Автор Тема: Donate to iPodder  (Прочетена 1359 пъти)

dbaniza

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
    • Профил
    • WWW
Donate to iPodder
« -: Jan 06, 2006, 23:09 »
Както си цъках преди малко на компа изведнъж ми изскочи прозорец с именно такова заглавие, идващ явно от работещия си в бекгроунд-а iPodder (програма за проследяване и сваляне на подкаст-ове, а и вече май се казва "Juice"). За съжаление затворих прозореца и не мога да ви изцитарам останалото съобщение съвсем точно, защото пишеше доста интересни работи, като например как моето дарение ще укоражи екипа да работи още по-добре по проекта, а и как дарението ми допринася "свободния софтуер да остане free as in free speech". Не знам, то може и да е вярно това, ама трябва ли да ми го завират в носа така? Дори и да имах пари (а аз съм ученик и наистина нямам) след този мизерен попъп на пук пък няма да им дам. А програмата при това си е много качествена...
Е, да, има6е опция "Не съм плащал и няма и да плащам така че спри да ме ръчкаш" но това по никакъв начин не ми попречи да се издразня че вече и опън сорс програмите имат попъпи с... молби юзерите едва ли не да си платят за тях.
Вие какво мислите?

ПС: Ето, пак се появи... аман
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Donate to iPodder
« Отговор #1 -: Jan 06, 2006, 23:22 »
Не мисля, че е голям проблем. Все пак хората отдават доста от свободното си време. Пък и никой не те задължава да плащаш нищо.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

dbaniza

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
    • Профил
    • WWW
Donate to iPodder
« Отговор #2 -: Jan 10, 2006, 11:00 »
Напълно наясно съм че хората отдават от свободното си време а и наистина смятам че те и още много други опън сорс проекти заслужават да им се дарява повече. Въпроса е там че не е правилно поне според мен по толкова груб начин (не бяха ли  дразнешите попъпи една от причините да мина трайно на линукс?) да се намеква хората да направят дарение. Смисъл да, не е кой знае какво, но е дразнещо, а и има по-скоро обратен ефект (поне върху мен).
Активен

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
Donate to iPodder
« Отговор #3 -: Jan 10, 2006, 12:19 »
Не смятам че има какво да им се сърдиш на разрабочците - истината е че в някои проекти хората са посветили цялото си време и реално се издържат само от даренията на потребители - първи в главата ми изниква битторент... Не всеки, който има възможност и желание би се сетил да направи дарение, така че не виждам нищо лошо в това разработчиците да включат някой напомнящ момент в продукта си. Азуреус също прави така от време на време. В това няма нищо лошо, а аргументи като минах на линукс да бягам от изскачащите прозорци са смешни. Имайте в предвид че това софтуера да е своден като речта е много по-важно от това той да е безплатен като бирата. Ако това с изскачащите прозорци не ми харесва - променям кода и съм в джаза... Както и да е - живеем в трудни времена в бедна държава, повечето хора не виждат нещата в перспектива а се вълнуват само от повърхностни неща като цена например...
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!

dbaniza

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
    • Профил
    • WWW
Donate to iPodder
« Отговор #4 -: Jan 10, 2006, 23:17 »
Хм, дам, прав си напълно. И по принцип нямам нишо против "напомнящи моменти" за дарения, но това при iPodder наистина къртеше мивки съжалявам. Както и да е, осъзнавам че бях в грешка до известна степен.
Но нали все пак този форум е и за това, да се покаже перспективата на тези които не я виждат...
Активен