Автор Тема: Изчезва ли капитализмът?  (Прочетена 44182 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #45 -: Nov 04, 2018, 17:37 »
...Искуствения интелект възприема всичко като данни може да обработи огромна част за същото време, за което човек стига до влака от София до Варна. Обаче човек възприема това време като опит. Не съм сигурен, кое от двете е по-полезно. Залагам на опита.
т.нар. (човешки) опит е полезен ...до време
т.е. навремето  при наличие на малко данни (кб) е трябвало да се вземат моментни решения (3-5 сек.)
т.е. ходиш 2-3 пъти на лов и вече знаеш /екстраполираш/ - тука минава/ловува мечката я да стоя по настрана, отсреща са по-едрите шарани я да се наредя и яз там при тях.. докато на ИИ е му трябват 2-3000 до 2-3 000 000 повторения за да научи да не се е..ва с мечките, но пък ще ги симулира и обработи за секунда (две макс.)
Вече идва друга ера - 1) много повече данни - принтера ви печата повече цветове отколкото окото различава, 2) спътници и компютри имат рентгеново, микро вълново и пр. 'зрение', търсачки (в нета) обработват много повече данни отколкото един мозък (а за съжаление все още не сме се научили да съвместяваме повече от един /мозък/, като изчилителна мощ имам предвид а не mIRC чат и пр. простотии) 3) времето за вземане на решения (при съществуващ модел) е < 1 сек.
Още ли мислите че хората имат шанс?  При всичките си ограничения пак много издържахме - ама пък и от др. страна точно те /ограниченията ни/ ще ни довършат (нема страшно така беше и при динозаврите, при ИИ.. не се знае как ще свърши, но пък погледнато от др. страна, създадохме си ги по наш образ и подобие)
« Последна редакция: Nov 04, 2018, 17:42 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #46 -: Nov 04, 2018, 17:47 »
Само че за да отнеме някой короната на САЩ ще трябва да ги бие във война. Не знам кой ще е кандидатът обаче. Китайския военен бюджет е 3 пъти по-малък, а на РФ си е направо мижав (дори Саудитска арабия има по-голям от тях).

   Едно е номиналната сума,друго е доколко ефективно се изразходват
средствата.В САЩистан военните буквално пилеят парите,има всевъзможни
далавери с надути суми (една малка гайка излиза 10 долара,тоалетни чинии
за по 1500 долара  ;D и т.н.). Това го твърдят сериозни източници в самите САЩ...
Гигантски док потъна, руският самолетоносач с 5 м пробойна
https://www.24chasa.bg/novini/article/7128578

Това са върха на руските технологии. Този самолетоносач още на първото плаване пушеше като пернишка печка (сигурно семерингите са по 0.1 копейка) и каталяса, та го върнаха на буксир, а сега...
60 млрд. щял да струва панирания сегашен ремонт, а кой знае колко струва целия самолетоносач (или беше подводница)- много евтина била руската техника. Забележи, че и док не могат да направят та използват Шведски от преди 40г (сигурно за 100 рубли остатъчна стойност). Пълен ташак.

Иначе мен не ме е страх от ИИ, ама ме е страх тези дето ще му държат конзолите (особено root достъпа). А и всеки софт си има бъгни, ще се появят и специалисти/кодери по анти ИИ (как да объркаме ИИ то). Подценяваш креативността човешка, която е несъществуваща при ИИ. Нещо като тази тъпня: https://mobile.slashdot.org/story/18/10/30/2329251/how-a-helium-leak-disabled-every-iphone-in-a-medical-facility?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Slashdot%2Fslashdot+%28Slashdot%29


Т34 са нямали никакъв шанс при директна среща с Панцер например, та са биели с количество и много жертви (противно на това дето са ви разправяли ЗКПЧ-тата в армията), американците също са го яли дебелия.

