Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Надолу

Автор Тема: PC или mak  (Прочетена 20937 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #60 -: Nov 13, 2010, 07:10 »
Още от 4 години се знаеше че 10.6 ще е Intel Only...

Относно новите макове - изкарваш пари, купуваш. Сега не съм ти виновен че не можеш да изкараш "една чанта пари".

Това за виртуалните Виндовси да гледаш youtube е смешно. И сега си има Флаш даже работещ за разлика от L!nux. Java е част от самия OS м/у другото.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #61 -: Nov 13, 2010, 07:40 »


 ;D Страхотно  ;D
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #62 -: Nov 13, 2010, 09:22 »
Относно новите макове - изкарваш пари, купуваш. Сега не съм ти виновен че не можеш да изкараш "една чанта пари".

 ;D ;D А бе хайде стига с тоя снобизъм. Преди няколко години брокерите на недвижими имоти лъжеха хората с тая евтина и долна манипулация "ако не можеж да си позволиш 900 евро за квадрат, значи си некадърник и боклук".
Да, ама не!  ^-^
Само човек, който не може да си направи сметката ще си купи надценена стока. Макар че цените на маковете доста паднаха в сравнение с преди години, все още не си заслужава. Дори и да купуваш компютъра за пичеловка.  ;)
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #63 -: Nov 13, 2010, 10:01 »
Флаш не се подържа само в "малките" устройства на Apple - iPod, iPhone, iPad.
То там няма и нужда де - кой ще тръгне да гледа видео на телефона примерно???
Това за Джава е пълн глупост. Може би Мак и Соларис са единствените системи, които имат така да се каже - native подръжка на Джава...
Youtube казваш... ми хората минават на HTML5. И то не заради Apple, а защото това е бъдещето. Флаш умира. И това е напълно нормално - никоя технология не живее вечно :) Излиза нещо по-добро и я замества...
Между другото, са правени експерименти с MacBook, а и с други лаптопи - ако на него има инсталиран Флаш, батерията пада с около 30-50% по-бързо в сравнение ако няма флаш, а се ползва HTML5 да речем.

Сега малко за AppStore - единственото, което не ме кефи е това, че някои неща не могат да се изтеглят в България. Но същото е и с Android Market - там дори не знаят, че България я има като държава :) И да, ползвал съм Андроид телефон и не ми харесва. Винаги съм твърдял, че Андроид е най-затворената отворена платформа :)

Относно ограничението за ползване само на AppStore за инсталиране на софтуер - това е и хубаво, и лошо. Но не, българина (а и не само...) предпочита да прекара дни опитвайки се да хакне телефона, за да може да тъпче "безплатен софтуер", който иначе струва $1.... ама както се изразява един колега - "бе що пък трябва да го плащам?"....
Защото съгласете се $1 е нищожна сума за софтуер. Вярно, има и по-скъп, но това е масовата цена - $1. Но нали сме свикнали всичко да е "свободно", що да плащаме? Ако някой от вас напише този софтуер, ще ореве всичко, че го крадат... Между другото, AppStore ще го има и за Mac. Но там няма да има ограничение софтуера да се инсталира само от AppStore.

p.s.
Подемат се инициативи като "не на кражбата на снимки от Интернет", а в същото време като ударят някой торент тракер, или някой тарикат, който сканира и разпространява книги - това е нарушаване на свободата.
Странно виждане за свобода... или тук важи правилото "моето си е мое, чуждото е общо"?....
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #64 -: Nov 13, 2010, 12:12 »
Цитат
...изкарваш пари, купуваш. Сега не съм ти виновен че не можеш да изкараш...

