Автор Тема: Микрософт и глобалното затопляне  (Прочетена 7090 пъти)

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
Седя и чакам глупавия антивирус да свърши сканирането на твърдите дискове, за да си пусна WOW, само заради който единствено държа тази боза... Гледам двуядрения процесор се товари ,на 30% , АВГ антивируса съм го направил да чеква 1 път седмично, а по подразбиране е сложен на всеки ден... Та се запитах стотиците милиони компютри под тази ОС колко ли въглероден двуокис генерират в атмосферата, заради нейната нескопосаност ! Щели да забраняват или били забранили плазмите понеже харчели много ток... Също и класическите крушки с нажежаема жичка. Колко ли енергия би се спестила без М$ уиндоус ?  [_]3
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 13:20 от misho_cg »
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

Emooo

  • Гост
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #1 -: Jun 05, 2009, 14:41 »
Разбери, няма ОС на която да играеш всички игри, да е супер секюр, да е супер усър фриендли, да има шарений, да върви всичкия хардуер, да няма вируси и тн. В това което каза изреди недостатък на Уиндовс и недостатък на Линукс. Предполагам че много енергия ще се спести ако всеки е с Линукс защото видео картите няма да се товарят от WOW и повечето хората няма да прекарват толкова време пред компа защото няма да могат да го ползват. Така че да щеше да се спести много ток, но я си помисли колко щеше да се спести ако въобще нямаше компютри или те нямаше тебе да светкаш лампата вечер.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Майкрософт и глобалното затопляне
« Отговор #2 -: Jun 05, 2009, 17:51 »
  Тука Emooo  даде неразумен отговор - защото нищо не пречи да се напише WOW за Линукс . Събират се хиляда човека, плащат по 10 долара и на някой програмист и готово.  Обаче бозата е като петрола - много отдавна има алтернативи
, но те се крият умишлено и [_]3 все още се разчита основно на от морално остарелия двигател с вътрешно горене. Всеки народ си заслужава правителството...ъ..ооо...ъ... операционната система....Обаче е идейно да се критикува и глобява майкрософт на основата на критиката за енергиина неефективност....направи си дипломна работа някой ден на тази тема - идеята ти я подарявам...- тя всъщтност си е твоя ;)
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 18:09 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #3 -: Jun 05, 2009, 18:20 »
 По въпроса с крушките да те светна - малко хора знаят, че "енергоспестяващите" крушки изискват 2 - пъти по - голям светлинен поток от класическите, за постигане на същия зрителен  комфорт - това го четох в един учебник - луминисценцията си е луминисценция, освен това е вредна,  но това се крие - разбира се. Сега ти казвам алтернативата - взимаш 1 халогенна автомобилна лампа - пускаш и 15 волта от електронен трансформатор с видим плавен старт и постигаш далече по - висока ефективност във всичко спрямо шаблонното тъпоумие - енергоспестяваща лампа. Това съм го тествал лично. Сега обаче се замисли - с колко много малоумни щампи ни виртуализират живота и колко много лъжа и измама има принципно навсякъде...Ама народа окончателно е изкукал - едно време поне от време на време четеше учебници - сега основно реклами...Както ми казват преподавателите в МЕИ - нивото на студентите от година на година пада.....барем във тоя форум има някаква съпротива на всеобщата тъпотия....ма то лудите винаги са си  луди....във всяко сиво общество.......а бре лудо - а бре младо....
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 18:36 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

BOT_ev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 995
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #4 -: Jun 05, 2009, 18:51 »
Цитат
Събират се хиляда човека, плащат по 10 долара и на някой програмист и готово.
Така се пише игра от типа на WoW от един програмист...
Цитат
Обаче бозата е като петрола - много отдавна има алтернативи
, но те се крият умишлено
Сигурно и за това са виновни масоните? Айде стига глупости вече, никой нищо не крие просто нормалните потребители масово не ги интересува дали има нещо друго освен Windows при положение, че им върши работа.
Активен

Get to da chopa !!!
----------------------------------------------------------------------

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #5 -: Jun 05, 2009, 18:54 »
Не бре пичове смешното е че така наречената "енергоспестваща" лампа е малка, класическа неонова тръба (сгъната няколко пъти) с електронен трансфертер на 800-900 волта. (В основата на фасонката има малка платка). Та се чудя, тоя електронен боклук който ще се разгражда няколко хиляди години, ли е по важен, (за чийто създаване е похарчена енергия много повече отколкото за лампата която някога ще изгори), или печалбите на концерни като филипс, например... За направата на нагъната няколко пъти стъклена тъба,трябва енергия колкото за обикновенна крушка... За направата на платката с елементите трябва още енергия, поне 2 пъти повече ! А тия крушки живеели по дълго... :) Аз имах такива лампи и за година умряха, А за това време щях да сменя две обикновенни най-много...
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #6 -: Jun 05, 2009, 18:54 »
С тази тема ме убихте. Очаквам следващата да е от типа :
Unix и предизвиканата от него финансова криза:P

П.С.: Хехе. Аз имам една от Philips и работи от 2002 нонстоп. Продадоха ми я с 8 години гаранция.
Та за този период колко 100 ватови балона щях да сменя ?
Задачка :
Енергоспестяващата ми струваше 5 Евро. Един 100 ватов балон струва 1 Евро. Та къде е нософти на кирия и колко енергия щеше да се използва, за да се произведат минимум 16 100 ватови балона, като се има напредвид, че горят като свещите - бързо и ефективно.
 
