Автор Тема: Защо да изберем Добри Божилов за евродепутат?  (Прочетена 13707 пъти)

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Само Добри Божилов се осмели да се изкаже против субсидиите! Останалите политици или мълчат, или обещават субсидии - дори и позицията на "сините" политически партии е "за" субсидиите!

Цитат на: Валентин Стойков
премахване на квотите и субсидиите - 2009/06/04 11:43

Много хора смятат, че квотите и субсидиите пречат за нормалното функциониране на свободната пазарна икономика, което води до намаляване на жизнения стандарт на всички хора.

Можете ли да помогнете за премахването на субсидиите и квотите в ЕС?

Освен това ЕС приема твърде много излишни директиви. Не бива синхронизирането в законодателствата на държавите-членки на ЕС да се превърне в уеднаквяване. Важно е да се запази свободната конкуренция между държавите - гражданите на ЕС да избират в коя държава да правят бизнес и да плащат данъци. При еднакви закони във всички държави изборът се обезсмисля и много хора ще изберат да плащат данъци в държави извън ЕС. Нали не искаме това да се случи?

P.S. Питах за това двама други кандидати за евродепутати. Не се осмелиха да отговорят. След като прочетох какво сте написали („Малка държава - минимизация на ролята на държавата във всички области на живота.“) прецених, че има смисъл да питам и Вас. Прочетох и статията Ви Кризата на глобалния социализъм и съм приятно изненадан, че един канидат за евродепутат пише такива смислени и смели неща...

Цитат на: Добри Милчев Божилов
Отговор:премахване на квотите и субсидиите - 2009/06/05 09:36

Аз съм твърдо за премахване на всякакви субсисии и други непохватни държавни намеси, които унищожават пазара. Не може земеделският производител да е лишен от най-мощното средство да печели - самия пазар, а вместо това да трябва да се моли на чиновници за субсидии. Това е абсурд.

Също така съм абсолютно против ЕС чрез директиви да си присвоява все повече и повече власт, и да се меси в работата на страните-членки. Общи директиви - само по важни въпроси от типа на човешки права, защита от дискриминация, гарантиране на свободата в общия пазар и т.н. Не и директиви за електрическите крушки, за данъците и т.н. Нека да има конкуренция между страните членки.

И по двата въпроса такава е принципната позиция на новосформирания Съюз на европейските консерватори и реформисти, в който ще бъда член, ако бъда избран.

Източник: сайта на Добри Божилов

Бюлетина №1
Партия "Ред, Законност и Справедливост"
√17.Добри Милчев  Божилов


Другите кандидати, които попитах бяха Биляна Раева и Богомил Шопов - от тях не получих отговори.
Активен

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
"Клопките на Линукс… и отворения код”

http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=10926

Айде стига бе ! Гласувай си за тоя смешник, но не ми пей глупости тук !

http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=9942.0
http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=18203.msg110800#msg110800
http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=21293.msg133202#msg133202
http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=2221.msg114827#msg114827

Ние помним кой какво е сътворил за разлика от пенсионерите :)
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Много съм благодарен на теб, и на други като теб за това, че направиха Добри Божилов толкова популярен ;-)

Без вас този борец за свобода нямаше да има възможност да получи гласа ми (а и гласовете на други хора, които мразят социализма и желаят истинска и чиста пазарна икономика).

Неудобни въпроси

Цитат
5.Добри Божилов е враг на отворения код и обслужва интересите на алчните корпорации като „Майкрософт”?

Това не е вярно. Аз съм потребител на отворен код. Уважавам тези технологии. Уважавам също и комерсиалните. Най-много от всичко обаче уважавам истината, и не се страхувам да я казвам. Казвал съм я по отношение на слабостите на отворения код. Казвал съм я и по отношение на слабостите на комерсиалния софтуер и на „Майкрософт”.

Има обаче една особеност, която ме превърна в едва ли не „демон на отворения код”. Това е доста фанатичната привързаност на феновете на тези технологии към тях. Има твърде много хора, които проявяват форма на „талибанизъм” по въпроса. И всяка – дори най-малка критика, води до гневна реакция от тяхна страна, която отеква по целия Интернет. Създава се илюзията за масова омраза към Добри. Която обаче е само много шум от няколко души...

