Анкета

Въпрос: Желаете ли промяна в http://www.linux-bg.org ? Ако да - бихте ли подкрепили промяната?

  • Не, сайта си ми харесва така.
    - 22 (20.6%)
    Да, бих подкрепил промяната финансово.
    - 8 (7.5%)
    Да, бих подкрепил промяната чрез помощ при разработката.
    - 12 (11.2%)
    Да, бих подкрепил промяната финансово и с помощ при разработката.
    - 5 (4.7%)
    Да, бих подкрепил промяната без ангажименти от моя страна.
    - 20 (18.7%)

Общ брой гласове: 64

Автор Тема: Смятате ли, че сайта трябва да се промени?  (Прочетена 21605 пъти)

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Само да кажа, че би било хубаво да помислите и за прехвърлянето на данните от сегашния сайт на новата платформа ;), което не е мисия невъзможна, но може да доведе до неподозирани резултати :D

Да вмъкна една идея - да има и WAP версия на сайта. Т.е. версия за мобилни телефони - PDA и т.н..

Г-да струва ми се, че тръгвате малко прибързано да мислите какви раздели и т.н..
Както се прави дипломна работа, по същия начин трябва да действате и Вие. Така си мисля :) Т.е.

1. Каква е темата? - Какво се иска като краен резултат (какви да са възможностите на сайта)?
2. Как ще бъде постигнат - Проектиране, блок схеми, структура на базата и т.н.
3. Писане на код - Също труден процес, защото някой трябва да координира нещата. Предполагам няма сам човек да се захване?

1-3 Касаят основата, която ще позволи създаването на раздели, под~ и въобще това, което искате да има като съдържание.

4-X Попълване с данни - Същинското създаване на разделите, под~ и всичко останало :)

X+1 Мигриране на старите данни :) (не съм сигурен, че трябва да е накрая)

Най-важно в началото е да се уточнят тези етапи, за да знаят хората, че правят нещо сериозно. Иначе има риск първоначалния ентусиазъм да изчезне бързо. Това си е голям проект. Така си мисля аз. Като цяло аз съм си глупак, но понякога има истина в думите ми. Вижте дали има и в тези.

P.S.

Цитат
[21:01] <Luda_Glawa> е, хайде сега
[21:01] <Luda_Glawa> между другото
[21:01] <Luda_Glawa> ако стане работата
[21:02] <Luda_Glawa> може да се сформира дружина, който да я приемат по-сериозно
[21:02] <Luda_Glawa> в средите на администрацията :)
[21:02] <gat3way> az kato gledam ne vijdam koj she se hvane da izbuta takyv proekt
[21:03] <I^llGetOverIt> дтъйдтй
[21:03] <Luda_Glawa> трябва да е някой без работа
[21:03] <Luda_Glawa> :D
[21:03] <gat3way> znachi shte go napravi nekadyrno :)
[21:03] <Luda_Glawa> не
[21:04] <Luda_Glawa> не е казано
[21:04] <Luda_Glawa> зависи от стила му на работа
[21:04] <Luda_Glawa> ако подхване нещата, както трябва
[21:04] <Luda_Glawa> а не отзад напред
[21:05] <Luda_Glawa> ако се проектират нещата
[21:05] <gat3way> aaa
[21:05] <Luda_Glawa> ако се обсъдят достатъчно
[21:05] <gat3way> tuk e pyrvia moment
[21:05] <gat3way> "proektirat" i "obsydqt"
[21:05] <Luda_Glawa> общо взето както се прави дипломна работа
[21:05] <gat3way> tova pone za momenta ne se sluchva, edinstveno se podhvyrlqt razni raboti otgore nadolu
[21:05] <Luda_Glawa> не е по-различно :)
[21:05] <gat3way> ajax da se polzvalo mvc da se polzvalo
[21:06] <gat3way> dobre be vzemete reshete kakva funkcionalnost iskate v kraina smetka
[21:06] <Luda_Glawa> освен това
[21:07] <Luda_Glawa> тези, които разбират и им е физически невъзможно да помогнат, предполагам
[21:07] <Luda_Glawa> ще дават по някой ценен жокер
[21:07] <Luda_Glawa> ако има грешки по кода
[21:07] <Luda_Glawa> и т.н.
[21:08] <Luda_Glawa> както казва един приятел - "Не е нужно да откриваме пак топлата вода"
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Какво мислите за дизайн в стил http://www.linuxjournal.com?
Активен

