Автор Тема: Slackware 14.1 64 bit - WIFI и mobilen internet?  (Прочетена 3978 пъти)

kumalisa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
    • Профил
Най-после реших да се запозная със slackware. Проблема е, че трябва доста да се чете и то от интернет. Не е никак удобно постоянно да преминавам на друга os инсталирана на лаптопа ми, да чета и отново да се връщам на  slackware. Не мога да настроя интернета си. Кажете какви данни са ви нужни и ми помогнете. Помогнете ми и за българизацията. Ползвам KDE. Интересуват ме настройките за WIFI. Също така използвам и мобилен интернет от Виваком чрез модем на флашка - Huawei E3531s-2.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Slackware 14.1 64 bit - WIFI и mobilen internet?
« Отговор #1 -: Feb 13, 2016, 10:16 »
Ако "си чак" на конзолата, разгледай файла /etc/rc.d/rc.inet1.conf
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

lunarvalley

  • Гост
Re: Slackware 14.1 64 bit - WIFI и mobilen internet?
« Отговор #2 -: Feb 13, 2016, 10:29 »
щом си с КДЕ, трябва да можеш да си настроиш мрежата графично чрез networkmanager

по време на инсталацията, като стигна до стъпката за настройване на мрежа, зададе ли му д аползва NetworkManager? Ако не, изпълни като root:

netconfig

ПП: на linux-bg има информация за Slackware:
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=distro&key=slackware

трябва да се ъпдейтне малко, ама тоя дето я е писал е говедо и не му се занимава в момента
« Последна редакция: Feb 13, 2016, 10:34 от lunarvalley »
Активен

kumalisa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
    • Профил
Re: Slackware 14.1 64 bit - WIFI и mobilen internet?
« Отговор #3 -: Feb 13, 2016, 14:57 »
Laskov, разгледал съм файла, но като не зная какво точно и къде трябва да променя в него? Дай ми малко повече информация. Инсталирал съм пакетите NetworkManager и Network-Manager-applet, изкарал съм демона на десктопа, но всички функции са закрити - не работят. Инсталирах и пакета Wicd, излезе демон за стартирането на инсталирания пакет, но при опит да стартирам програмата, демона си подскача и не стартира програмата. Ето и пакета - wicd-1.7.2.1-i486-1_slack13.37.txz Е, ще продължавам да се мъча.
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Slackware 14.1 64 bit - WIFI и mobilen internet?
« Отговор #4 -: Feb 13, 2016, 15:47 »
Хайде сега няколко въпроса:

коя версия на Slackware
x86 или x86_64?
всичко ли си инсталирал или си пропуснал нещо?

Махни wicd, пусни netconfig в терминала като root и следвай инструкциите. Кажи на системата да ползва NetworkManager.
« Последна редакция: Feb 13, 2016, 15:54 от lunarvalley »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Slackware 14.1 64 bit - WIFI и mobilen internet?
« Отговор #5 -: Feb 13, 2016, 15:53 »
Активен

kumalisa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
    • Профил
Re: Slackware 14.1 64 bit - WIFI и mobilen internet?
« Отговор #6 -: Feb 13, 2016, 17:12 »
Lunarvalley, инсталирал съм slackware64-14.1-install-dvd.iso. Това е 86_64. Не зная защо, но # removepkg wicd не може да се изпълни. Пробвах няколко пъти, но ми дава отговор, че не може  де се изпълни командата. Бях подкарал интернета, но след като инсталирах wicd, нещата се объркаха. Нали съм любопитен, а и сега изучавам Slackware, така се получи. Ще продължавам да се боря. Мен ме интересува, също така и коя среда е по-добрата - KDE или FXCE за Slackware. До сега, при всички останали дистрибуции съм използвал само GNOME и предимно FXCE.
Активен

kumalisa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
    • Профил
Re: Slackware 14.1 64 bit - WIFI и mobilen internet?
« Отговор #7 -: Feb 13, 2016, 17:48 »
Оправих интернета. Просто, след инсталирането на Wicd нещата се объркаха. След като успях да го деинсталирам и изпълних netconfig, както ми препоръчахте, интернета тръгна. WIFI заработи, заработи и един модем на USB, (LogiLink), който също ми се налага да използвам често. Благодаря!
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Slackware 14.1 64 bit - WIFI и mobilen internet?
« Отговор #8 -: Feb 13, 2016, 18:23 »
поздравления  :)

изчети препратката за Slackware която ти дадох по-горе. XFCE и KDE си идват с дистрибуцията и са добри. Въпрос на предпочитания и хардуерни ресурси е коя да ползваш. XFCE е по-лека.
Активен

kumalisa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
    • Профил
Re: Slackware 14.1 64 bit - WIFI и mobilen internet?
« Отговор #9 -: Feb 14, 2016, 21:17 »
Lunarvalley, по всяка вероятност ще използвам XFCE, но ми направи впечатление, че след като настроих системата да влизам от графична среда ми дава правото да избера, която си искам графична среда за предстоящата сесия. Това е много хубаво, разбира се. Благодаря!
Активен