Автор Тема: Sabayon след инсталация  (Прочетена 1758 пъти)

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Sabayon след инсталация
« -: Nov 08, 2010, 19:44 »
Здравейте,имам няколко въпросчета  :).Инсталирах си Сабайон всичко си подкарах видео и звукови карти камери всичко е 6.Само едно малко проблемче не мога да подкарам синаптик.Пиша в конзолата equo update && equo install synaptic,но програмата не се инсталирва брои си процентите,но след като свърши няма нищо на лице.И можете ли да ми кажеде какъв update manager да си инсталирам,защото този Sulfur не ми харесва как работи :).Благодаря за отделеното време.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Sabayon след инсталация
« Отговор #1 -: Nov 08, 2010, 20:08 »
Какъв Synaptic в Sabayon. това да не ти е Убунту. Има си друг пакетен мениджър и си е инсталиран, но не помня как се казваше. Maй беше Sulfur или нещо подобно. Иконата си е на работният плот. Така или иначе за какво ти е.
Ъпдейтва се със :
1. su
2. equo update
3. equo upgrade
Програми се инсталират с equo install "име на програма"
Примерно :
1. su
2. equo install skype
и скайпа ти е инсталиран.
Сабайон е много лесна за настройки система. Всичко, което ти трябва е включено в хранилищата.
A със Sulfur едно време системата не можеше да се ъпдейтва. Някой писа, че са го оправили, но те съветвам да си го ъпдейтваш с командите, които ти написах.
За какво ти е пакетен мениджър като след ъпдейта ти трябва да инсталираш само rar, vlc и skype? Това са три команди.
« Последна редакция: Nov 08, 2010, 20:28 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Sabayon след инсталация
« Отговор #2 -: Nov 08, 2010, 20:13 »
Предполагам,че искаш да инсталираш дебианския синаптик.Чете ли изобщо нещо за equo и sulfur в сайта на сабайон?Май не си.Синаптик не работи с деривати на Gentoo.Нямаш много избор колкото и да не ти харесва.Свиква се аз съм го ползвал и не е болка за умиране.Тук не става въпрос за харесване,а за това да си върши работата добре.И на мен много от програмите под линукс не ми харесва как изглеждат в сравнение с тези за уиндоус{особено за уиндоус 7},но това не ме кара да премина изцяло на уиндоус!
http://wiki.sabayon.org/index.php?title=Main_Page .Чети внимателно.Тук имаш предимството за разлика от други дистрибуции да ползваш различни варианти.Ако не те кефи equo ползваш си portage системата на gentoo и си в джаза. ;)
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Sabayon след инсталация
« Отговор #3 -: Nov 08, 2010, 20:57 »
Принтера не мога да го подкарам  :) ,не го разпознава.HP Deskjet F4180.Влизам в sistem setings->printer configoration->new printer ,но моят модел не излиза.Какво да правя.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Sabayon след инсталация
« Отговор #4 -: Nov 08, 2010, 21:14 »
Когато избереш "Добавяне от мрежата", избери Generic. Който ти предложи, този инсталирай. Аз се мъчих доста време с драйвър за Dell защото се правих на много умен и се опитвах сам да избера драйвъра.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Sabayon след инсталация
« Отговор #5 -: Nov 08, 2010, 23:01 »
Когато избереш "Добавяне от мрежата", избери Generic. Който ти предложи, този инсталирай. Аз се мъчих доста време с драйвър за Dell защото се правих на много умен и се опитвах сам да избера драйвъра.
Точно така правя както ми казваш,но не става.Доиде ми друга идея търся да изтегла HPLIP но спецялно за Сабайон не намирам :Федора Убунту Минт Дебиан Ред Хад ,но не и за Сабайон
Активен

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Sabayon след инсталация
« Отговор #6 -: Nov 09, 2010, 16:23 »
Направих го инсталирах hplip и сега работи. [_]3
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Sabayon проблеми
Настройка на програми
Gecata_ 2 2319 Последна публикация May 22, 2007, 09:24
от abscent
В Sabayon 4.1 автоматично стартиране на модули???
Настройка на програми
bazu 21 5248 Последна публикация Apr 27, 2009, 15:49
от bazu
Sabayon-a и проблем с рамта
Настройка на програми
bazu 22 4469 Последна публикация Apr 28, 2009, 10:54
от bazu
Няколко проблема с Sabayon
Настройка на програми
elfenlied 11 2520 Последна публикация Mar 08, 2010, 23:07
от elfenlied
Проблем със Sabayon 5.4
Настройка на програми
loshia21 28 4030 Последна публикация May 01, 2011, 15:17
от AMD