Автор Тема: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"  (Прочетена 36582 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #30 -: Aug 22, 2012, 13:55 »
//offtopic
Лично аз предпочитам "WinRar", защото програмата в софтуерният пакет на "Ubuntu 10.10" не отваря *rar.
hao123, беше ти казано какво трябва да си инсталираш, защо не опита? Надявам се не си мислиш, че всички тук, специално за работа с *rar сме си дърпали кракнат WinRar, който да ползваме под Wine....
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #31 -: Aug 22, 2012, 14:04 »
Коя линукска програма не може да се справи с файлове на кирилица, че нещо не ми е ясно ?

unrar, когато rar файлът съдържа файлове с кирилски имена.
Например този:
https://rapidshare.com/#!download|567p5|261234525|Python_v_sistemnom_administrirovanii.rar|6676|0|0

unrar x Python_v_sistemnom_administrirovanii.rar           
                                                                                                           
UNRAR 4.10 freeware      Copyright (c) 1993-2012 Alexander Roshal                                          
                                                                                                           
                                                                                                           
Extracting from Python_v_sistemnom_administrirovanii.rar

Cannot create Python � ���⥬��� ����������஢����.djvu
Invalid argument
No files to extract
« Последна редакция: Aug 22, 2012, 14:14 от sstefanov »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #32 -: Aug 22, 2012, 14:15 »
Е, това е проблем с имената на файловете (аз също от време на време попадам на такива архиви), но той не идва само от програмата за разархивиране май. Поне при мен се започва от самото име на архива (напр. àïïåòèòà.rar), много преди да стигна до xarchiver или някоя друга програма.

А информацията в тях повредена ли е, текстов файл с кирилски букви правилно ли се разархивира?
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #33 -: Aug 22, 2012, 14:31 »
През WinRAR всичко е перфектно:

Активен

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #34 -: Aug 22, 2012, 14:48 »
Излиза с неправилна кодировка, поради начина на архивиране. Това е архивирано 27,09,2009г и вероятно с някоя стара версия на winrar.

По същия начин ако потребител с win OS му се пльосне един unix/linux архив с тоя winrar ще има да си клика до... ехеее...  ;D
Активен

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #35 -: Aug 22, 2012, 17:58 »
bop_bop_mara, дали "WinRar" е кракнат или не- това си е моя работа. Важното е, че ми върши повече работа от "Unrar". Всеки си има свой подход към нещата.  8) Между другото: cool4y ме напътства по скайп.  ;) След като той ми обеснява всичко, значи "Unrar" не струва.  ;D Той ми обясни това, което ме интересуваше и ми оправи проблема с клавиатурата (поне за сега нямам такъв проблем; преди писах "Зo,аijи" вместо "Здрасти").  ;) Ако питате мен, cool4y трябва да стане модератор в този форум (разбира всичко и има много добър подход към новобранците като мен). Даже бих искал да стана като него.  8) :)
Между другото: послушате sstefanov. След като е написал нещо, значи има право.  ;) Това, че хората, които използват "Unrar", не означава, че "WinRar" е изпята песен в "Linux" дистрибуциите.  :)
« Последна редакция: Aug 22, 2012, 19:55 от hao123 »
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #36 -: Aug 22, 2012, 18:23 »
...Това е архивирано 27,09,2009г и вероятно с някоя стара версия на winrar...

Winrar на картинката е версия 3.70. Файлът е само за пример, имам много други и по-нови файлове. С нито един от тях unrar не работи.
Не знам кое с какво е архивирано, но показах пример, в който едната програма работи, а другата - не.

Ако успеете да накарате unrar да разархивира такива файлове (и да го опишете, разбира се) ще е чудесно!
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #37 -: Aug 22, 2012, 18:50 »
@sstefanov : Постни ми един коректен линк от който да сваля подобен файл за да го тествам на моят компютър.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #38 -: Aug 22, 2012, 18:56 »
Ако успеете да накарате unrar да разархивира такива файлове (и да го опишете, разбира се) ще е чудесно!
В един бъг репорт имаше workaround  да се деинсталира rar (да остане само unrar). Така като гледам, при мен това сработва за rar-ове. Гугълнах и за същото нещо при zip файловете, изглежда и там има решения.

Ако питате мен, cool4y трябва да стане модератор в този форум (разбира всичко и има много добър подход към новобранците като мен).
Модератори във форума никога не са излишни (в момента и недостигат). Модерирането, все пак, не е обвързано с ниво на познания - модераторът следи за спазването на правилата. Всеки е свободен да предлага хора за модератори (стига, все пак, те също да искат).
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #39 -: Aug 22, 2012, 19:32 »
Не, мерси  ;D

Плюс това hao123 пресилва нещата. Показах му как стоят нещата в линукс и го упътих в програмките - нищо особено  ;D
И още, аз имам познания в Линукс на ниво beginner - докато хора като dejuren и други.......

