Автор Тема: Feeds 2 SMS  (Прочетена 8550 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #45 -: Jul 16, 2010, 09:43 »
Виждам го в опашката на пощенския сървър, от който се опитвам да пратя sms-а. Ти няма как да го видиш, тъй като твоите съобщения стоят в опашката на Gmail сървъра.
Точно в момента им звънях по проблема, тъй като все още съм блокиран. Един там ми каза, че ще направи нещо и, като приключим разговора, 1-2 минути по-късно да си рестартирам телефона. Не се сещам каква връзка може да има нулирането на лимита и рестартирането на телефона (този лимит едва ли се кешира в апарата ми, а новото свързване към мрежата да задейства някакви системи там... би трябвало лимитът да се чете динамично), та ми се струва, че не ме е разбрал за какво говоря и се опитвам да се свържа пак, но не вдигат. Да не им звъниш и ти сега и да са заети с теб? На тълпи с блокирани mail2sms услуги ще станем :D

Хахаха. Не, не им звъня - а тоя дето ти е казал да си рестартираш телефона явно е бил само от съпорта, дано да каже на някой от по-разбиращите. Тука се сещам как helpdesk-а на Interbild карат хората като нямат нет да си рестартират рутерите или XP-тата :D. (явно в повечето случаи помага, щом продължават да го правят ;) ). Кажи после дали има ефект и ако, Да, да се обадя и аз.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #46 -: Jul 16, 2010, 10:31 »
Оле, оле започнах да получавам sms-ите от вчера...ужас, и пак няма спиране...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #47 -: Jul 16, 2010, 11:17 »
Късметлия. Аз още съм блокиран.
Я да сложа опция човек да си избира по колко sms-а да получава от feed-овете. Малко след дъжд качулка се получи за нас двамата, но поне ще свърши работа за други, които решат да ползват скрипта, и ако решат да се флууднат, ще знаят, че сами са решили така. Редактирах скрипта в поста от първата страница и прикачения файл в поста ми по-горе.
При стойност '1' скриптът ще изпраща един sms от този feed (с последната новина), независимо колко нови записа има. При стойност '2' ще изпраща 2 sms-а (с последната и с предпоследната новина, ако има такава) и т.н.

P.S.: Изпращането на sms-и през услугата mail2sms и през сайта на Mtel минава през различни алгоритми (обърни внимание, че sms-ът се получава от друг номер), така че не може да се използва за проверка дали е блокирана, поради достигане на лимит, услугата mail2sms за този телефон. От друга страна, captcha-та за вход в сайта на Mtel е дупчеста, та се чудя дали да не драсна версия на скрипта с пращане на sms-ите през формата в сайта на Mtel ;D
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #48 -: Jul 16, 2010, 11:23 »
От друга страна, captcha-та за вход в сайта на Mtel е дупчеста...

Амм това вярно ли е? Смисъл "дупчеста" - не знам как ще я генерираш в скрипта, а й после номер на който да се получава смс-а. Абе ако стане кажи :).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #49 -: Jul 16, 2010, 14:10 »
Опа, тук се изказах малко прибързано, без да проверя текущото състояние, а отдавна не бях влизал в сайта на Mtel. Преди числата в captcha-та можеха да се познаят по съдържанието в html-а на страницата за вход, но виждам, че сега това е оправено. Но пък има една друга дупка в сигурността на тази captcha, която все още не е оправена. Но няма да обсъждаме тези неща тук, така че, ако някой иска скрипт, който праща sms-и през формата на сайта на Mtel, да си го напише сам :) Е, ти можеш да си провериш личните съобщения след малко де :P