Има един случай, с който допринесох и аз самия за превръщането ми във враг на отворения код. Това е книгата „Клопките на Линукс… и отворения код”. Тя е един основно икономически анализ на технологиите. Доколкото обаче икономически тези технологии са доста съмнителни – реално нямат работещ бизнес модел, то и самата книга е критична към тях. Това разбира се, е неприемливо за талибаните на отворения код и в техните очи аз съм самия символ на злото.

Основната ми вина в случая обаче е друга. Аз се възползвах от фанатизма на тези хора, за да постигна лична изгода – по-голямо разпространение на книгата ми. Манипулирах ги.

Истината е, че когато започнаха скандалите около нея, аз умишлено ги насърчавах, за да се получи по-голяма реклама на книгата. Фанатиците „клъвнаха” и мислейки си че ми вредят, започнаха поголовно разпространение на книгата по Интернет. Моята официална позиция тогава беше „против” и се изкарах жертва на пиратство. Така им доставих удоволствието да ме „прецакат” като разпространяват книгата, „вместо хората да си я купуват”. Един дори сложи брояч колко пъти е изтеглена от при него тя, и отдолу умножаваше по коричната и цена, за да се види колко пари съм „изпуснал”. Всъщност обаче, точно това „пиратско разпространение” беше и целта ми.

Реално аз не можех да спечеля пари от тази книга. Тя беше просто изказване на едно мнение. Забавление да напиша нещо, което ще разбуни духовете и ще каже потисканата истина. Нищо повече. Цената на книгата – 2,95 лв., при 40% търговска отстъпка, изобщо не можеше да докара печалба. Допълнително и книги на български автори трудно се продават. Най-големите имена продават по 1000 броя, а утвърдени автори се радват на 500. От тези цифри няма как да се спечели. Но може да се направи масов PR и чрез книгата да се натрупа известност. Точно това се изкуших да направя като се възползвах от фанатизма на някои от феновете. Резултатът е, че книгата има няколко десетки хиляди изтегляния от „пиратски” източници. А общо продажбите и са 300-400. За български автор и първо произведение това е добре. Но е нищо като реално постигане на известност. Няколко десетки хиляди изтегляния обаче са си сериозна популярност.

Трябва да благодаря на „талибаните на отворения код” за това, което направиха за мен. Съзнавам и, че това подтикване от моя страна и умишленото насърчаване на скандала с книгата, ми донесе и повече омраза сред тях. Т.е. това е моят принос към изкарването ми за враг на отворения код – изкушението да използвам фанатизма на другите за лична изгода. Иначе, никакъв враг на отворения код не съм. Мисля, че дори го ползвам повече от някои от по-шумните му фенове…

Връзки:
Институт за пазарна икономика
Българско общество за индивидуална свобода
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 16:08 от vstoykov »
Активен

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Не съм му чел глупавата книга, ама доколкото знам става въпрос за разглеждане на финансовата страна на нещата(може и да греша и най-вероятно няма да науча ако е така, ама така или иначе няма да я прочета книгата). Та ако наистина става въпрос за финансова гледна точка май трябва да прочете тази статията.

P.S. То си личи, че използва open source неща, глей с каква хубава Joomla си е направил сайта, само че е можел да се постарае малко повече :)
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 14:26 от milkonoj »
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Ами като се премахнат субсидиите какво ще стане със селкото ни стопанство? Ще се конкурираме директно със френските и германските селяни ли? Че имаме ли тяхната производителност на труда за да можем да предложим същото съотнешение цена/качество на българската селскостопанска продукция??? Точни ние ли със слабоконкурентното си силско стопанство ще се отказваме от субсидиите които ни крепят производството??? Губя ума и дума пред това ослепително икономическо прозрение.
Активен

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
Добри Божилов не спамър !
« Отговор #5 -: Jun 05, 2009, 14:22 »
1.Добри Божилов е спамър?

Да. Това е така. Но в минало време. Разпращал съм спам в миналото. От доста време не съм го правил, и тази практика вече съм я изоставил. Но тъй или иначе, факт е, че преди време съм разпращал спам. Леко смекчаващите вината обстоятелства са 3:

           1.Количеството не е било голямо, и винаги е имало опция за отказ.

           2.Всеки човек прави грешки, особено като е по-млад и безразсъден, и би било добре оплюващите ме да се запитат те не са ли грешали нещо в живота.