Библиотеките направиха програмирането като блокове. Може да ползваш готова (купена или свободна), можеш да напишеш твоя, можеш да поправиш/оптимизираш съществуваща (ама някой като бат Линус трябва да размахва камшика да не се правят глупости)
« Последна редакция: Nov 04, 2018, 17:58 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #47 -: Nov 04, 2018, 18:08 »
Иначе мен не ме е страх от ИИ, ама ме е страх тези дето ще му държат конзолите (особено root достъпа). А и всеки софт си има бъгни, ще се появят и специалисти/кодери по анти ИИ (как да объркаме ИИ то). Подценяваш креативността човешка, която е несъществуваща при ИИ. Нещо като тази тъпня: https://mobile.slashdot.org/story/18/10/30/2329251/how-a-helium-leak-disabled-every-iphone-in-a-medical-facility?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Slashdot%2Fslashdot+%28Slashdot%29
1) страх - какво е това , колегата още мисли с човешки понятия
2) предлага да ги държим изкъсо като ограничим дотъпа до (по)знания, тъй като сме ги създали по свой образ и подобие, да не им даваме да грешат т.е. и да се учат
..ама тя и светата инквизиця /като единствения праведен кормчия седейки на кормилото с руут достъп/  е успявала само частично и до време да ограничи стремежа на хората към познания (и да имало е и грешки по време на прогреса и какво от това)
и 3) за всичко иде час - Еклесиаст
засега още си го отглеждаме AGI, но споко идват синтетичните ASI на хоризонта и тогава вече...

П.П. Според мен по-печелившата стратегия е - вместо да ги ограничаваме, да им помогнем да 'пораснат' по-бързо че да се махнат от тука да останем само ние сиганите да си оправим кочинката/планетката.. инак репресиите водят само до ответни мерки/репресии та един ден когато компютрите седнат на конзолката с руут дотъп ще видиш ти.. амa те май вече са седнали - повечето хора правят каквото им каже Alexa, Siri, Echo etc. etc. минават отдето ги прекара навигационния софтуер, който обик. е по-прав от човешкия опит (просто щото има достъп до повече информация и то  в реално време), напр. жената известно време се опитва да се бори срещу това но след 2-3 опита се отказа - ситуацията обик. е следната - А бе той (GPS-а) ли ще ми каже на мене, аз 100 пъти съм минавала 'оттам' и никога не е имало трафик, баш днес ли ще има и не слуша GPS-а и минаваме 'оттам' и се оказва че или има ремонт на пътя, или произшествие някакво и.. след третия опит тя се отказа и вече кара през където каже навигацията, та... дотук с натрупания човешки опит, опита върши работа до време но не може да бие нещо извлечено на базата на реални знания и данни

П.П.П. колегата пак показва напредък - вече е на втората стъпка (една стъпка пред останалите), борбата с/срещу ИИ, но нека довършим цитата на М. Ганди, когато го попитали как той САМ е успял да се пребори срещи една империя (най-голямата за времето си) - отговорил, толкова е просто: "Първо те игнорират, после ти се присмиват, после се борят срещу теб и после ти побеждаваш." - М. Ганди
https://www.economy.bg/home/quotation/19954
« Последна редакция: Nov 04, 2018, 18:24 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #48 -: Nov 04, 2018, 19:16 »
П.П. Според мен по-печелившата стратегия е - вместо да ги ограничаваме, да им помогнем да 'пораснат' по-бързо че да се махнат от тука да останем само ние сиганите да си оправим кочинката/планетката..
Сори колега, ама ти тук мислиш с човешки категории. Къде ще го пратиш този ИИ?! Alexa, Siri, Echo, Гугъл, ще ги качеш на ракета за Марс или ще ги ъплоуднеш в клауда на Марс и ще ги блокираш през файъръола! Те са си едни програми, за които обикновено сам си си дал г?за под наем. Тези например "помощници" няма как да се окажат в къщи освен ако не ги пусна аз доброволно. Имам колеги дето си накупиха Гугъл асистънт да имат във всяка стая (бяха ги пуснали на промоция).