аа, това пък ми е другия любим аргумент. Преди време така ми опонираха в един малоумен форум, като се възмущавах колко РАМ яде Вистата. Казаха ми да искарам пари и да си купя РАМ. Пък аз още си карам с 1 ГБ и XFCE...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #65 -: Nov 13, 2010, 12:40 »
Баа после ще ми говорите за мазохизъм :) Кво е тва нещо бе - при мен, 1GB рам отива само за едната виртуална машина. Свинщината движи прогреса.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lkr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 81
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #66 -: Nov 13, 2010, 14:14 »
Флаш не се подържа само в "малките" устройства на Apple - iPod, iPhone, iPad.
То там няма и нужда де - кой ще тръгне да гледа видео на телефона примерно???
Това за Джава е пълн глупост. Може би Мак и Соларис са единствените системи, които имат така да се каже - native подръжка на Джава...
Youtube казваш... ми хората минават на HTML5. И то не заради Apple, а защото това е бъдещето. Флаш умира.

Flash умира викаш? http://labs.adobe.com/technologies/flash/molehill/
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #67 -: Nov 13, 2010, 15:53 »
Флаш не се подържа само в "малките" устройства на Apple - iPod, iPhone, iPad.
То там няма и нужда де - кой ще тръгне да гледа видео на телефона примерно???
Това за Джава е пълн глупост. Може би Мак и Соларис са единствените системи, които имат така да се каже - native подръжка на Джава...
Youtube казваш... ми хората минават на HTML5. И то не заради Apple, а защото това е бъдещето. Флаш умира.

Flash умира викаш? http://labs.adobe.com/technologies/flash/molehill/

Че кой го ползва???
Кажи ми някоя сериозна организация, която ползва ФЛАШ /изключвам YouTube - те вече правилно се ориентират към HTML5/????
Аз например като видя сайт, направен на ФЛАШ - никога повече не го посещавам!
Още повече - ФЛАШ работи най-добре на Windows - операционна система, която не ползвам. За Линукс е пълна мъка, за Мак - става, но... сбозва системата.

п.с.
Информация от "първа ръка" - най-големите компании, които са имали нещо общо с Флаш-а преминават към HTML5. В момента се преработват няколко сайта, като изцяло се ползва HTML5 & Java Script. Става въпрос за някои големи "уеб магазини", както и за малка фирмичка с трибуквено име, която прави коли.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #68 -: Nov 13, 2010, 15:58 »
Че кой го ползва???
....
Оракъл. Металинка на какво е?
Активен

0x2B|~0x2B

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #69 -: Nov 13, 2010, 16:15 »
Темата мисля че стана мащабен флуд и то изпълнена предимно от хора дето хабер си нямат от Мак и философията му.

Честно да си призная не знам защо чак толкова ни мразите? Уж сме братовчеди, а някаква злоба таите към нас?
(Малко като омразата между метъли и пънкари).

Да - имали сме повечко пари, дали сме. Общо взето сме довлони от избора си и пак ще го повторим. Веднъж закупили МАК не знам хора да са се върнали към Л!нукс или В!индовс. Мак е естествения избор на хора занимаващи се с графичен дизайн, музика, програмиране. Много софтуер е направил първите си стъпки в тази среда (Photoshop, Illustrator, Word, Excel, Cubase, CodeWarrior и т.н.).

Отделно - както не веднъж съм разправял. Л!нукс е прекрасен (за сървъри и вградени чудесии), но за десктоп от неквалифицирани кадри просто не става. (Изключваме предварително RHEL, Debian те са друга бира).

Тук някой плюе по PPC архитектурата. Еми как да пуснеш 10.6 (Snow Leopard) на G3 266? Все едно да пуснеш Windows7 на i486/16MB Ram... Просто PPC остаря и Motorola/IBM не я поддържат в адекватно състояние. АЙДЕ без обиди - имам Mac с PPC и знам много добре за какво става на въпрос. При това един от последните излезли.