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 19:01 от neosofti »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #7 -: Jun 05, 2009, 19:18 »
Цитат
Събират се хиляда човека, плащат по 10 долара и на някой програмист и готово.
Така се пише игра от типа на WoW от един програмист...
Цитат
Обаче бозата е като петрола - много отдавна има алтернативи
, но те се крият умишлено
Сигурно и за това са виновни масоните? Айде стига глупости вече, никой нищо не крие просто нормалните потребители масово не ги интересува дали има нещо друго освен Windows при положение, че им върши работа.
  Хайде сега подробности - нека са няколко - този форум е за хора на които бозата явно НЕ ИМ ВЪРШИ РАБОТА......ти защо си с  Debian?...... ми вярвай на правоверните доктрини - то и през соца такива вярващи бяха неизброими - като целия пролетариат...и щасливо маршируваха по манифестациите ...вярвай - вярвай във пазарната икономика....
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 19:31 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #8 -: Jun 05, 2009, 19:28 »
С тази тема ме убихте. Очаквам следващата да е от типа :
Unix и предизвиканата от него финансова криза:P

П.С.: Хехе. Аз имам една от Philips и работи от 2002 нонстоп. Продадоха ми я с 8 години гаранция.
Та за този период колко 100 ватови балона щях да сменя ?
Задачка :
Енергоспестяващата ми струваше 5 Евро. Един 100 ватов балон струва 1 Евро. Та къде е нософти на кирия и колко енергия щеше да се използва, за да се произведат минимум 16 100 ватови балона, като се има напредвид, че горят като свещите - бързо и ефективно.
  И аз съм имал такава на Philips-  и за 5 години светлината намаля видимо, а за 8 години любопитно е да я мернеш със светломер спрямо нова. Но дори и така да е - колко от останалите са като нея? Това ми напомня една стара статия  от 80 година за накаква крушка от войната - 2 - рата световна - дето още си светела.....а... 100 ватовата струва 0.3 евро - справка - местния хоремаг....и като ги сменям на 8 месеца излиза, че с парите за  Philips карам 11 години на обикновенни крушки... :D...
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 19:56 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #9 -: Jun 05, 2009, 20:08 »
Цитат
Обаче бозата е като петрола - много отдавна има алтернативи
, но те се крият умишлено
Сигурно и за това са виновни масоните? Айде стига глупости вече, никой нищо не крие просто нормалните потребители масово не ги интересува дали има нещо друго освен Windows при положение, че им върши работа.
axaxaxaxa няма такъв смях като хората в този форум ;D
Активен

Emooo

  • Гост
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #10 -: Jun 05, 2009, 20:12 »
Няма да коментирам това колко струва wow, а това че все още никой не го е направил за Линукс. Но да допуснем че го имаше за Линукс само поради тази причина Линукс ще бъдат привлечени милиони геймъри повечето от които са абсолютни лаици на тема сигурност, Линукс, root и правилото "не пускай изпълними файлове които идват по пощата". Това би довело до маса зловреден софтуер който се пише за Линукс, това пък би довело до направата на антивирусни за Линукс които пък ще циклят дисковете на неграмотниците. Мисля че тая логическа връзка трябва да си я залепите на екрана преди да пускате тъпи теми или да си мислиш че Линукс и зловреден софтуер е нещо несъвместимо. Този софтуер го няма сега, по същата причина по която няма и WOW защото няма хора които да зарази или да го играят.

Доколкото за ел. крушките последните години LED технологията се налага много като екологично чиста, икономична (до 4-5 пъти по ефективна от сегашните енерго спестяващи крушки) и евтина. Очаква се след скоро всичко около което излъчва светлина да бъде базирано на нея - монитори, крушки. Ето повече инфо http://www.oled-info.com/
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #11 -: Jun 05, 2009, 20:33 »
 Това за LED е точно така - върховите разработки превъзхождат поне 2 пъти халогенната лампа - което означава, че превъзхождат повече от два пъти енергоспестяващите ( някой замислил ли се е, че излъчващите повърхности на енергоспестяващите екранират една от друга светлинното излъчване) ?
   Това с вирусите не е задължително да е точно по майкрософтския модел, освен това бозата е проектирана да прихваща вируси, докато Линукс - далеч по - малко
   Това ми напомня холивудската щампа - ако няма екшън герой и убииства и филмът няма да е хубав - виждаш ли масовия шаблон- масова OC=вируси + антивирусна
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #12 -: Jun 05, 2009, 20:46 »
и при кой хоремаг ги купуваш, че ми стана интересно
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 20:57 от neosofti »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #13 -: Jun 05, 2009, 21:21 »
http://911.bg/a2/offers.asp?parent=765&m=82     има ги по магазините и по - евтино - 50 -  60 ст.
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Микрософт и глобалното затопляне
« Отговор #14 -: Jun 05, 2009, 21:47 »
Аз говоря за цени в Германия а не в България. Явно не сме се разбрали. Тук за еквивалента на 60 стотинки и хартиената опаковка не мога да си купя.  ;)