Без правила няма игра

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
А после вижте дизайна на CERN, можете да проследите на живо сблъскването на протоните, а в дясно ще видите секцията Information for: Kids
(пуснете си звука)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Recku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
  • Distribution: Debian Stable
  • Window Manager: KDE
    • Профил

 Мисля ще се съгласите, че най-полезно ще е да привличаме деца още от училищна възраст. Това правят и MS, даже са влезли в учебните програми и ние често коментираме това с възмущение.

Да за съжаление са си навряли носа и в най-голямото мероприятие за ученици JA Titan, JA Banks. Ужас, само като си помисля какви ексцесии прави симулацията, разбирам че те "имат пръст в това".


Е, ние трудно ще влезем в програмите.

За това не съм съгласен... Готов съм да ви обсипя с предложения. Интерактивни при това.   ;)
Активен

This aptitude does not have Super Cow Powers.

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
  Нещо позамря темата, а?
 Така като гледам май само с приказките ще си останем и ще го караме постарому:
 - със стария външен вид;
 - без секция Как-да;
 - без възможност да се зариби детската аудитория :) ;
 - без Facebook, Twitter и т.н.(не че ги ползвам но гледам хората ги слагат по сайтовете... :) );
 - без възможност да се качи едно свястно ръководство като това например: http://seogadget.co.uk/the-ubuntu-installation-guide/ или това http://news.softpedia.com/news/How-to-Install-Arch-Linux-59239.shtml та дори и видео туториали ако може да се качат;
 - без блогове;
 - без RSS
 и т.н. и т.н.  да не изброявам нататък.
 От мненията които се изказаха до момента имаше и доста идейни, но какво от това? Така като гледам нищо няма да се случи!
 Защо трябва да се създават пет или десет сайта за Линукс? Като гледам съдържанието на всички БГ сайтове за Линукс може спокойно да се събере на един, на този(http://www.linux-bg.org). Съединението не прави ли силата? Само че хората които публикуват съдържание нещо не се кефят на този "остарял" сайт и на възможностите които предлага за публикуване и си търсят начин за изява другаде(Лично мнение, не го натрапвам на никой)! И как очаквате да се зарибят нови потребители на Линукс, и редиците ни да станат по-многобройни(как го написах, а?), при положение че влиза тук един заблуден Win потребител и гледа: 
 - Грозотия - Асоциация "Линукс е грозен и ръбест на външен вид";
 - Чете нещо ама не това което търси, щото не може да го намери ръководството което му трябва - Асоциация "Линукс е труден за работа";
 - Гледа картинки в галерията с ниска резолюция и нищо не вижда - Асоциация "Добре изглежда май, ама ...";
и си тръгва..., и ние сме с един по-малко.

Въпроса ми към всички Вас и най вече към хората от които зависи промяната на сайта е:
К’ВО ПРАИМ? Ще променяме/те ли нещо или...? 
« Последна редакция: Apr 15, 2010, 22:11 от Kras »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Първо за RSS-a -> http://www.linux-bg.org/linux-bg-cyr.rdf http://www.linux-bg.org/linux-bg-forum.rdf
Kras, ами той Славей Караджов каза, че се подготвя нова версия на сайта. Но на тази тема лошото май ѝ е, че стана малко дълга и трудна за обхващане ;) Както и да е, контактите на Мирчо (BULFON) не са тайни, всеки, който иска да му помогне, може да се свърже с него. От моите впечатления те са отворени откъм идеи хора и много се радват на самоинициативи :)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Както и да е, контактите на Мирчо (BULFON) не са тайни, всеки, който иска да му помогне, може да се свърже с него. От моите впечатления те са отворени откъм идеи хора и много се радват на самоинициативи
Е, сега да вземем да му звъним ли? Ние си мислим, че той попрочитва това-онова тук, а ако не, някой от модераторите отвреме-навреме се вижда с него или му драсва някое и друго писмо...
А тъй като нито модераторите, нито администраторите (айде за тях е ясно - не искат да си отварят работа :) ), нито пък шефовете взеха участие или отношение към темата, аз вече си мисля, че според тях нещата така са си добре или всичко е оставено на самотек...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Така било е и така ще бъде....
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
След кратък разговор с Мирчо, сключихме "сделка" - да кажа и аз какво мисля, а "шефовете" да кажат какво правят :)