Иначе, и мен щели да ме отблокират скоро, ама трябвало да минат 24 часа от случката. Щом теб те отболираха толкова бързо без заявка, а аз и със заявка трябва да изчакам минаването на 24-те часа, значи всичко е оставено на автоматизация и няма възможност за намеси отстрана на съпорта при различни случаи на флуудване. С което се накланям към мнението, че това рязане на получателите не е добро решение. Но... така или иначе, това мнение е като глас в пустиня :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #50 -: Jul 20, 2010, 14:29 »
Нямат ли край тези смс-и. Баси как съм се нафлудил само :D. neter ти оправи ли се, там с лимита за получаване и изпращане?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #51 -: Jul 20, 2010, 14:46 »
О, да, отдавна вече се изчистих. Но аз имам контрол над опашката в пощенския сървър, а изпратените към Mtel съобщения бяха само 200. Съмнявам се, че съобщенията се задържат кой знае колко в Mtel преди да се получат на телефона ти, така че предполагам всичко, което остава да ти се прати, е в опашката на Gmail. Може да им пишеш (не мога да те упътя къде) за някакво съдействие по изчистване на тази опашка, току виж ти обърнали внимание :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #52 -: Jul 20, 2010, 14:52 »
Да, email-а ще бъде много забавен - "Може ли да ми изчистите опашката на пощенската кутия че си флудя телефона със смс-и" :D :D :D

Ще изчакам още няколко дена, дано да преминат ;)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #53 -: Jul 22, 2010, 18:37 »
Ако някой все пак се интересува лимита на сървъра на mtel за изпращане на sms-и е: 100 броя на ден. Сървъра е активен от 10:30. :D Вече 4-ти ден се флудя :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #54 -: Jul 30, 2010, 09:03 »
Въпросче. Понеже ми писна да се флудя със смс-и реших преди да постигна правилния резултат да си пращам email-ли. И какво правя:
Този ред:
Код
GeSHi (PHP):
  1. $smsto = '359xxxxxxxxx@sms.mtel.net';
го заменям с този:
Код
GeSHi (PHP):
  1. $smsto = 'moq.mail.v.gmail@gmail.com';

Пуснал съм corn-а да рънва скрипта през 10 мин:
Код:
10 * * * * /usr/bin/php /home/eclipse/rss2sms/sms.php
Проверих си пътя ръчно, вярно съм го написал. От делно пак си проверих exim-а. При:
Код:
echo 'Tova e proba' | mail -a 'From: a@b' 359ххххххххх@sms.mtel.net

получавам sms. Обаче не получавам email-ли.
« Последна редакция: Jul 30, 2010, 12:20 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #55 -: Jul 30, 2010, 10:20 »
Още ли се флуудиш? Не се ли изчисти? Послената версия на скрипта не би флуудила, освен ако не се промени стойността на 'maxsend'.
Не получаваш email-и, понеже From адресът a@b не съществува, и Gmail навярно го реже. Затова пък защитата на Mtel не реже писма, идващи с измислен From хедър, и затова получаваш sms-а. А може да се получава и някакъв спор в Gmail заради това, че ползваш твоя адрес за автентикация към smarthost-а и едновременно с това през smarthost-а се праща писмо към същия този адрес с друг хедър. Пробвай да пратиш писмо към друг mail сървър.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #56 -: Jul 30, 2010, 10:30 »
Преди два дена ми писна от смс-и и си спрях mail2sms услугата. И в пощенската кутия на gmail получих около 1 000 писма, че не били пристигнали до телефона ми. След това 3 дена затишие и сега пак си пусках mail2sms. Смених адреса на променливата $smsto. Сега ще наблудавам какво ще стане.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #57 -: Jul 30, 2010, 12:19 »
Работи, праща ми мейли на пощата в abv.bg. Сега ще видим как е с смс-ите.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #58 -: Jul 31, 2010, 13:48 »
Абе има нещо, но не знам къде е. Праща ми един и същи смс по няколко пъти. Пример:
12:10 ми изпраща 10 смс-а.
12:20 ми изпраща 4 смс-а който вече съм получил.
Цифрите са измислени, но смс-ите бяха еднакви. Махнах си телефона и сложих пощата, изчаках да мине време и там така се получи.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #59 -: Jul 31, 2010, 15:41 »
Я пак ми пусни копието на скрипта, което ползваш, за да видя къде е проблемът. И, ако можеш, дай ми описание на реална случка с реални данни. Ако не искаш да споделяш нещо тук, на лични ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Feeds
Предложения за подобрения на сайта
astronom 1 1711 Последна публикация Nov 13, 2005, 12:23
от july