Автор Тема: Проблем с инсталация на УБУНТУ  (Прочетена 560 пъти)

garvanat

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте, от няколко дни се опитвам да инсталирам Убунту, но не се получава. Първо машината е HP Compaq 6910p. Пробвах поне 5-6 различни имиджа ефекта е един и същ. Боотвам от диска. Появява се:

После черен екран на който горе в ляво мига маркер и това е диска спира да върти и до тук. Единственето което мога да направя е по време на по горното изобажение да натисна някое копче и ми излиза това меню:
От тук пак същото и при инсталация и при пускане за проба.
Пробвах и през Windows инсталатова wubu.exe под уиндоус зарешда и след рестарта избира убунту и после пише че трябва да се довърши инсталацията, но отново нищо не се случва. ...
Пробвах различни имиджи различни версии......
« Последна редакция: Mar 04, 2013, 23:11 от garvanat »
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Проблем с инсталация на УБУНТУ
« Отговор #1 -: Mar 04, 2013, 23:23 »
Натискаш F6 когато ти се появи менюто на инсталатора. Там търсиш нещо от рода " ACPI off / disable ".
И някои alternate-images на Ubuntu не поддържат "Try Ubuntu without installing it" - поне преди съм попадал на такива.
Активен

garvanat

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Проблем с инсталация на УБУНТУ
« Отговор #2 -: Mar 05, 2013, 21:45 »
Здравейте, мисля че проблема се оказа в видео картата ati radeon x2300. Успях да инсталирам само че избрах  nomodeset от F6 менюто. След инсталация избирам Убунту и само черен екран. Успях да вляза в рековери мод. Четох опитвах се да инсталирам, драйвери и в крайна сметка до никъде... Като следвам дадените указания за инсталация на fglrx (мисля че така беше) драйвера след ребоот си влиза в нормалния мод, но няма никакви икони нищо само wallpaper. https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/fglrx-installer-updates/+bug/1069199 Тук намерих, че това било бъг и решението е деинсталиране на драйвера. И след като го махна се връщаме в началотo при нормален мод черен екран, а при рековери всичко е наред.

Моля ако знаете как да реша проблема, четох за доунгрейд на xorg (нямам идея какво е това), но имаше код който опитах ефект е същия.

Тъй като съм very beginner  ;D може да ме посъветвате и за друга дистрибуция която да работи в тази видеокарта :)

Поздрави
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Проблем с инсталация на УБУНТУ
« Отговор #3 -: Mar 05, 2013, 23:12 »
Когато ти излезне менюто на GRUB (bootloader-a) с инсталираните ОС , избираш си Убунтуту и натискаш клавиша "E". Търсиш реда, където пише quiet splash или нещо подобно.Отиваш на него и пишеш "radeon.modeset=1" (без кавичките).
НЕ НАТИСКАШ "ENTER", а F10. Tрябва да стартира безпроблемно.  Aко всичко е наред, отваряш със sudo gedit /etc/default/grub  и търсиш следния ред GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="нещо-си" и дописваш същото - radeon.modeset=1
Записваш промените във файла и в терминал пишеш:
sudo update-grub
Активен