Таа... Какво говорехте за File Roller - Клик ;D
« Последна редакция: Aug 22, 2012, 20:04 от cool4y »
Активен

Practice

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #40 -: Aug 22, 2012, 19:49 »
Е, готин...  8) Много си скромен. :D Не съм преувеличил нещата, защото това, което написах е самата истина (показа ми някои неща, които даже не предполагах, че има).  ;D Много съм ти благодарен. :)
bop_bop_mara, вярно е, че модераторът следи за реда във форума, но трябва да има и познания за "Linux" (името на сайта отговаря на въпроса "Защо?") и добър подход към потребителите. Според мен, cool4y покрива тези изисквания. Обаче след като не иска, няма да го карам на сила. Но, човекът е голям пич и го уважавам. :)
Ако светът на линукс дистрибуциите беше хладилник за месо, то "Ubuntu 10.10" щеше да е най-крехкото!  ;D
В "WinRar" има още хляб. Не го подценявайте.  ;)
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #41 -: Aug 22, 2012, 23:20 »
@sstefanov : Постни ми един коректен линк от който да сваля подобен файл за да го тествам на моят компютър.

Пусках го по-горе, но ето го пак (цялото това е един линк):

https://rapidshare.com/#!download|567p5|261234525|Python_v_sistemnom_administrirovanii.rar|6676|0|0
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #42 -: Aug 23, 2012, 00:05 »
@sstefanov : Постни ми един коректен линк от който да сваля подобен файл за да го тествам на моят компютър.

Пусках го по-горе, но ето го пак (цялото това е един линк):

https://rapidshare.com/#!download|567p5|261234525|Python_v_sistemnom_administrirovanii.rar|6676|0|0

total 13056
6676561 Aug 23 00:02 Python_v_sistemnom_administrirovanii.rar
6686405 Jul 29  2009 Python в системном администрировании.djvu


дистрибуция Fedora 17, файлът е разопакован през nautilus. и да, имам инсталиран unrar. и не виждам никакви проблеми с името на файла.
Активен

the lamer's team honourable member

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #43 -: Aug 23, 2012, 00:07 »
Виж ти, какъв проблем имало с файловете на кирилица :o От години не ми беше попадал rar архив с файлове на кирилица.
Това ще има нужда от разцъкване, но за момента мога да потвърдя, че проблем има и при мен в Debian Stable, като проблемът е в rar (не в unrar). С командата rar има възможност не само да се архивира, но и да се разархивира, и когато пакетът rar е инсталиран, тази команда взема превес над другите разархиватори на rar архиви в графичните инструменти (или поне в Xarchiver и File Roller). Премахването му дава път отварянето на архива да стане с някоя от другите команди, в които проблем с файловете на кирилица няма (стига системата да е настроена правилно). Ако на някого не му трябва да прави rar архиви и му е достатъчно само да може да разархивира такива, може да деинсталира rar пакета и да инсталира само unrar или p7zip-rar (разширение за rar към p7zip).
Интересно дали пакетът unrar се е появил, само защото има разни такива проблемчета в rar...
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #44 -: Aug 23, 2012, 00:20 »
Виж ти, какъв проблем имало с файловете на кирилица :o От години не ми беше попадал rar архив с файлове на кирилица.
Това ще има нужда от разцъкване, но за момента мога да потвърдя, че проблем има и при мен в Debian Stable, като проблемът е в rar (не в unrar). С командата rar има възможност не само да се архивира, но и да се разархивира, и когато пакетът rar е инсталиран, тази команда взема превес над другите разархиватори на rar архиви в графичните инструменти (или поне в Xarchiver и File Roller). Премахването му дава път отварянето на архива да стане с някоя от другите команди, в които проблем с файловете на кирилица няма (стига системата да е настроена правилно). Ако на някого не му трябва да прави rar архиви и му е достатъчно само да може да разархивира такива, може да деинсталира rar пакета и да инсталира само unrar или p7zip-rar (разширение за rar към p7zip).
Интересно дали пакетът unrar се е появил, само защото има разни такива проблемчета в rar...

Чакайте малко -- за rar ли говорим или за unrar? Защото доколкото знам rar е комерсиален продукт и версията му за Linux надали се разпространява свободно.

Иначе с unrar мога само да разархивирам, но то друго не ми трябва.

Има ли го в хранилищата на Debian или трябва да се инсталира самостоятелно?
Активен

the lamer's team honourable member