Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 146805 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Проблемът с цената за придвижването на пари не е малък. Не зная, каква е тя например за трансфер на сто милиона долара или евро да речем. Никога не съм работил в банка и няма как да сметна, точно колко би струвало. Обаче виждам, че за трансфер на пари между мен и теб има вече не малко системи, които не са част от банковата система. Разните от рода на Skrill и Transfer Wise. Това може да се разпростре и по-нашироко. Фирми да започнат така да се разплащат. От там не зная. Какво биха направили банките в този случай? Защото парите, които правят от такси, не са малко.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Проблемът с цената за придвижването на пари не е малък. Не зная, каква е тя например за трансфер на сто милиона долара или евро да речем. Никога не съм работил в банка и няма как да сметна, точно колко би струвало. Обаче виждам, че за трансфер на пари между мен и теб има вече не малко системи, които не са част от банковата система. Разните от рода на Skrill и Transfer Wise. Това може да се разпростре и по-нашироко. Фирми да започнат така да се разплащат. От там не зная. Какво биха направили банките в този случай? Защото парите, които правят от такси, не са малко.

   Е да де,говоря за алтернативните с-ми за разплащания от месеци,но
повечето тук не вдяват.
   Между другото,от края на тази година се очаква цените на мецдународните
преводи рязко да спаднат,но кой знае банките с какви пинизи ще излезат ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Ще компенсират с други такси. Или увеличаване на лихвите по кредитите. Но не могат пракалено, защото пък тогава и кредитите ще намалеят. Ето на мен например, годишната такса по кредитната ми карта е четиридесет кинта. От чий зор е толкова, не е ясно. Прасто защото имам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Задачка за домашно: проучи колко кинти дават фира през кредитните карти и ни обясни защо никой не ги е забранил със закон като имат проблеми. Даже банките те калесват да си вземеш още една кредитна карт, да ти увеличат лимита, да пазаруваш с отстъпки, да дадат една и на жената, и на децата, и т.н.
Държавата има контрол над банките и може да следи и контролира паричният поток. Съответно се стреми да вкара, колкото се може по-голям дял от парите в банките... Темата е дълга, но с две думи - няма да ги забранят.

... годишната такса по кредитната ми карта е четиридесет кинта. От чий зор е толкова, не е ясно. Прасто защото имам.
Таксата обикновено е % от парите, с които може да разполагаш (кредитен лимит?).
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Не, още преди да стане ясно, какъв ще е кредитният ми лимит, ми казаха, каква ще е таксата. Тя така и не се промени, след като вече стана ясно за лимита. А и понеже не можех да докажа доход, трябваше аз да си я финансирам. За този вариант, трябвало да питат шефката на клона, дали може  :D
« Последна редакция: Mar 30, 2019, 18:57 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Годишната такса за обслужване се определя от вида карта, а не от кредитния лимит. Въпреки, че в днешно време се гледа на кредитния лимит като нещо що годе статично, то той подлежи на корекции.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Никога не се занимавайте с кредитни карти !
Освен ако е абсолютно наложително: при пътувания в чужбина,или
ако сте на много висока позиция (ако сте меринджей).
   По толкова начини могат да ви цакат,че ви е бедна фантазията !
« Последна редакция: Mar 31, 2019, 11:57 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
ККРК е инструмент, който е предвиден за безналично плащане. Това се поощрява по всякакви начини. Съответно парите в брой са нещо нежелано и това се наказва по всякакви начини. То не са кой знае, колко де. Общо са два: такси и лихви. Като тук таксите по принцип са от по-гадния вид. На него му казват комисионни и зависи от сумата. Сиреч това са скрити лихви.

Всеки, който осъзнае този факт и използва ККРК за целта, която са направени, може да има много позитиви. Обратното, ще му излезе през носа. И все пак излиза по-евтино от лихварите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Така и така повечето хора в България имат поне 1 дебитна карта,
едва ли има смисъл и от кредитна,товарят те с доста високи такси,а
ако имаш неблагоразумието да просрочиш,става лошо ...
Активен

bot

  • Гост
 На запад чрез кредитната система се определя доколко един клиент е благонадежден, с дебитна карта може да платиш на момента еднократна поръчка, но когато решиш да станеш абонат на една компания, да речем интернет доставчик първото нещо, което компанията прави е да погледне кредитното досие на клиента. Това досие се изгражда на база на покупки, които клиента е правил на изплащане, т.е. на кредит, това включва и кредитните карти. Забавяне на плащане или отказ на плащане удря сериозно кредитното досие, също така се гледа и как човек си обслужва кредитните карти, дали плаща минималната необходима вноска или си определя по-голяма вноска за да изплати кредита по-бързо. При лошо кредитно досие може да се стигне дотам че човек да не може да си вземе дори телефон на изплащане.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Добре де,не мога ли да си плащам на доставчика кеш или с
дебитна карта ? Това,че въобще нямам кредитна карта означава ли,
че съм неблагонадежден !?!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А бе да работиш в банка и да нямаш ККРК е нарушение на вътрешните правила. Чудя се, как не са те хванали досега.

А това, което говори Бот-а се отнася до цивилизованите страни, не е за тук. Но скоро ще дойде и при нас. Няма де да бягаме. Освен разбира се, ако покрай Бризхода, не направим Бизход и не се върнем в съветската орбита. Но и това ще е само временно, защото рано или късно, това ще настигне и руснаците.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
А бе да работиш в банка и да нямаш ККРК е нарушение на вътрешните правила. Чудя се, как не са те хванали досега.

А това, което говори Бот-а се отнася до цивилизованите страни, не е за тук. Но скоро ще дойде и при нас. Няма де да бягаме. Освен разбира се, ако покрай Бризхода, не направим Бизход и не се върнем в съветската орбита. Но и това ще е само временно, защото рано или късно, това ще настигне и руснаците.

   Стига бе !
Работил съм в няколко банки и никъде не са ми искали да имам кредитна карта.
Задължително е да имаш дебитна,да ти превеждат там парите.
 
   Ами нека се изкаже бота дали е възможно да се плаща там кеш ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
А, ако парите, които мога да ползвам през кредитната карта са си мои? Ако аз съм я заредил? Както в този случай.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Почти не мога да си представя банка у нас, за която ККРК да не е важна част от бизнеса. Има някакви вероятности като например да обслужва предимно големи клиенти, почти да не работи с крайни клиенти, да ползва Борика, да не кредитира активно, да е с малък ресурс и някакви други, които не се сещам на първо време. Но някак си трудно мога да си представя всички тези или повечето накуп, за да не е нещо важно за съответната банка.  Де да знам. За някоя от българските банки може и да е изпълнимо условие, като да речем Инвестиционна или Тексим. Но например не си го представям за кооперативна или стопанска-инвестиционна. Мога да си го представя и за клонове на чужди банки, но повечето ги позакриха. Май вече и Сити ги няма. А бе не знам, как си се измъкнал между капките. Не, че и аз не го направих. Направих го, ама беше целенасочено и знаех, къде са точните дупки в процедурите, че да се провра. И пак щяха да ме хванат. То не е за хвалене, но пък и частично съм го споделял, че съм работил в най-големите (за времето си) картодържатели и картите бяха основна част от задълженията ми.

п.п. 4096, банките по всякакъв начин се опитват да те обезсърчат да слагаш свои пари в ККРК. Де да знам. Може би през банкиране, където нямаш служител на гише. Ама пак си мисля, че ще видят и ще те прозвънят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 70   Нагоре
« назад напред »