Първото и основно нещо, което аз мисля, е че има нужда от промяна. Досега нямах някакви конкретни идеи и затова не исках да разтягам локуми :)
Прегледах цялата тема (къде по-задълбочено, къде отгоре) и си извадих по някакви ключови думи от мненията. Сега ще се пробвам да направя малко обобщение и да добавя своите мисли.

Започна се с темата за проблем с Галерията на сайта. Както се казва, малките камъчета обръщат колата. От една на пръв поглед непретенциозна секция изписахме 4 страници с идеи и предложения за цялостното бъдеще. Какво е значението на Галерията? Според мен - ужасно важно. Спомням си преди 3 години приятелят ми искаше да си слага Линукс на компа в София. След някакви неуспешни опити със Сузе (нещо бяха надраскани дисковете) отворихме галерията и започнахме да разглеждаме снимки и да си харесваме. Харесахме си едно Убунту с Берил и така се почна. Хората могат да пишат десетки страници за това защо да ползваме Линукс, но няколко скрийншота вършат къде къде повече работа от буквите.

Разбира се, темата логично премина в търсене на баланса между визията и съдържанието. Като за начало си изказахме всичките проблеми и с двете неща.
Визията за времето си е била добра, но няколко години по-късно е дървена, скучна и остаряла. За мен е също така и неинтуитивна и менютата са прекалено разхвърляни. А, да, има там скрити едни допълнителни темплейти, кото човек може да си избере, някой ползва ли ги? Някой беше казал RSS - ами не че няма, ама бутончето се крие :)
Съдържанието (накратко) - новините са малко и идват със закъснение, статиите са малко и стари, в галерията снимките не са с достатъчна резолюция, уикито става само за подигравки, най-много неща се пишат във форума, ама и най-много глупости се пишат там.
Та повече от очевидно е, че всички искаме съдържанието да става по-смислено и по-обновено. За целта трябва да се измисли преодоляване на малките пречки от сорта на одобряване преди публикуване на новини, снимки, статии, но трябва и силна общност, която да пише новини, статии, туториали, хауту-та. Визията, мака и на повечето от нас да не ни е проблем, също е особени важна - по дрехите посрещат, по ума изпращат. Не е нужно да е мегагъзария (и без това всяка седмица по 3 човека питат как да си оправят флаш плейъра), трябва да е приятна и user-friendly. Чести леки промени (например във връзка с празници, сезони или просто ей така) също биха били хубави, просто заради това на човек да му стане весело, че е посетил сайта.

Рекламата - говори се за туитъри, фейсбукове, чат канали, аз не ползвам такива неща, но пък много хора ползват, така че не бива да се пренебрегва. Определено сме поизостанали и трябва да наваксаме. Спомена се за Линукс за българчета, това звучи страшно хубаво, аз по-скоро си го представям като някакви инициативи, фестове, посещения в училища. И да, като цяло някакви инициативи от страна на Линукс за българи за популяризиране на Линукс, свободния софтуер и самия сайт ще бъдат добре дошли. Разбира се, не съм забравила за месечните срещи. Ама и тях сме ги забутали в миша дупка - сайта им е настрани, а в него общо взето само се споменава кога ще е следващата сбирка, какво ще има и няколко човека питат дали ще има записи. Според мен дискусиите относно срещите трябва да са част от сайта. Някой беше споменал и за по-усилено рекламиране на некомерсиални и комерсиални проекти в сайта... аз не обичам много много да ми мигат реклами, според мен тук трябва да сме умерени. Така или иначе, ако сме съдържателни, значи ще правим добра реклама на нещата, за които се пише.

