Автор Тема: кой евродепутат ще се осмели да изрази мнението си за квотите и субсидиите?  (Прочетена 1722 пъти)

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
По въпроса за премахване на квотите и субсидиите писах до трима кандидати за евродепутати, за които съм преценил, че има някаква надежда да се осмелят да изразят мнение по въпроса преди изборите.

Повече подробности писах тук.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Пиша в тази тема, защото другата тема е заключена.

Искам да споделя само, че разбрах къде ми е грешката.

Грешката ми е, че не разбирам от PR...

Истинските политици не се мъчат да убеждават избирателите в някакви идеи. Вместо това правят точно обратното - проучват какви идеи ще се харесат и се преструват, че вярват в тези идеи.

Борбата със социализма е безсмислена, съжалявам.

Не желая да убеждавам някого в някакви идеи, неприятно ми е да го правя. Затова повече няма да се опитвам... или поне така си мисля сега.
Активен

Mitaka

  • Гост
О, Господи помогни им!
Не им давай да шмъркат толкова....
Активен

edmon

  • Гост
По въпроса за премахване на квотите и субсидиите писах до трима кандидати за евродепутати, за които съм преценил, че има някаква надежда да се осмелят да изразят мнение по въпроса преди изборите.

Повече подробности писах тук.

Ти дето знаеш толкова за селското стопанство, колко години си гледал :
крави, кокошки, прасета, ориз, пшеница, царевица и тн.
Само това ми кажи.
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Може би ще дойде времето когато субсидиите и квотите ще започнат да спъват селското ни стопанство ( да кажем защото ще се изправи пред проблема със свръх производството) но сега,  в момента това би било равносилно на самоубийство. Икономическите теории са като лекарството - трябва да се прилагат с мярка и точно на място в подходящото време. Сега не му е нито мястоно нито времето. Сега, тук, такъв антибиотик би бил цианкалий за селскато стопанство
Активен

Mitaka

  • Гост
Много точно и правилно зададен въпрос!!!
Точно защото всички са такива разбирачи, и се месят на места, където нищичко не разбират, сме на тоя хал.
Преди време някой се беше изцепил, че не било нужно министъра на енергетиката да разбира от енергетика... и всички виждаме крайния резултат.
Активен

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Абе хора, вас комунизма не ви ли научи на нещо?
Всяко ТКЗС(държавно или частно), което е субсидирано от държавата е обречено рано или късно на провал. Пазара се регулира сам и само лешоядите и глупаците, които им се връзват докарват финансови кризи.
За какво я отоври тая тема в линукс форум? Една заключиха. Икономически форуми няма ли? Какво общо имат селскостопанските субсидии с отворения код? Opensource домати ли се произвеждат?

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Драги vstoykov,
Заключих предишната тема, защото смятам, че е време този дебат тук да приключи и (ако някой има желание) да бъде продължен на по-подходящо място за целта. Заключването на дадена тема не е повод да бъде отворена нова по същия дебат. Моля, не го прави! Отнася се към всички. Заключвам и тази тема, тъй като е безполезна за този форум.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти