Автор Тема: Линус към nvidia: FUCK YOU  (Прочетена 3846 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3396
    • Профил
Re: Линус към nvidia: FUCK YOU
« Отговор #1 -: Jun 17, 2012, 15:58 »
Сигурно доста му се насъбрало, да се бори, моли... и т.н. за документация от nvidia, за да реагира така. Но той най-добре знае как стоят нещата отвътре.

От друга страна обаче nvidia си е просто прекрасна за linux. Затворениите им драйвери винаги са си работили правилно. Имат си описание и някакъв съпорт.

Не така обаче стои въпросът с другите. Например АТИ. Затворени или не си е мъкааааа. В продължение на години нямаха драйвери, забиваха компютъра .... абе само тъпи гаднички проблеми. Не вярвам сега да се оправили...

Това което искам да каже е, че nvidia си е просто цвете в сравнение с другите.

« Последна редакция: Jun 17, 2012, 16:05 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Линус към nvidia: FUCK YOU
« Отговор #2 -: Jun 18, 2012, 00:09 »
Я точно преди няколко часа писах  за това, буквално минутки след отразяването на Фороникс. Даже изтипосах тяхната снимка, как показва „международният знак“ на невидията.

С Ати съм имал много преживявания във времето. Чак стигнах да заменя Дебиан след амнайсе години с Убунту, след последната си нелепа покупка. От друга страна, изобщо не мога да се съглася, че невидиите са добри. Но тук много по-професионално може да се изкаже Гейта.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Линус към nvidia: FUCK YOU
« Отговор #3 -: Jun 18, 2012, 12:31 »
Не вярвам сега да се оправили...

Това което искам да каже е, че nvidia си е просто цвете в сравнение с другите.



Вярата е за църквата и овцете, които ходят в нея...
Радеоните вмомента за мен създават много по-малко главоболия от NVidia, особено лаптопските изпълнения...

Да си чувал за Optimus ?! Е това лайно под линукс е още по-голямо лайно... Официално няма поддръжка и няма и да има.
Драйверите им напоследък стават все по-скапани и по-скапани, водят до много проблеми ( разгледай бъглистите )..
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Линус към nvidia: FUCK YOU
« Отговор #4 -: Jun 18, 2012, 12:43 »
Зависи за какво. Ако не става въпрос за сметки, а за браузване/гледане на филми/игри и т.н, нвидия е по-добър вариант, софтуерът на амд си ходи с определени магарии, които човек трябва да си счупи главата, за да ги научи. Примерно xorg.conf с cross-fire е голяма забава. Ползването на повече от един монитор също е забава. Ъпдейтването на драйверите понякога може да стане забава ако не го правиш като хората. Тъпи проблеми не се оправят с месеци. Но пък аз лично проблеми с AMD нямам, тъй като им знам номерата. Не мога да си представя как точно ти се е наложило да смениш дебиан с убунту заради това - никога на съм имал проблеми с дебиан (изключай когато по-новите версии на X не се подържаха от драйверите - тогава просто си даунгрейднах xserver-а).

Ако е за сметки, тогава нещата са съвсем различни. нвидия като цяло имат по-добра подръжка на софтуера си и по-читави драйвери, обаче хардуерът на АМД е в пъти по-мощен и енергоефективен на същите пари (в горния клас, нвидия просто няма какво да изкарат като конкуренция на АМД - великата им нова Kepler архитектура е ужасно  преебана и скопена, правена е за геймене, не за сметки). Ако АМД хвърляха повече ресурси в тази насока, щяха лесно да монополизират пазара, ама на...примерно сега Amazon предлагат  EC2 instance-и с по две Tesla-и само и единствено защото драйверите на NVidia не обвързват сметките с наличието на работещ X и нямат проблеми да работят виртуализирани. Малоумниците се прехласват по cloud gpu computing-а, а в момента цялата работа е доволно скъпа и неефективна, а нвидия гълтат доста пари покрай тази работа.

От гледна точка на писане на софтуер за GPGPU....Nvidia са далеч по-големи педерасти и нещастници от AMD и наистина не са въобще отворена компания, не обичат отворени стандарти, дори правят цигански изпълнения, за да си налагат затворените технологии, правят и още по-големи цигании опитвайки се да пробутат скъпите си карти правени специално за изчисления (АМД имат firepro, но за разлика от нвидия, не режат нарочно по софтуерен или хардуерен път масовите си продукти). Това казано, по-лесно се пише код за NVidia, стига да ползваш framework-а на NVidia.

Като цяло, АМД е по-голяма романтика и забава, плюс което ти се отплащат усилията. Нвидия е....ммм по-лесно и по-скучно.

P.S специално за лаптопи мизериите на АМД не съм съгласен че са по-малко. Примерно това крашване на драйвера при suspend е доста противно и не знам дали все още не стои нерешено (а може и да са го оправили, знам ли ги)
« Последна редакция: Jun 18, 2012, 12:46 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

morbid_viper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: (Open)SUSE since v5.3 (1999)
  • Window Manager: KDE ориентиран
    • Профил
Re: Линус към nvidia: FUCK YOU
« Отговор #5 -: Jun 21, 2012, 13:12 »
така или иначе лаптоп не си взимам с видео различно от интел… точно за да си спестя простотиите с ati с nvidia — стига ми толкова битки, просто искам да работи нормално.
сървърите ми така или иначе вървят с ati rage xl — вехто и отлично поддържано.
Активен

-------------------------------------------------
Blessed are we to taste this life of sin!
-------------------------------------------------
Registered Linux user #251276

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Линус към nvidia: FUCK YOU
« Отговор #6 -: Jun 21, 2012, 18:21 »
И аз нямам никакви драми с Ati/AMD - напротив, принудих се да сменя nVidia, точно заради шибаните им проблеми с 2+ монитора/TV.
Отделно не ми се говори за тъпите им драйвъри...
Вярно е, че с Ati e малко приключение докато настроиш повече от един монитор, но както каза gateway, свикнал съм и поне няма мърдане, когато си ги настроиш нещата
[_]3
Активен

Желязко Желязков

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
  • Distribution: Slackware,Maemo,Android,MacOSX
  • Window Manager: Kde,Gnome,FluxBox,E17,Lxde
    • Профил
    • WWW
Re: Линус към nvidia: FUCK YOU
« Отговор #7 -: Jun 22, 2012, 09:08 »
И аз нямам никакви драми с Ati/AMD - напротив, принудих се да сменя nVidia, точно заради шибаните им проблеми с 2+ монитора/TV.
Отделно не ми се говори за тъпите им драйвъри...
Вярно е, че с Ati e малко приключение докато настроиш повече от един монитор, но както каза gateway, свикнал съм и поне няма мърдане, когато си ги настроиш нещата
[_]3

На това ако му викаш МАЛКО здраве му кажи

  O0  -->>  http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=42431.msg238600#msg238600
Активен

Като член на "Интернет общество", аз съм подкрепа на организация, която смята, че Интернет е за всеки. Горещо препоръчваме да се присъедини към "Интернет общество", както и допринасят за изграждането на бъдещето на Интернет. https://portal.isoc.org/EBusiness/NewMemberStepOne.aspx?refid=xd1068226hf

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Линус към nvidia: FUCK YOU
« Отговор #8 -: Jun 23, 2012, 17:24 »
Така - сега след редовните ви патаклами стана ясно какъв е бил проблема.

От КНР са решили във всяко училище да турят компютри - говорим за сделка от около 10 милиона машини. И всичко това под Линукс! И това "пилотен" проект... Вероятно не осъзнавате мащабите изобщо...

Китайците си имат всичко БЕЗ видео ускорители и направили среща с NV и последните се държали подобаващо арогантно като изисква всяка една голяма корпорация. Затова е бил онзи F-word от знаете-кой.

Но историята не свършва дотук - отишли при AMD и слуховете твърдят, че имало сделка.

Понеже съм мързелив ви пускам директно информацията от извора:
http://www.brightsideofnews.com/news/2012/6/21/china-nvidia-loses-face-and-a-10-million-pc-order-over-linux-drivers-and-nres.aspx
« Последна редакция: Jun 24, 2012, 01:02 от n00b »
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Линус към nvidia: FUCK YOU
« Отговор #9 -: Jun 23, 2012, 23:07 »
КДР? КНДР ли имаш предвид или  по-скоро КНР?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Линус към nvidia: FUCK YOU
« Отговор #10 -: Jun 24, 2012, 01:01 »
Да - за КНР говорим. Нещо съм си въобгазил, че е била демократична.

Извинявам се за грешката.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
настройка на Nvidia под Ред Хат 9.0
Настройка на хардуер
orto 3 3529 Последна публикация Mar 29, 2004, 22:31
от sebastianz55
Проблем с nvidia
Хардуерни и софтуерни проблеми
shadowhand 1 2699 Последна публикация Apr 29, 2004, 14:46
от jm
Проблем с драйверите на NVIDIA
Настройка на хардуер
varbancho 6 3328 Последна публикация Jul 29, 2004, 18:01
от varbancho
Nvidia
Настройка на програми
EtoR 1 2230 Последна публикация Aug 06, 2004, 14:16
от EtoR
Fuck off ***** icq
Коментар
zeridon 4 1812 Последна публикация Apr 12, 2007, 10:19
от zeridon