Хайде малко и за форума, и без това там съм по-компетентна :) Някой употреби термина "селска кръчма" :D Доста правилно всъщност... Факт - темата за междуличностни спорове е вече 14 страници, на хората им харесва да си бърборят и да се карат и обиждат. Е, разбира се вършат се и смислени дела, макар че много нишки се разводняват от "компетентни мнения". Един от най-големите проблеми на форума е Търсачката и тя има нужда от спешно подобрение. Една добре действаща търсачка ще ни спести стократните обяснения по тривиалните въпроси и ще направи много по-лесна идеята за уроци и хауту-та. Има разните дребни бъгчета, те са познати и още неоправени. Говореше се за по-тясна връзка между сайта и форума и аз съм напълно за това, те на практика са едно нещо. На практика хаутута в сайта и хаутута във форума са едно и също. И дори наличието им и на двете места е доста объркващо. В сайта нека да останат по-образователните статии (приемерно за файловата структура, за основните шел команди и т.н.), всичко, за което така или иначе ще има въпроси във форума, да си е там (говоря за инсталации на драйвъри, клавиатурни подредби, компилиране на ядро, бля). И тези неща трябва да са особено видими, да се открояват, а не да се издирват от хората с проблеми.Троловете - голям проблем и във форума, и в сайта (коментарите на новините) - по-строги и решителни мерки. Правилата на форума са прекалено скрити, хората се скътават да ги прочетат дори когато им кажат "ти наруши точка Х".

Като говорим за скътаване, идваме до основния проблем. Скътаване е силна дума де, ама леко спестяване на времето може да се каже. Основния проблем има две равноправни части - отношението на посетителите на сайта и политиката на неговите собственици. Казваме съдържание - новини, статии, инструкции, инициативи - ами за това трябват хора. Т.е. сайтът трябва да осигури съществуването на тези неща, но посетителите трябва да ги реализират. Тоест отговорността за съдържанието се поема и от собствениците, но и от нас потребителите, които искаме тази промяна. Няма да полагаме някакви клетви и да даваме обещания, но нека всеки, който иска съдържание, да направи по нещо мъничко. А да, нещата трябва и да са синхронизирани и организирани. Някой каза Съвет на общността - доста добра идея (и потенциален източник на големи неприятности :D). Политиката на собствениците - сега се колебая колко голяма наредба да дръпна :) Не се вясват достатъчно често, думата "самотек" не е като да не си е на мястото. Тези две секции от форума, посветени на предложения за подобрения, са похвални, обаче и недочути. Абе, както laskov се е досетил, на целия екип ни липсва синхронизация, т.е. ние сме екип от индивидуални хора. Не казвам, че не се върши работа, казвам, че тя не е съвсем синхронизирана, което я прави малко недовършена. Хората искат да чуят мнението на "шефовете" на сайта за това те какво виждат за бъдещето му, за това те имат ли идеи и цели. Всички сме заети, но един човек ми каза "поела си отговорност, не може да ни изоставиш".
За обобщение, ако искаме този сайт да не тъпче на едно място ("коловоз"), трябва да сме по-дейни всички, и потребители, и собственици/екип. И да водим по-стабилна комуникция.

Остават някакви дребни детайли и предложения (wap версия, блогове, каква технология да се ползва), те са само плюсове.

Май не предлагам някакви конкретни мерки, затова ще сложа 3 линка към мнения, които са ги обобщили в по няколко точки (нека останалите не се обиждат):

http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=37569.msg194226#msg194226
http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=37569.msg194227#msg194227
http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=37569.msg194301#msg194301

За заключение искам да кажа, че ми е особено неприятно и тъжно да чувам реплики като "Линукс за българи? Че това още ли го има?". И искам лошото/ниското мнении на хората за това място да се промени, понеже аз вярвам в този сайт и в тази общност.
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Първо искам да се извиня, че не се включих по-рано в темата, най-малкото за да кажа, че я наблюдавам. Истината е, че всеки от "администраторите" живее и в offline света, а напоследък ни се натрупаха и доста ангажименти.

