cedega-та изключи употребата на FreeType fonts, за да не ти излизат йероглифчета вместо текст.

П.П. - И следващия път използвай търсачката. Всичко това е описано в една друга тема за MU Online.
Активен

There is a Dark place inside each of us...

ivak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 156
    • Профил
MORPG за Линукс?
« Отговор #4 -: Nov 07, 2005, 23:38 »
хвърли едно око тук. няма сървър в bg, но инак изглежда много прилично. има native линукс клиент, вече може да се играе и най-важното - безплатно е.
Активен

Cлoжнитe пpoблeми имaт пpocти и лecни зa paзбиpaнe гpeшни oтгoвopи.