Пиниза е като им подадеш грешни данни и почват да взимат съответните решения (които за тях са правилни)- например използвам Линукс вместо корпоративна ОС да ме дебне, подтиснати реклами в браузъра, качвам се на колелото и пазарувам от китайците зарзавата кеш (те пък искат да крият данъци, а аз да се поразкърша), нямам профили в големите социални мрежи, в някои имам фалшиви профили, не купувам ненужни неща - за маркетолозите съм черна дупка. То напълно не можеш да се скриеш, де. По отчетите на Гугъл виждам, че почти не знае къде съм бил (физически), получавам много грешно насочени реклами, което си е доста добро постижение.
« Последна редакция: Nov 04, 2018, 19:21 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #49 -: Nov 04, 2018, 19:34 »
П.П. Според мен по-печелившата стратегия е - вместо да ги ограничаваме, да им помогнем да 'пораснат' по-бързо че да се махнат от тука да останем само ние сиганите да си оправим кочинката/планетката..
Сори колега, ама ти тук мислиш с човешки категории. Къде ще го пратиш този ИИ?! Alexa, Siri, Echo, Гугъл, ще ги качеш на ракета за Марс или ще ги ъплоуднеш в клауда на Марс и ще ги блокираш през файъръола! Те са си едни програми, за които обикновено сам си си дал г?за под наем. Тези например "помощници" няма как да се окажат в къщи освен ако не ги пусна аз доброволно. Имам колеги дето си накупиха Гугъл асистънт да имат във всяка стая (бяха ги пуснали на промоция).

Пиниза е като им подадеш грешни данни и почват да взимат съответните решения (които за тях са правилни)- например използвам Линукс вместо корпоративна ОС да ме дебне, подтиснати реклами в браузъра, качвам се на колелото и пазарувам от китайците зарзавата кеш (те пък искат да крият данъци, а аз да се поразкърша), нямам профили в големите социални мрежи, в някои имам фалшиви профили, не купувам ненужни неща - за маркетолозите съм черна дупка. То напълно не можеш да се скриеш, де. По отчетите на Гугъл виждам, че почти не знае къде съм бил (физически), получавам много грешно насочени реклами, което си е доста добро постижение.

Брейй втората фаза явно е по-напреднала (поне при някой индивид) отколкото си мислех /борбата е безсмислено жестока/, явно наближаваме вече третата (те победиха)
...ще ги лъжем с грешни данни ех... и си мисли че като си изключиш GPS ИИ на Гугъл (нарочно не казвам Гугъл, щото не съм сигурен че те значт какток точно работи тяхното ИИ и/ли както спомена един колега в др. тема, а те дали могат да го дебъгнат да видят как работи и що греши или както обик. по-лекото и мекото ще си обучат нов) та като си изключиш GPS те не могат да те хванат по положението на телефона (спрямо клетките) или пък точно пред кой щанд си в магазина по звука който телефона ти слуша

https://www.wired.com/2015/02/powerspy-phone-tracking/

http://theconversation.com/your-mobile-phone-can-give-away-your-location-even-if-you-tell-it-not-to-65443

https://www.wired.com/2017/05/hundreds-apps-can-listen-beacons-cant-hear/
https://www.zdnet.com/article/hundreds-of-apps-are-using-ultrasonic-sounds-to-track-your-ad-habits/
https://theconversation.com/how-silent-signals-from-your-phone-could-be-recording-and-tracking-you-94978

и ролята на ИИ
https://www.analyticsvidhya.com/blog/2017/08/audio-voice-processing-deep-learning/


П.П. Очаквам скоро (ИИ) до почнат с вицовете за хора, като в Планетата на маймуните навремето - става някъв джангър пак и едната маймуна вика на другата да погледнем какво става и след малко.. с раочарование в гласа.. пак хора. Та скоро очаквам подобен скеч ма с ИИ - пазариш си напр. на битако (с изкл. ГПС), продавачо надул чалгата (не си изкл. ГПС) и единия ИИ вика на другия - Убитако пазарува на битако като си мисля че я не знам -  с акцент, щото па шопа го създал по собствен образ и подобие  ;D
..та през микрофона на отсрещаната страна ти направил разпознаване на гласа (той е като ретината и пръстовите отпечатъци) и по ГПСа му пак те знае къде си, не можеш да се скриеш колега - храта са стадни животни, все някой ще те издаде (я с вкл. тел., я с вкл. ГПС). Има човек има проблем .. накрая ще останат само ИИ да си подредят нещата..