Мога да говоря за моите конкретни действия, свързани с "Линукс за българи":
  • Работа по промяна на сайта
  • Организиране на поредната конференция
  • Активно се опитваме да подменим поостаряващата основна машина - казана
  • Опитвам се да координирам участието си в един курс по Open Source Hardware, който ще започне в едно от софийските училища

Доколкото знам, другите "админи" също отделят немалка част от времето си за да поддържат сайта. Например нещо, което беше само бегло споменато в едно от мненията в тази тема - каквото и да ползваме за бъдеща платформа, то трябва да запазим сегашното съдържание. Ако бъдещата платформа тепърва ще я пишем, ние все още не знаем даже в какви таблици ще наливаме сегашното съдържание. Понеже мислим, че wordpress би била добра платформа, Славей отдели доста време да прави скриптове за прехвърляне на информацията към wordpress база.

Искам да благодаря на RealEnder - неговото усилие ми се стори единственото насочено към активна промяна на сегашното състояние. Изключително много се радвам, когато видя такива хора.

Искам да споделя опита ни за работа с хора, които ни помагат. Преди време бях попитан от човека, подвизаващ се във форума като muhozavar с какво може да помогне. И му предложих да поддържа информацията за предстоящи събития - във форума и в сайта на конференциите. Което той, без повече въпроси се зае да прави. По подобен начин работим с модераторите на форума. bob_bob_mara например сама дойде и предложи помощта си, като освен че модерира поставя хартиени плакати за конференциите във ФМИ.

По въпроса за промяната в сайта - почти всички са съгласни, че такава трябва да има. Ние от няколко години се опитваме да задвижим по-актовно промяна във функционалността, но не можехме да намерим:

  • хора с познания по Perl, които да искат да отделят време да пишат
  • хора, които искат да се запознават и навлизат в частно решение за управление на съдържанието на уеб сайт

Съдейки по това, и съдейки по опита, който така или иначе сме натрупали, решихме че е отговорът за това, дали да си пишем системата сами или да ползваме готова е ясен - трябва да ползваме такава, която е широко ползвана, добре позната на масовият web developer, постоянно обновявана с поправки и нова функционалност, добре документирана, писана на популярен и познат програмен език, позволяваща лесно разширяване и при това позволяваща лесно обновяване на базата към по-нови версии.
Сигурен съм, че много хора могат да напишат достатъчно добра система за управление на съдържанието с подобни характеристики. За предложилите подобно решение имам следните въпроси - имат ли някаква представа колко човекочаса ще са необходими за постигане на начално ниво на функционалност, как си представят писането и поддържането на актуална документация и кой ще поддръжа  област за грешки и проблеми и отстраняването им. За мен отговорите на въпросите водят до това, че само за тази задача ни трябват няколко (1,2,..) нови човека, постоянно ангажирани с години, без да сме започнали да работим по прехвърлянето на съдъражнието. Може и да съм прекалено предпазлив но ми се струва, че готово решение би било много по-добро.

По отношение на съдържанието и достъпа до него (Ромео Нинов говори за това) мисля, че при добре подбрана готова система, която позволява лесно разширяване, ще можем да направим тези "подобрения".

За модерирането и забавянето на модериране - надявам се, че една позната система ще остави съмненията за умишлена цензора в миналото, и че ще позволи повече хора да са активни модератори на частта от сайта, в която се публикуват новини и статии.

При всички случаи предстоящата промяна изисква усилия, активно участие на хора с работа по тази промяна. Уверявам ви, че ще обърнем внимание на коментарите ви, но правилото е - който участва в работата има правото и възможността да прави промени.

Благодаря на всички дали от времето си за да помагат на другите. Живеем във време и на място, в което деградацията на личните отношения е толкова голяма, че такива проблясъци на мисъл за околните са изключително скъпоценни.

П.П.
В момента успоредно тестваме и система за микроновини. Публикуването става като се пишат кратки съобщения до Jabber IM  потребител. И за нея ни трябва помощ :)
Активен

фонокартен телефонен апарат

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
//малко (или много) извън темата: Обикновено сайтовете се правят за другите - за тези, които ще ги посещават и четат. Когато някой прави нещо за себе си, той е склонен на компромиси и не се интересува от това, какви съвети му дават околните. Ще бъде грешка, ако се разсъждава за сайта "Линукс за българи" като за сайт за нас, хората живеещи в България, които се занимават с Линукс. Ако разсъждаваме така, то сайтът и така си е добре.
Мисля, че сайтът, особено началната страница, трябва да е насочен специално към хората, посещаващи сайта за пръв път. В проектирането и изработката на началната страница това трябва да е основната цел - вниманието и любопитството на новодошлите.
И най-ценното ще е да има "Линукс за българчета" - най-малко заради това да си "отгледаме" бъдещи създатели на съдържание в сайта. Ползите ще са далеч по-големи.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8795
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За себе си не мога да се изразя нещо повече от наинаещ php разработчик. За съжаление за perl не ми стигна самочувствие и акъл да се захвана. ПХП е манна небесна за турбо ламери като мен, които нямат грам мозък, но искат да направят нещо и това нещо да е голямо.