           3.В качеството си на потребител аз също получавам спам. Полученият от мен спам е многократно повече от разпратения от мен. Всеки ден получавам 200-300 спам-мейла и като жертва на спама съм отнесъл много повече вреди, отколкото аз самия някога си съм причинил.

ТЕЗИ мекотели ще ти обещаят всичко ! но това че ти обещават не значи че ще ги изпълняват ! Писна ми от измислияняци в тая държава, тоя вече 2-3 години се бори да се нагласи на държавна длъжност някъде...
ТОВА е форум за свободен софтуер,а аз не виждам лицето предлагано от тебе да е било съпричастно с него през годините ! Нямам нищо против РЗС но сега се убедих че няма да гласувам за него.... За такива ангорски боклуци няма да гласувам !!!
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
За кого ще гласуваш? За тези, които ти обещават субсидии?

Всички други политици подкрепят субсидиите (или мълчат по въпроса защото ги е страх).

Само Добри Божилов намери смелост и се обяви против протекционизма! Може би няма да спечели много гласове, защото не планира пряка финансова изгода (не инвестира в скъпи предизборни кампании).

Може би предпочиташ да гласуваш за политици, които инвестират много пари за предизборни кампании? Нали се сещаш, че ще искат после да си избият разходите. Сети се как ще го направят.

Активен

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
Не, бих гласувал за някой който би променил закона за държавните поръчки - (Публични търгове с явно наддаване, а също така и избирателния закон - Мажоритарен), Понеже такива кандидати няма ще гласувам с невалидна бюлетина !
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

bozho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 115
    • Профил
Тук

 http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=fantasy&Number=1950089815&page=0&view=collapsed&sb=5

има много добър анализ по въпроса за субсидиите.

А щом ДБ се е обявил СРЕЩУ субсидиите, това е още по-добър аргумент ЗА тях, от всякакъв анализ!
Активен

edmon

  • Гост
ей при цялата тази информация и всичко е ясно за всеки.
някой пак се е обаркал и ни предлага да галсуваме за кой?
за ДБ...
е дее ...
Ти къде живееш бе пич?
Как не те е срам!
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Проблемът на много хора е, че не гледат какво се говори, а кой го говори.

Добри Божилов не е единствения, който се противопоставя на субсидиите, но за съжаление в България е единствения кандидат за евродепутат, който не се страхува да изрази тази своя позиция!

Който иска да се образова по въпроса за субсидиите (защо вредят на икономиката):
http://www.libertarium.net/
http://www.ime-bg.org/
http://ime.bg/bg/articles/pytqt-kym-zabogatqwane/

И субсидиите не са единствения проблем. Има много други социалистически, протекционистични и бюрократични глупости, които създават условия за повече корупция и бедност!
« Последна редакция: Jun 05, 2009, 15:26 от vstoykov »
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Проблемът на много хора е, че не гледат какво се говори, а кой го говори.
Разбира се че е по-важно кой казва нещо. На приказки всички сме/са много големи. За това се гледат делата. Добри Божилов толкова се е компрометирал че не бих го попитал и колко е часа.
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Трябва да се гледа какво се говори но и кой го казва. Как да гласувам за ДБ след като пише: "новосформирания Съюз на европейските консерватори и реформисти, в който ще бъда член, ако бъда избран" Каква е тая манджа с грозде!!!! Той консерватор ли е или реформист? Егати шизофренията !!!!!  (Извинете ме за грубия език) 

P.S. Ето линка http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=elections&Number=1950127729&page=0&view=collapsed&sb=5
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Той консерватор ли е или реформист?

В миналото е имало капитализъм. В този смисъл е консерватор.

Ще реформират ЕС - в този смисъл е реформист. В момента ЕС е социалистически. Ще се борят със социализма и ще градят  истинска свободна пазарна икономика...

« Последна редакция: Jun 05, 2009, 17:24 от vstoykov »
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Той консерватор ли е или реформист?

В миналото е имало капитализъм. В този смисъл е консерватор.

Ще реформират ЕС - в този смисъл е реформист. В момента ЕС е социалистически. Ще се борят със социализма и ще градят  истинска свободна пазарна икономика...



Я пак че и аз почнах да зациклям Това какво ще реформират горе-долу ми светна "Ще се борят със социализма и ще градят  истинска свободна пазарна икономика..." Ясно Поради тая причина е "реформатор".
Защо е обаче консерватор?  Щото някога е имало капитализъм??? Не го разбрах Съжалявам
Активен