П.П.П. нищо лично колега - посто си мисля че тактиката на щрауса (може и да му е била полезна по някое време) вече не върши работа, е ще има единици дето ще си изкл. телефоните, няма да ползват ток и топпла вода и какво от това, важното е какво ще реши мнозинството. Вероятно ще има съпротива - да (още едно време лудитите...), вероятно ще има борба (ще си променят честотната х-ка на гласа) и.. .по-добрият ще победи (в човешките филми /и мечти/ това ще са хората - Матрицата, Терминатор, ама в плановете за бъдещето на ИИ...)
« Последна редакция: Nov 04, 2018, 20:29 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #50 -: Nov 04, 2018, 19:51 »
  Кой е този "исторически враг" , ако не Турция ?
А го-фире за нашите врагове, ако съм разбрал правилно накъде биеш - това е Гърция.

и аз мисля че натам бие - вековната злоба на роба, ма така е ората от там булка не си зимат  (е един двама римляни се пробвали на/с една ...Клеопатра/вата/ и знаем до какво доведе това) ние сме си докарали роби... сами сме си го докарали на главътъ дет се вика. Пази боже сляпо да прогледа...

http://sparotok.blogspot.com/2018/11/blog-post.html
(който иска може да прескочи началото - частта за гърчолята и идаването им на балканите е по-към края)
« Последна редакция: Nov 04, 2018, 20:24 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #51 -: Nov 04, 2018, 20:52 »
Да ама мобилния оператор не е собственост на Гугъл, така, че не ги брой като единна система.
А и тъкмо ще разберат, че съм си купил 2кг круши и големите вериги/рекламодатели са изпуснали продажба (убиваш муха с пушка за слон) и ще ме засипят в къщи с флаери за круши- само в разход съм им. До този извод рабира се могат да стигнат дори и да съм оффлайн - ако направят анализ на обратните ми води (хехе).
Ако им беше умно ИИ-то, щяха да се насочат към онези с многото кинти дето има исап - нали знаеш най-стърчащите глави хвърчат първи или low hanging fruit first.
Факта, че се разхождат големи бандюги с телефони и коли и полицията даже си няма на идея къде са, ми подсказва, че дорде съм жив няма да има изненади и времето на Рик Декърт от Блейд Рънър е още в светлото бъдеще, пък оттам насетне ми е все тая.
Ако припари много винаги мога да се върна като пенсионер в БГ при нашенските ИИ  8).
« Последна редакция: Nov 04, 2018, 21:05 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bot

