Автор Тема: Port Forward при ZyXEL NBG-416N wireless рутер  (Прочетена 1898 пъти)

theshit

  • Гост
Здравейте колеги, имам следния проблем:
имам няколко машини зад един безжичен рутер модел ZyXEL NBG-416N, представлява такова нещо:

една от машините, която стои зад него е Linux Debian и като препратя порт 80 от рутера към машината с Linux етс. няма проблем, сайтовете се зареждат, НО само от външни IP та.
Проблема е, че и аз съм зад този рутер и трябва да набирам сайтовете с вутрешното IP на сървъра, но така не става за администриране понеже сайтовете са  разни CMS-и, като Wordpress, Joomla, Форуми у други подобни, които най-коректно отговарят на зададения им адрес http://www.domain.tld в mysql базата с данни.

Не мога да зареждам domain.tlc, който е "вързан" към сървъра, който се намира зад рутера, ако и аз съм зад рутера, също така не мога да зареждам и публичното си реално IP.

Навярно е от способностите на рутера, бях се занимавал едно време с тоя проблем, трябва да има някаква си accept политика, която не всички имат. Въпроса ми е, дали може да се оправи от настройките, ако има някой който е по-вещ в областта, моля да помогне.

Другия вариант е да изкарам Debian-a най-отпред, но пък не мога да го конфигурирам така, че да ми праща интернета. Но и него се мъчех цяла вечер и не успях да го конфигурирам а уж прочетох първите 3 страници от резултатите в Google, пробвах всичко, и пак не става. Сигурно пропускам нещо.
Темата за Debian-а е тук: http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=45802.msg274690#msg274690
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Port Forward при ZyXEL NBG-416N wireless рутер
« Отговор #1 -: Mar 25, 2014, 17:34 »
Не е ли по-лесно да дефинирате хостовете в /etc/hosts
Активен

0x2B|~0x2B

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Port forward?
Настройка на програми
tzappa 9 4298 Последна публикация Oct 05, 2004, 19:37
от tzappa
port forward
Настройка на програми
gojko 2 2536 Последна публикация Dec 07, 2004, 11:08
от gojko
Нещо не работи port forward-а
Настройка на хардуер
staco 14 10434 Последна публикация Feb 01, 2010, 11:07
от Acho
Едновременно port forward и DMZ?!?
Настройка на програми
Astor 2 3012 Последна публикация Jun 18, 2010, 09:12
от Astor
Port forward
Настройки на софтуер
theshit 9 3851 Последна публикация Apr 05, 2013, 18:14
от theshit