Продължавам да съм на мнение, че Вордпрес е гробница. Отново ще кажа, че последния ГНУ/Линукс портал, който мина на него, просто умря. О да с добавки заприличва. Но не е, не е бил и никога няма да е портална система. В същото време добре разбирам Мирчо. Екипа е малък. Ако искат да продължат напред, трябва да се опрат на нещо готово и с "добри" възможности. Тъй, че не ги съдя. Хората са в обсада, това е единственото, което могат да направят. Аз лично ще дам сила и енергия, колкото и малка да е, за да се случат нещата, дори да не съм съгласен с тях, но ясно осъзнаващ, че това е положението сега и тук.

За Марчето искам да спомена. Да аз съм от хората, които ползват въпросните облици. Ползвам ги, от както ги има. Ама те са половинчати. Не работят добре, а и не са добре написани. Много от предложенията просто не станаха модели. Също съм и от кхората, които ползват информационните потоци. И те не работят добре. Проблема с търсачката на форума е проблем на SMF. Но тази на портала е дори по-зле. И накрая нещата дето споменаваш на края, като маловажни, дребни, всъщност са едни от най-важните за отвърждаване на наистина стабилна общност.

Продължавайте да дерзаете, ние ще помагаме колкото и с каквото можем!


 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Recku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
  • Distribution: Debian Stable
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Здравейте, отново се включвам в дискутирания проблем. Имам и предложение от своя страна върху, което работя, макар да не съм получил одобрението от Вас.
Ето върху какво точно работя и мисля, че трябва да бъде променено или включено:

1) Добре ще е да променим правилата на форума и да махнем тези връзки към други сайтове (отнася се за  това и това) Не виждам кой уважащ себе си човек, написал правилата за пълен и кратък член, ще допусне такава нелепа грешка - пред глагол се пише пълен член (сказуемно определение), и не е само тази грешката. Затова реших да предложа услугите си и да напиша няколко основни урока.

2) Също така, мисля, да "спуснем директиви" за това как трябва да се пише във форума. Вярно, че е описано в "Правила на форума" какво трябва да се спазва, но мисля, че може да се разшири. Тук също съм готов да помогна, стига да одобрите предложението ми.

3) За идеята "Линукс за българчета" имам няколко, на пръв поглед простовати идеи, но мисля, че ще свършат работа. Засега няма да издавам какви са, трябва да ги осъществя и тогава ще намеря начин да ги опиша или да Ви изпратя (по някакъв начин  ;D).

4) Мисля, че ще е добре да има някакъв филтър във форума за обидни изрази като м***а ти,  лай**, и др. които не желая да споменавам поради вулгарния им характер.
Еми това е. Очаквам одобрението или отхвърлянето на горепосочените идеи. Благодаря!

П.П.: Спомних си още нещо... Трябва да се коригира част от функциите в профила, и не само... Описанията за дадена функция - също. Написани са на Английски, а също така част от тях са объркани. Във връзка с това писах на neter, но в предвид динамичното му ежедневие, може да е пропуснал. Затова предположих, че тук ще имам  по-непосредствен контакт с администраторите, в предвид активното им участие в темата.
« Последна редакция: Apr 21, 2010, 20:14 от Recku »
Активен

This aptitude does not have Super Cow Powers.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Един куп съобщения са изтрити, заради нарушаване на един куп точки от Правилата на форума.
bop_bop_mara
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Може би, малко по различен темплейт, добавяне на приставки към форума като например (Показващи операционната система на всеки потребител като иконка в профила му)

Да се поднови SMF до по нова и стабилна версия @_@ Според мен само това ако се промени няма да е малко
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/