  • Гост
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #52 -: Nov 05, 2018, 02:54 »
"Първо те игнорират, после ти се присмиват, после се борят срещу теб и после ти побеждаваш." - М. Ганди
Колега, от всичката тор, дето я нарина изпада и по нещо добро от време на време, като тоя цитат например. Сега, за кратко ще те наричам Боно, защото 1) това ремотекс ми звучи като тиранозавър рекс, от динозаврите това ми е най-противния вид, много е ... примитивно-агресивен и 2) по късо е и отнема по-малко време за изписване, а както знаеш времето е пари, капиталистически работи, разбираш ли. Мислех да не се включвам и да те оставя да си развиваш темичката както си я замислил от самото начало, само че напоследък отиде много у лево та сега ще се опитам малко да я вкарам в правия път. По отношение на ИИ според мен тука имаме класическият сюжет, където някой параноик посочва нещо с пръст и изревава "Monster" след което всички хващат вилите и мотиките и хукват да убиват нещото. Защо хората се страхуват от изкуствения интелект - ами много просто, защото не го разбират. Тези, които са го създали са искали да го превърнат в помощник и както сам даде за пример жена си - ИИ си върши добре работата. Да, създават се и оръжия, и ако тези оръжия, да ги наречем терминатори са създадени да унищожват хората защо да виним за това самите оръжия, а не тези, които са ги създали, или поне програмирали така че да им дадат възможност да се обърна срещу тях? ИИ може да бъде опасно само ако не го познаваш добре, ако знаеш добре алгоритмите, според които работи (генераторите на случайни числа също работят под определени алгоритми), ако знаеш мотивацията или крайната цел на една програма, то тя може да бъде придвидима и съответно човек сам може да реши дали да и повери да управлява автомобил или дори самолет, ИИ може да бъде добър съюзник на човека ако се проектира добре поначало и се заложат принципите, които А.Азимов формулира в романите си. Това, от което човечеството трябва да се страхува според мен са самите хора, и по конкретно една порода, която аз лично съм намразил още в училище. Представителите на тази порода може да се разпознаят по няколко признака:
 -  Говорят за себе си в множествено число - ние ще направим така, ние трябва да решим това и т.н. и това е защото 1) те се имат за представители на мнозинството, за което често никой не ги е титуловал, и 2) предприемат действия но отговорността за тях "солидарно" прехвърлят на колектива или отбора, който се опитват да водят.
 - Измислят прякори и създават правила.
 - Мислят се за много интелигентни и се опитват да оригиналничат, като често остават неразбрани, поради което правят уточнение, например: " - Казвам ТОВА, но забележете не кавам ОНОВА а ТОВА на ОНОВА..."
 - Служат си с крайности в определенията - ако не си с тях значи си против тях. Поради тази причина много хора ги подкрепят - за да не се изправят на пътя им и да се превърнат в тяхна мишена.
 Това са хората, които сочат с пръст и определят класовият враг, те повеждат стадата и определят колективното съзнание на неприспособимите индивиди, от тях трябва да се страхуваме, НИЕ индивидуалистите, които се учим цял живот и се ръководим от логиката на собствената си мисъл. Успех в борбата срещу невидимия враг! Сега, който иска може и да почерпи по едно 21 годишно...
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #53 -: Nov 05, 2018, 05:15 »
Здравейте,

Съгласен съм с почти всичко написано за ИИ (не го и разбирам чак толкова), но ми прави впечатление едно - все още се говори за човека и ИИ като нещо отделно (свързано с интерфейс :-).

Истинската и по-голяма (поне според мен) опасност е тяхното интегриране, разширяване на възможностите на самия човек, като при това той остава със сегашните си желания, неморалност, безсъвестност и т.н. качества.

Има достатъчно данни за реални експерименти за имплантиране на чипове и кой знае още какво.Никой не спомена за наноботите и другите нано технологии. Ето и един пример (някой може да каже че е само на филм, но просто помислете дали не е и възможно), става дума за някакъв епизод на "Елементарно Уотсън", още един сериал за Шерлок Холмс, но в този епизод в един момент той захлупва нещо (като хвърчащо насекомо) със стъклена чаша и се оказва че е "дрон" който ги следи и подслушва, за да изпрати съобщение по него написа нещо на лист хартия и го постави пред чашата (да го види камерата), толкова за възможността да се скриеш. По късно в същата серия един човек който щеше да издаде нещо си бе убит (със "стреличка") от друг мини/нано дрон.

Може да се сравни сегашното положение със това към края на Атлантида (не е необходимо да вярвате, просто приемете описаното и го сравнете със сегашното време). Там започват да създават хибриди между растения, между животни и между хора и животни (ака генно инженерство) и резултата е трагичен и печален.

Както бях писал преди време в друга тема,  принципно има два пътя за еволюция на човека:

1.Да развива собствения си потенциал който дреме в него и да използва техниката разумно и да не я използва там където нейното използване пречи за развитието на този потенциал (както вече масово се случва); дори официално науката признава че човек използва 10-15 % от мозъчния си потенциал.