Като хардуер - Apple пускат системи от най-висок клас така че няколко месеца (или година) да е напълно адекватна на конкуренцията. И затова цената е мааалко по-височка от Acer, Gigabyte, MSI и други такива. Защо не се сравнява хардуера им с HP или IBM? Май ви идва маааалко скъпичко... и тогава Apple идват по-евтини даже.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #70 -: Nov 13, 2010, 16:40 »
Така, сега след 69 отговора loshia реши ли какво ще купуваш ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #71 -: Nov 13, 2010, 16:42 »
Така, сега след 69 отговора loshia реши ли какво ще купуваш ?

Е той каза, че ще си купи лада. Не му се давали пари за мерцедес.
« Последна редакция: Nov 13, 2010, 16:46 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #72 -: Nov 13, 2010, 17:10 »
Има и нещо друго, което отблъсква новаците в Линукс.
Слага си младежа Линукс, нещо не тръгва както трябва, и той решава да пита в някой форум.
Дааа, ама в тоя форум батковците са много големи разбирачи, и решават, че е под достойнството им да обясняват на някакъв новак кое как е.
И вместо това - следва писане на няколко поста как темата не е постната в правилния раздел, след това - как въпроса не е зададен правилно, после - как отговора можел да се намери с някоя търсачкя. И накрая следва местене на темата в "Кошче" и заклеймяване на "новака" в Линукс.

И новака тегли една нашенска, маха с ръка и.... си слага пиратския Windows.

За МАК нещата биха стояли по различен начин - първо, след като си купиш МАК едва и ще се наложи да питаш нещо, защото той работи :)
А ако се наложи - Apple си имат форум, в който винаги има хора, които се стараят да отговорят максимално ясно на въпроса.
Отделно, през първите 90 дни от покупката имаш подръжка по телефона - звъниш и питаш.
Плащаш, и получаваш. Цената на безплатното е цената на унижението, на което те подлагат, ако решиш да питаш.
И не само в българските форуми е така... това е световна тенденция.

п.с.
По времето на ИРЦ имаше един канал - linuxhelp, от там банваха за "глупави" въпроси. Дори "глупавите" въпроси се слагаха на топик :)
Е, аз като виден ирц админ съм следял да няма такива изгъзици, ама...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #73 -: Nov 13, 2010, 17:24 »
И вместо това - следва писане на няколко поста как темата не е постната в правилния раздел, след това - как въпроса не е зададен правилно, после - как отговора можел да се намери с някоя търсачкя. И накрая следва местене на темата в "Кошче" и заклеймяване на "новака" в Линукс.

Извинявай много ама това се получава именно защото новаците не прочитат Правилата на форума. Тема със заглавие: Помощ.... (или "Проблем...") и първи пост от рода: "Сложих си линукс но нямам нет. Помагайте..." - еми какво да го правиш един такъв? Да не говорим и за писането на шльокавица или пък по две думички на ред и прас Enter - еми това да не ти е чат...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #74 -: Nov 13, 2010, 17:28 »
Мите, може и така да е. Вината да е в нас, отговарящите. Ама то явно толкова му е мерака на такъв юнак, дето след 2-3 отговора, като не му изнася, и като не може да се оправи, и вече се е отказал и захвърлил Линукса. То и Windows-а му ще е толкова на такъв. Не си ли сериозен и постоянен, не четеш ли много, не питаш ли когато имаш проблеми, ако само наготово да чакаш за всичко, няма да разбереш и да научиш UNIX системите. Трябва и постоянство, за да се научи новото и различното, от това с което си свикнал. Ето тук, във форума има и много хора, на които се кефя как питат. Чели са по проблема си, проучили са, пробвали са, и вече накрая питат тук. Ама знаят за какво иде реч. И не правят copy/paste на дадените им команди, ами вникват в смисъла и ги изпълняват като хората. А пък другия, нито е прочел как да си задаваме въпросите, какво да подадем като инфо, нито правилата, ами директно питат: HELP! ПОМОГНЕТЕ ! КАКВО ДА ПРАВЯ ? СПЕШНО ! И на такива, все другите са им виновни.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Нагоре
« назад напред »