Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 146791 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Екологията няма да стане важна, докато ножът не опре до кокъла. Иначе, когато наистина вече ще е въпрос на оцеляване. Ето затова, земята на която ние живеем в момента е безценна. Сигурно съм го казвал преди тук. Земята, която може да отглежда храна, водата, която ще е годна за пиене, ще са най-ценният ресурс и то по-скоро, отколкото си мислим. В Западна Европа, а също и в САЩ, ако не са фосфатните и азотните торове, няма да може да расте нищо. Земята е изтощена и това е единствения начин да произвеждат някаква "храна". Докато нашата почва тук все още може да го прави. Китайци искаха да "инвестират" в земеделие преди няколко години, а продукцията щяха да я изнасят за тяхните величия и богаташи. Защото тук все още може да се отглежда чиста храна. Не оценяваме и не осъзнаваме, какво притежаваме тук.

Не полвам проверка на правописа, докато пиша. Гледам си дисплея и чета докато пиша, какво натискат пръстите ми. Имам проверка на правописа, когато пиша на ангийски, че там не съм много добре с правописа.
« Последна редакция: Feb 25, 2019, 07:56 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И все пак “Човек предполага, но Бог разполага”  ;)  :)  :D  :o  ::)

Здраейте всички,

   Ще ми обясните ли само, как успявате да пишете тези безкрайни фермани без печатни грешки. По цял ден това ли правите. Направо ви се възхищавам на всичките. Не, че допуснах грешка сега, но това са само три реда. Благодаря предварително.

И ето, че той се появи!

Майтапя се.

Ще отговоря за себе си. До към средата на две-хилядните години, правех ужасяващи грешки при писане. Там някъде опозицията успя да бие и отучи народо-населението на Интернет от писането на латиница. Започна новата битка. Да се пише грамотно.

Може би да си спомняте, но беше разпространено подиграването на тема неграмотност. На мен особено много ми пречеше, защото винаги съм бил всезнайко и съм имал мнение по всякакви въпроси. Тогава тезата ми заминаваше и започвахме да си говорим за други работи.

Някъде по това време започна да се появява автоматична проверка навсякъде. М$ Word, OO.o, Kate, Gedit, Opera. Днес май не остана някъде да няма. Това много помага. Щом вече Firefox и Chrome имат при това включена по подразбиране.

Но не може да се разчита на нея. Помага наистина, но в средно-дълъг текст не е особено полезна. Проблемите са много: липсващи думи, думи, които по принцип съществуват, но не са верни, масови зрителни грешки и др.

Затова има нещо, което се стремя винаги да практикувам. Това е да съм си един вид коректор. Преглеждам си написания текст дума по дума. Доста често си хващам грешки при второ, трето четене, когато съм го публикувал. Чета си текста и в движение. Докато пиша следващите редове. Когато се превърне в навик, не пречи. Така се хващат не само граматически грешки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Забравих да ти напиша нещо, но не го приемай за заяждане. В трите си реда имаш грешка и тя е още във втората дума. Затова е добре, три реда да са, ама да се прочетат, преди публикуване (изпращане).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Забравих да ти напиша нещо, но не го приемай за заяждане. В трите си реда имаш грешка и тя е още във втората дума. Затова е добре, три реда да са, ама да се прочетат, преди публикуване (изпращане).
Има грешка още на първата дума. Не я бях забелязал, докато го четях  :)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
е щом и Зевсът се впечатли от чаршафите, наистина надминавате себе си :D

браво  [_]3
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Сигурно и аз бих изписал толкова, ако разбирах нещо от икономика. Повече съм по прогнози и тенденции. Обичам да наблюдавам за малки знаци сочещи към това или онова. Практиката ми е от продажби на дребно и това, което съм виждал при някои, за които съм работил. Нямам време да се ровя за данни и да пускам анализи. Стига данните да са точни. Както казахте, що се отнася до икономиката на национално ниво, от гледна точка на правителството, често се лъже. Доколкото виждам, всички го правят, та...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
аз изпитвам истинско отвращение от писането на дълги текстове. Ако имаш нещо да кажеш, пиши кратко, ясно и по същество...
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
аз също не обичам дългите писания, но има едно НО  ;D

И това е защото (поне според мен) нещата  за които пишем тук не са толкова прости и ясни и като добавиш че човек мисли едно, пише го по свои начин а този който го чете пък го чете и разбира по друг/свои начин - естествено често стават недоразумения (и то за едното нищо, просто "развален телефон").
Направо се губи смисъла да пишеш съвсем кратко (там шанса за недоразумение е още по-голям). Ако се познавахме добре и отдавна може би ще стане  ;)

Затова май по-често се въздържам да пиша или ако пиша неволята ме кара да сглобя нещо "що-годе завършено" и реално пропускам сума ти по-важни неща!
Активен

lunarvalley

  • Гост
требе да идем на кръчма, че да го избистрим това международно положение най-накрая...
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Добра идея, то напоследък и кръчмата се трансформира я в "private party" или в "team buiding" !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Добра идея, то напоследък и кръчмата се трансформира я в "private party" или в "team buiding" !

Ние тук на село наистина не знам, за какво става въпрос. С Лунар не съм ходил на кръчма от 2009. А от както няма конференции, няма и сбирки. Е, аз на тия конференции не съм и ходил.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Цитат
С Лунар не съм ходил на кръчма от 2009.

както казах преди -- бъркаш ме с някого. Не сме се срещали. Не съм журналист, или каквото беше този с когото ме бъркаш.

 :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Ако ще ходите на кръчма и пак ще говорите за политика аз НЯМА ДА ДОЙДА!!!
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Никаква политика.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Добра идея, то напоследък и кръчмата се трансформира я в "private party" или в "team buiding" !

Ние тук на село наистина не знам, за какво става въпрос. ...

Тук намеквам за новите начини за социализиране в епохата на бизнес ориентираното съвремие  ;)
"Private party" е фирмено събиране по някакъв повод, ядене, пиене, музика и т.н. както се полага обаче си е "частно" само за хора от фирмата и други покрай тях.
Другите да гледат и да завиждат или там каквото си искат  >:D

А "Team building-a" е някакъв друг (взет май от САЩ) бизнес прийом за изграждане на колектив/персонални отношения в дадена фирма - има и някакви "по-специални" игри и състезания с доста психоаналитични трикове в тях (поне за мен е така).
Един вид да се научиш да работиш и с хора които по принцип не са ти приятни в името на бизнеса естествено  ::)

Общо взето за мен са някакви изкуствени/псевдо заместители на една стара, класическа кръчма  :o

PS: интересното е че ходих на три тиймбилдинги, единия беше строго по западен/САЩ образец (мисля че бяха изчели доста теория и примери от книгите); другия беше почти противоположен, не усетих някакъв бизнес уклон, по-скоро имаше опознаване между хората и разходки и зяпане натам-насам (из Истамбул) и третия бе нещо средно между двата с предимно свободни елементи на база съществуващи персонални приятелства и чат-пат някаква игра, но не толкова ориентирана към сработване на хората чрез игри а към чисто игралния елемент/забавление 8)
« Последна редакция: Feb 26, 2019, 12:45 от ray »
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 70   Нагоре
« назад напред »