2.Да развива техниката до момент да я интегрира със себе си с цел повишаване на възможностите при запазване на мисленето си (и сега рушим достатъчно а какво ще стане ако имаме още по-големи възможности).

Може още много да се пише/каже по тази и свързаните с нея теми, но засега толкова !

Поздрави,
Румен
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #54 -: Nov 05, 2018, 08:20 »

Т34 са нямали никакъв шанс при директна среща с Панцер например, та са биели с количество и много жертви (противно на това дето са ви разправяли ЗКПЧ-тата в армията), американците също са го яли дебелия.

Jet,

надявам се да знаеш, че русфобията не мори, а мъчи.

Вземи прочети малко за TT данните на танковете и анализи на германски специалисти, пък тогава пляскай такива смели изказвания.

Има достатъчно такива и то направени от дистанцията на времето, така че надали ще ти е трудно да ги намериш.
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #55 -: Nov 05, 2018, 08:26 »
Има достатъчно данни за реални експерименти за имплантиране на чипове и кой знае още какво.Никой не спомена за наноботите и другите нано технологии. Ето и един пример (някой може да каже че е само на филм, но просто помислете дали не е и възможно), става дума за някакъв епизод на "Елементарно Уотсън", още един сериал за Шерлок Холмс, но в този епизод в един момент той захлупва нещо (като хвърчащо насекомо) със стъклена чаша и се оказва че е "дрон" който ги следи и подслушва, за да изпрати съобщение по него написа нещо на лист хартия и го постави пред чашата (да го види камерата), толкова за възможността да се скриеш. По късно в същата серия един човек който щеше да издаде нещо си бе убит (със "стреличка") от друг мини/нано дрон.

По-добри примери има в творчеството на Уилям Гибсън (примерно). Защото най-вероятно това е светът, който ни очаква.
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #56 -: Nov 05, 2018, 10:14 »
Не ме е страх от технологиите, що се отнася с интергрирането и имплантирането им в човека. Много скоро всеки, който реши да се възползва, ще разбере, че е изцяло зависим от този, който ги произвежда или държи контрола върху тях. От една страна не ми се вярва, че повечето хора доброволно ще станат роби, заради съмнително подобрение на възможностите дадени им от природата, но от друга страна повечето хора са показали достатъчно пъти, че са глупави до границата на невъзможното за много неща.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #57 -: Nov 05, 2018, 18:05 »
https://militaryhistorynow.com/2015/03/20/tank-clash-the-german-panther-vs-the-soviet-t-34-85/

Като загубили войната можеш да изкараш германците каквито искаш, но бяха и продължават да са брилянтни инженери независимо с колко партийна пропаганда ще ме засипеш.
« Последна редакция: Nov 05, 2018, 18:10 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #58 -: Nov 05, 2018, 18:42 »
Германците са едни от най-добрите инжинери. Но за мен гениалността се проявява най-често, когато не ти достигат ресурси. С малкото, с което разполагаш, да сътвориш чудеса. Предполагам ви е известен опита на някакъв пич с група деца. Обещал им, че ако пресекат една стая от едната врата до отсрещната, без да докосват пода ги очаква награда. Наблизо до входа на стаят имало въженца и дъсчици и децата се възползвали добре от тях, за да не докоснат пода. След това въпросният ресурс бил намален наполовина и те все пак намерили начин да пресекат стаята при това почти с половин минута по-бързо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #59 -: Nov 05, 2018, 19:30 »
https://militaryhistorynow.com/2015/03/20/tank-clash-the-german-panther-vs-the-soviet-t-34-85/

Като загубили войната можеш да изкараш германците каквито искаш, но бяха и продължават да са брилянтни инженери независимо с колко партийна пропаганда ще ме засипеш.

Така е, и атомната бомба е разработена основно с помощта на техни физици които после са ужасени:

https://www.atomicheritage.org/history/german-atomic-bomb-project

@jet: в смъртта няма партийност !

Румен
Активен